تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم : ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم هر ساله و از طریق برگزاری یک آزمون انجام می گیرد. این آزمون به صورت سراسری و در یک روز در کل کشور برگزار می گردد. در زمینه ثبت نام این آزمون زمانبندی و شرایط خاص آن مواردی مطرح می گردد که در رابطه با آن در ادامه مطلب توضیحات ارائه خواهیم نمود.

ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

به دلیل کیفیت بالای آموزش در مدارس تیزهوشان و همچنین ظرفیت محدود آن معمولاً رقابت بالایی برای پذیرش و تحصیل در این مدارس وجود دارد. به همین جهت دانش‌ آموزان و داوطلبان تحصیل در مدارس تیزهوشان بایستی با آماده کامل برای شرکت در این آزمون اقدام نمایند.

برای شرکت در این آزمون دانش آموزان بایستی ابتدا اقدام به ثبت نام کنند. به همین جهت ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم و شرایط و ضوابط آن و همچنین زمان بندی شروع ثبت نام از موارد مهم در این رابطه می باشد.

در ادامه مطلب به صورت اختصاصی به بیان موارد مرتبط با ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم خواهیم پرداخت.

زمانبندی و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

در آخرین دوره برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان تغییراتی در این رابطه اعمال کردید. با وجود این تغییرات می‌توان به طور حدودی زمان شروع این ثبت نام را بهمن و یا اسفند ماه تخمین زد. در این بازه زمانی و پس از انتشار اطلاعیه شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم دانش آموزان و والدین آنها بایستی برای ثبت نام به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

جهت ثبت نام نیز بایستی به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir مراجعه نمایید. پس از ورود به این سایت در ابتدا اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم کنید.

پس از آن با ورود کد ملی اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کرده با پرداخت هزینه ثبت‌نام خود که از طریق همین سایت صورت می گیرد فرآیند ثبت نام را تکمیل نمایید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

قبل از اینکه دانش آموزان اقدام به ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم کنند بایستی ابتدا از شرایط و ضوابط این ثبت نام اطلاع حاصل نمایند. در این ثبت نام نیز همانند دیگر ثبت‌نام‌ ها شرایط و ضوابط خاصی در نظر گرفته شده است.

از جمله این شرایط و ضوابط می‌توان به داشتن تابعیت ایرانی اشاره نمود. به این صورت که تمامی داوطلبان بایستی دارای تابعیت ایرانی باشند. البته دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند با توجه به برخی شرایط و ضوابط خاص امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.

همچنین تمامی دانش آموزان بایستی دارای حداقل معدل ۱۹ در پایه هشتم باشند. لازم به ذکر است معدل سالانه دانش آموزان در این مورد ملاک می باشد.

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج آن

پس از اتمام ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم دانش آموزان بایستی اقدام شرکت در این آزمون نمایند. براساس سنوات گذشته می توان زمان برگزاری آزمون را به احتمال بسیار زیاد خرداد ماه در نظر گرفت.

جهت شرکت در این آزمون به همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی می باشد. از این رو قبل از شرکت در این آزمون اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کنید. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نیز از طریق سایت azmoon.medu.ir امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است کارت ورود به جلسه آزمون معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

اعلام نتایج این آزمون نیز ۵ تا ۶ هفته پس از برگزاری آزمون صورت می گیرد. از این رو می توان زمان اعلام نتایج را حدوداً در اواسط تیرماه تخمین زد. دریافت نتایج نیز به مانند دیگر مراحل این آزمون از طریق سایت azmoon.medu.ir صورت می گیرد.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

منابع آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

به طور کلی سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم به دو بخش تقسیم می گردد این دو بخش عبارتند از:

  • سوالات استعداد تحلیلی
  • سوالات استعداد تحصیلی

سوالات استعداد تحلیلی در واقع به آن دسته از سوالات اطلاق می گردد که به دنبال سنجش سطح هوش و قدرت تحلیل دانش آموزان است. این سوالات درواقع همان سوالات هوش می باشد که ۲۰ درصد سالات این آزمون را شامل می گردد.

بخش دوم و عمده سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم و دهم را سوالات استعداد تحصیلی شامل می شود. این سوالات از کتابهای درسی پایه هشتم و نهم دانش آموزان طراحی شده است. به همین جهت دانش آموزان بایستی بر کتاب‌ های درسی خود در این دو پایه تسلط کامل را داشته باشند.

سوالات به صورت چهار گزینه ای می باشد و دانش آموزان بایستی از میان گزینه های مربوطه گزینه صحیح را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است این آزمون دارای نمره منفی می باشد. به این صورت که به ازای هر سوال درست سه امتیاز مثبت دریافت می شود. در مقابل هر سوال اشتباه یک امتیاز منفی دارد. به همین جهت دانش آموزان در صورتی که در پاسخ خود مطمئن نیستند هیچ کدام از گزینه ها را انتخاب نکنند.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

از دیگر موارد مهم در زمینه ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم در زمینه منابع آزمون و تعداد سوالات می باشد. در هر آزمونی ضرایب خاصی برای هر کدام از دروس در نظر گرفته شده است و این ضرایب در واقع میزان اهمیت هر کدام از دروس را نشان میدهد.
برای درس استعداد تحلیلی تعداد سوالات در نظر گرفته شده ۱۵ سوال می باشد و برای هر کدام از این سوالات یک دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. از این رو در مجموع ۱۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات استعداد تحلیلی لحاظ شده است.

سوالات استعداد تحصیلی :

  • درس قرآن و معارف اسلامی ۸ سوال وجود دارد و این درس دارای ضریب ۲ می باشد.
  • برای درس زبان و ادبیات فارسی ۱۵ سوال در نظر گرفته شده است و دارای ضریب ۲ می‌باشد.
  • برای درس مطالعات اجتماعی که شامل کتاب های تاریخ ، جغرافیا و اجتماعی می‌باشد ۱۵ سال طراحی شده است و دارای ضریب ۱ می باشد .
  • برای درس علوم تجربی ۱۷ سوال قرار داده شده است و ضریب آن ۲ می باشد.
  • در نهایت برای درس ریاضیات ۲۰ سال و دارای ضریب ۳ می باشد.

و در مجموع هفتاد و پنج سوال برای بخش استعداد تحصیلی در نظر گرفته شده است و زمان پاسخگویی این ۷۵ سوال ۱۰۵ دقیقه می باشد. در مجموع دانش آموزان به طور کلی بایستی به ۹۰ سوال در ۱۲۰ دقیقه پاسخ دهند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هفت =