تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 : سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان هر ساله برای جذب و پرورش استعداد های برتر آموزشی در مقاطع تحصیلی تعیین شده اقدام به برگزاری آزمون می نماید. پس از برگزاری این آزمون داوطلبان پذیرفته شده در مدارس ای تحت عنوان مدارس تیزهوشان به تحصیل می پردازند.

با توجه به اینکه این مدارس دارای امکانات مناسب آموزشی و همچنین سیستم برتر آموزش و تدریس می باشد بسیاری از دانش آموزان تمایل به تحصیل در این مدارس را دارند. از این رو معمولا رقابت سنگینی برای پذیرش در مدارس تیزهوشان میان دانش آموزان برقرار است. با توجه به این توضیحات اولین مرحله برای شرکت در این آزمون ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 می باشد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان استعدادهای درخشان ، ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 – 1400 از روز شنبه مورخه 26 بهمن شروع شده و تا 3 اسفند 98 ادامه خواهد داشت.

داوطلبان عزیز میتوانید جهت مشاوره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 همانند دوره های گذشته در دو پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم برگزار می گردد. از این رو می توان این ثبت نام را به دو بخش ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم تقسیم بندی نمود.

همانگونه که بیان شد برای تحصیل در این مدارس دانش آموزان بایستی در آزمون سراسری شرکت نمایند که محتوای این آزمون کتاب های درسی سال قبل دانش آموزان می باشد.

البته با توجه به تغییراتی در رابطه با برگزاری آزمون ها در دوره های قبل به وجود آمد آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم صرفا بر اساس آزمون سنجش هوش انجام گرفت. از این‌ رو منابع این آزمون کتاب های درسی دانش آموزان نمی باشد.

در این مقاله سعی نمود به ارائه توضیحاتی در خصوص تغییرات احتمالی در زمان بندی نحوه ثبت نام شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 ارائه نماییم.

زمان شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان 99

همانطور که بیان کردیم سال گذشته تغییراتی در رابطه با برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان به وجود آمد. به همین جهت زمان شروع ثبت نام این آزمون برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم با تأخیر مواجه کردید. به گونه ای که ثبت نام آزمون مدارس ششم و هفتم  اواسط خرداد ماه و ثبت نام آزمون مدارس نهم به دهم در اواخر فروردین ماه برگزار گردید.

اما با توجه به اطلاعیه ای که سازمان ایتعدادهای درخشان منتشر کرده ، زمان شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 از روز شنبه 26 بهمن خواهد شد.

در این بازه زمانی شروع ثبت نام با این انتشار اطلاعیه آموزش و پرورش از طریق سایت www.azmoon.medu.ir صورت خواهد گرفت.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 99

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 تمامی دانش آموزان بایستی واجد برخی شرایط جهت ثبت‌ نام باشند که با عنوان شرایط اولیه ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 یاد می شود. شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ ششم به هفتم و نهم به دهم متفاوت با یکدیگر می باشد و این شرایط به صورت زیر می باشد :

  1. تمامی دانش آموزان برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 بایستی دارای تابعیت ایرانی باشند تبصره اتباع غیر ایرانی می توانند با شرایط خاص اقدام به ثبت نام و شرکت در این آزمون نمایند.
  2. تمامی دانش‌آموزان برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 پایه ششم به هفتم بایستی در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی خود مقیاس خیلی خوب و همچنین در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی خود مقیاس خیلی خوب را داشته باشند.
  3. برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 پایه نهم به دهم تمامی دانش آموزان بایستی دارای معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم بوده باشد

لازم به ذکر است در صورتی که در رابطه با شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 تغییرات به وجود آید در این بخش اطلاع رسانی می گردد

نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸

ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 به مانند روال گذشته به صورت اینترنتی صورت می گیرد. اما با برخی تغییرات این ثبت نام از طریق سایت تعیین شده انجام می شود به همین جهت تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان 99 بایستی به سایت www.azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان

پس از ورود به سایت آزمون جهت ثبت نام همانطور که در تصویر بالا نیز می توان مشاهده نمود بایستی ابتدا کد ملی و رمز همگام خود را در بخش تعیین شده وارد نمایند.

پس از ورود این اطلاعات به پنل کاربری وارد می شوید در این مرحله تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های تعین شده وارد نمایید و پس از تأیید آن در مرحله بعد بایستی اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نمایید.

پرداخت هزینه ثبت‌ نام که 18 هزار تومان می باشد از طریق همین سایت صورت می‌گیرد. داوطلبان بایستی با استفاده از کارت بانکی دارای رمز دوم اقدام به پرداخت این هزینه نمایند.

پس از اتمام فرایند پرداخت تمامی مراحل ثبت نام داوطلبان به اتمام میرسد و دانش آموزان می تواند خود را برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان آماده نمایند.

البته لازم به ذکر است پس از اتمام فرایند ثبت نام امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان وجود دارد. برای این امر زمانبندی خاصی از سوی سایت تعیین شده است.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99

آزمون مدارس تیزهوشان برای پایه هفتم و پایه دهم سالتحصیلی 99 – 1400 در روز 4 اردیبهشت ماه بصورت کشوری برگزار خواهد شد ، بدین صورت که آزمون متوسطه اول در ساعت 9 صبح و آزمون متوسطه دوم بعد از طهر خواهد بود.

نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان

بعد از انجام  ثبت نام  از تاریخ 1398/11/26 و دریافت کد پیگیری اولیه، ضروری است مجددا در تاریخ 1399/01/19 به سامانه ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir  مراجعه و پس از پرداخت وجه ثبت نام نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند.

دانش آموزان ۵ روز قبل از برگزاری آزمون فرصت دارند تا با مراجعه به سایت آزمون اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان نمایند. دریافت کارت ورود به جلسه و همراه داشتن آن از مراحل مهم شرکت در آزمون می باشد چرا که در داخل این کارت زمان و مکان دقیق برگزاری آزمون هر داوطلب مشخص شده است.

لازم به ذکر است داوطلبان بدون به همراه داشتن این عضو این کارت امکان ورود به جلسه آزمون را نخواهند داشت.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نیز به احتمال بسیار زیاد یک ماه پس از برگزاری آزمون و از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان صورت می گیرد و دانش آموزان می توانند با ورود کد ملی و رمز همگام خود از نتیجه آزمون اطلاع حاصل نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

909-907-1375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.