تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی :  ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم صورت می پذیرد. هر کدام از مقاطع دارای سایت ثبت نام و شرایط جداگانه ای می باشند که بطور کامل در زیر توضیح داده شده است.

البته لازم به ذکر می باشد که با تغییرات اعمال شده در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی پایه ششم به هفتم ، این دسته از داوطلبان تنها در آزمون ورودی هوش این مدارس شرکت می نمایند.

در ادامه این مطلب به بیان شرایط و ضوابط و همچنین نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ششم به هفتم و نهم به دهم خواهیم پرداخت.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

شرط اصلی برای ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم نمرات دانش آموزان می باشد که باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 1. در نیم سال دوم سال پنجم تمامی درورس خیلی خوب باشد.
 2. در نیم سال دوم سال پنجم یک درس خوب و بقیه دروس خیلی خوب باشد.

شرط اصلی برای دانش آموزان نهم به دهم ، معدل می باشد که باید معدل کل پایه هشتم این دانش آموزان بالای ۱۷ باشد.

مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دارای مراحل متعددی می باشد که داوطلبان برای  ثبت نام این مراحل را بایستی طی نمایند. در ابتدا به بیان تیتر وار این مراحل خواهیم پرداخت تا در ادامه به صورت جداگانه هر کدام از این مراحل را توضیح دهیم.

 1. ورود به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به نشانی های www.azmoon.medu.ir ( نهم به دهم ) ، www.hoosh.medu.ir ( ششم به هفتم )
 2. ورود به بخش پنل کاربری
 3. تکمیل اطلاعات داوطلبان
 4. پرداخت هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی
 5. دریافت رسید ثبت نام و پایان مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

ورود به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

به مانند روال گذشته داوطلبان بایستی برای ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ابتدا به سایت ثبت نام آزمون اسن مدارس به نشانی www.azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

در صورتی که به درستی آدرس سایت را وارد نموده باشید تصویر زیر را در پیش رو خواهید دید.

ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

البته لازم به ذکر می باشد با تغییرات اعمال شده در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای پایه های ششم به هفتم ثبت نام این مدارس از طریق سایت دیگری انجام گرفت. چرا که برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی آزمون ورودی تنها آزمون هوش می باشد.

از این رو این دسته از داوطلبان بایستی برهی ثبت نام در آزمون هوش ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی بایستی به سایت www.hoosh.medu.ir مراجعه نمایند.

ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی

 

ورود به بخش پنل کاربری داوطلبان

پس از این که داوطلبان وارد سایت ثبت نام شدند بایستی وارد پنل کاربری شوند. برای این منظور نیز بایستی همانگونه که در تصویر زیر مشخص می باشد کد ملی و رمز همگام خود را وارد نمایند.

رمز همگام در واقع رمز اختصاصی هر کدام از دانش آموزان می باشد که از طریق مدرسه قابل دریافت می باشد. البته در صورت در دسترس نبودن این رمز داوطلبان می توانند کد شش رقمی سریال شناسنامه که بصورت قرمز در شناسنامه درج شده را وارد نمایند.

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

البته لازم به ذکر می باشد که برای ورود به پنل کاربری داوطلبان در سایت www.hoosh.medu.ir نیز داوطلبان بایستی به همین صورت اقدام نمایند و کد ملی و رمز همگام خود را در بخ تعیین کننده که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود وارد نمایند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان

تکمیل اطلاعات داوطلبان ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

پس از این که داوطلبان وارد پنل کاربردی خود شدند بایستی نسبت به تکمیل اطلاعات شناسنامه ای خود اقدام نمایند. در این مرحله از ثبت نام داوطلب بایستی تمامی فیلد های مورد نظر را تکمیل نماید.

این اطلاعات در واقع شامل اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات آموزشی داوطلبان می باشد.

در این مرحله یک عکس اسکن شده از داوطلب نیز مورد نیاز می باشد که باید در سایت بارگزاری گردد. همچنین داوطلبان در این مرحله مدرسه مورد نظر خود را نیز انتخاب می کنند.

