تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم : اولین پایه تحصیلی که در مدارس تیزهوشان ثبت نام بعمل می آید پایه هفتم می باشد. برای ثبت نام در این پایه دانش آموزان پایه ششم بایستی در بازه زمانی اعلام شده از سوی آموزش و پرورش و در صورت دارا بودن برخی شرایط و ضوابط تعیین شده اقدام به ثبت نام در شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان نمایند.

از این رو برای ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم شرایط و ضوابط درنظر گرفته شده است که بایستی ابتدا با مطالعه دقیق این شرایط و ضوابط اقدام به ثبت نام نمایید.

لازم به ذکر است در مطلب زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت کلی در این رابطه توضیحاتی ارائه گردید که مطالعه آن توصیه می گردد.

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

در بخش قبل بیان نمودیم که برای ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم شرایط و ضوابط از قبل تعیین شده ای وجود دارد. و در صورت دارا بودن این شرایط داوطلبان و دانش آموزان بایستی به صورت مرحله به مرحله اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

اولین قدم در ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم کسب اطلاعاتی در زمینه شرایط و ضوابط ثبت نام و زمان بندی آن می باشد.

در ادامه این مطلب به ارائه توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت تا داوطلبان در صورت تمایل با اطلاعات دقیق نسبت به این ثبت نام اقدام نمایند.

زمان شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم با توجه به تغییراتی در سال گذشته ایجاد گردید با تاخیر صورت گرفت. به این شکل که بر خلاف سنوات گذشته ثبت نام این پایه از اواسط خرداد ماه انجام گرفت.

اما با توجه به اتمام این تغییرات و ثبت آن به احتمال بسیار زیاد و مطابق با سنوات گذشته می توان زمان شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم را بهمن و یا اسفند ماه در نظر گرفت.

لازم به ذکر است ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان همانند سالهای گذشته به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و داوطلبان با توجه به دستورالعمل که در ادامه بیان می گردد بایستی برای این ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

همانگونه که در ابتدا بیان کردیم ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم دچار تغییراتی گردید البته این تغییرات در زمینه نحوه پذیرش دانش آموزان و محتوای آزمون می باشد. از این رو در رابطه با شرایط و ضوابط اولیه تغییرات چندانی به وجود نیامده است. با توجه به این توضیحات می‌توان از جمله شرایط اولیه برای ثبت نام مدارس تیزهوشان در این پایه به موارد زیر اشاره نمود :

  1. تمامی دانش‌آموزان و داوطلبان بایستی در تمامی دروس خود در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی مقیاس خیلی خوب را کسب نموده باشند.
  2. تمامی داوطلبان و دانش آموزان بایستی در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی خود در تمامی دروس مقیاس و یا نمره توصیفی خیلی خوب را کسب نموده باشند. تبصره در صورتی که داوطلب در یکی از دروس نمره توصیفی خوب را کسب نموده باشد امکان ثبت نام را خواهد داشت
  3. تمامی دانش آموزان و داوطلبان شرکت کننده در این آزمون بایستی دارای تابعیت ایرانی باشند تبصره دانش آموزان غیر ایرانی با توجه به برخی شرایط و ضوابط امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.

لازم به ذکر است در صورتی که در زمینه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم تغییرات به وجود آید در این بخش به بیان این تغییرات اشاره خواهیم نمود

نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

همچنین بر اساس دوره های گذشته ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. به همین جهت داوطلبان که تمایل به این ثبت نام داشته باشند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اولیه ثبت نام بایستی در بازه زمانی شروع ثبت نام به سایت www.azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت در صورتی که در بازه زمانی شروع ثبت نام مراجعه نموده باشید دفترچه ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. پس از مطالعه این دفترچه با ورود کد ملی فرایند ثبت نام را میتوان شروع نمود.

داوطلبان در فرایند ثبت نام همانند دیگر ثبت نام ها بایستی ابتدا اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام نمایند. برای این منظور نیز می توان از همین سایت اقدام نمود. لازم به ذکر است پس از اتمام فرآیند ثبت نام در صورت ثبت اطلاعات اشتباه امکان ویرایش ثبت نام نیز وجود خواهد داشت.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

با ایجاد تغییراتی در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به وجود آمد مهمترین سوال در زمینه مواد این آزمون می باشد چرا که مهمترین و اصلی ترین تغییر در زمینه محتوای آزمون صورت گرفت.

به این صورت که آزمون مدارس تیزهوشان در این پایه تحصیلی تنها آزمون هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد. به همین جهت محتوای کتاب درسی دانش آموزان در پایه ششم و دیگر پایه ها به عنوان منبع آزمون در نظر گرفته نشده است و تنها هوش و استعداد تحلیلی دانش آموزان و داوطلبان مورد سنجش قرار می‌گیرد.

با توجه به نمره کسب شده در این آزمون که آزمون هوش نیط نامیده می شود امکان ثبت نام و تحصیل برای دانش آموزان فراهم می گردد. در زمینه زمان برگزاری آزمون و انتشار کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان نیز بایستی بیان شود که این کارت معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون انشار می گردد.

زمان برگزاری آزمون نیز همچون سنوات گذشته در صورت عدم تغییر به احتمال بسیار زیاد در اردیبهشت ماه خواهد بود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 7 =