پرداخت هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

معمولا یک ماه بعد از انجام ثبت نام داوطلب باید دوباره به همین سایت مراجعه کرده و وارد پنل کاربردی شده و هزینه آزمون را پرداخت نماید. برای پرداخت باید مانند تصویر زیر عمل کنند.

از این رو برای پرداخت این هزینه با ورود به پنل کاربری بایستی در داخل کادر وضعیت پرداخت کلیک نموده و نسبت به پرداخت این هزینه اقدام نمایید. برای این پرداخت داوطلبان وارد درگاه اینترنتی خرید می شوند که در این مرحله با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی مانند شماره کارت ، رمز دوم ، تاریخ انقضا ، رمز ccv2 نصبت به واریز هزینه اقدام نمایند.

ثبت نام نمونه دولتی و تیزهوشان

دریافت رسید ثبت نام و پایان مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

پس از این که داوطلبان اقدام به تکمیل اطلاعات داوطلبی خود نمودند و همچنین هزینه شرکت در آزمون را پرداخت نمودند فرایند ثبت نام به اتمام می رسد. در این مرحله داوطلبان بایستی رسید ثبت نام خود را دریافت نموده و پرینت آن را را نزد خود نگهداری نمایند.

لازم به ذکر می باشد که داوطلبان در ادامه فرایند ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی که شرکت در آزمون ورودی مهمترین آن می باشد بایستی از همین سامانه اقدام به دریافت کارت شرکت در جلسه آزمون را دریافت نمایند.

این کارت معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت www.hoosh.medu.ir برای داوطلبان آزمون ششم به هفتم و همچنین سایت www.azmoon.medu.ir برای داوطلبان شرکت در آزمون نهم به دهم در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای سال جدید آغاز شده است برای ثبت نام در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫21 نظرها

 1. سلام وقت بخیر. با توجه به اینکه امسال آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم باهم ادغام شده بود، آیا آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در سال ۹۸ نیز به همان صورت خواهد بود؟متشکرم

  1. صالحی عزیز به احتمال خیلی بالا بله امسال نیز ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ۹۸ اقدام خواهد بود.

 2. سلام خسته نباشید. تو مدرسه به دخترم اعلام کردن برای سال ۹۸ احتمالا مجددا آزمون تیزهوشان ششم به هفتم برگزار خواهد شد. آیا شما این رو تایید می کنید؟مرسی

  1. نادری عزیز بله به احتمال خیلی زیاد برای سال ۹۸ آزمون ششم به هفتم تیزهوشان نیز برگزار خواهد شد.

 3. سلام. من پسرم امسال پایه نهم می باشد و از الان برای آزمون مدارس تیزهوشان و آزمون مدارس نمونه دولتی داریم آمادش می کنیم. میشه بفرمایید تاریخ دقیق آزمون کی خواهد بود؟ممنونم

  1. مهدی کمالی عزیز تاریخ دقیق فعلا مشخص نیست ولی به احتمال خیلی زیاد در نیمه دوم بهمن ماه برگزار خواهد شد و همچنین در این مطلب نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

 4. سلام ، لیست منابع آزمون تیزهوشان دهم رو از کجا میتونم پیدا کنم؟مرسی از سایت خوبتون

  1. یلدا افشار عزیز لیست منابع آزمون تیزهوشان در سایت قرار دارد و همچنین در دفترچه راهنما هم ذکر گردیده است در صورتی که نمی توانید منابع را پیدا کنید ایمیل خود را بفرستید تا برایتان ارسال گردد.

 5. سلام. دخترم سال آینده کلاس هفتم میره. میخواستم نمونه سوالات آزمون تیزهوشان رو دانلود کنم ولی نمیتونم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. شهبازی عزیز اگر مشکلی در دانلود نمونه سوالات تیزهوشان دارید لطفا یک ایمیل برایمان ارسال نمایید تا برایتان بفرستیم.

  1. صبوری عزیز بله ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی یکی می باشد ولی هزینه هر کدام جدا می باشد.

 6. سلام
  چرا ما نمیتونیم وارد سایت بشویم و ثیت نام کنیم مشکل از کجاست ؟!!!!!!!!!!!!!!!! همش خطا میده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =