تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99: هر ساله برای ورود به مدارس نمونه دولتی متوسطه اول و دوم آزمون هماهنگ کشوری برگزار می گردد. امسال نیز به همین صورت این ثبت نام برگزار می گردد.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 از ثبت نام های پر متقاظی و مهم مدارس به حساب می آید و دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند بایستی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ثبت نام نمایند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۹۸

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

در سالهای گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت استانی و جداگانه برگزار می گردید. برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر استان سایت های جداگانه در نظر گرفته شده بود.

اما پس از اعمال تغییرات گسترده در این رابطه ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سال گذشته این ثبت نام به صورت هماهنگ و همزمان با ثبت نام مدارس تیزهوشان برگزار می گردد.

امسال نیز ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 به صورت هماهنگ با ثبت نام مدارس تیزهوشان 99 برگزار می گردد. البته با وجود هماهنگی آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت جداگانه به بررسی ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۹۸ خواهیم پرداخت.

به همین جهت در ادامه این مطلب به ابهامات و سوالاتی که در این رابطه ممکن است برای دانش آموزان و والدین آنها مطرح گردد پاسخ خواهیم داد.

زمان شروع ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

آنگونه که بیان کردیم ثبت نام مدارس نمونه دولتی از سال گذشته تغییراتی داشته و برخلاف دوره های قبل ثبت نام در بازه زمانی تعیین شده قبلی برگزار می گردد.

سال گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برگزار نگردید ، البته در صورت برگزاری ثبت نام برای پایه های ششم به هفتم زمان شروع این ثبت نام هم زمان با ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم خواهد بود.

از این رو با توجه به این توضیحات می‌توان زمان شروع ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 را بر اساس سنوات گذشته بهمن و اسفند ماه سال جاری تخمین زد. داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند می توانند در این بازه زمانی و به صورت اینترنتی  از طریق سایت های تعیین شده اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 همانند ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی انجام می گیرد. به همین جهت داوطلبان در بازه زمانی شروع ثبت نام از 17 خرداد تا 27 خرداد بایستی به سایت ثبت نام این مدارس به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir و یا سایت آموزش و پرورش استان ها مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت داوطلبان بایستی با ورود کد ملی و رمز همگام خود وارد پنل کاربری شوند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

پس از ورود به پنل کاربری داوطلبان و دانش آموزان بایستی مراحل ثبت نام را طی نمایند. این مراحل با ورود اطلاعات داوطلبی شروع می‌گردد.

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی

پس از ورود این اطلاعات در مرحله بعد دانش آموزان بایستی اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی 99 نمایند. پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت عضو شتاب دارای رمز دوم صورت می گیرد.

هزینه این ثبت نام مبلغ 25 هزار تومان می باشد. پس از پرداخت این هزینه فرایند ثبت نام دانش آموزان در آزمون مدارس نمونه دولتی 99 به پایان میرسد. با تکمیل فرآیند ثبت نام داوطلبان می‌توانند خود را برای شرکت در این آزمون آماده نمایند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 جمله اولین و مهم ترین مواردی می باشد که دانش آموزان و والدین آنها بایستی نسبت به آن حساسیت داشته و در مورد آن اطلاعات لازم را داشته باشد.

چرا که در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت‌ نام در این آزمون وجود دارد. از این رو شرایط در نظر گرفته شده برای ثبت نام بایستی مورد توجه قرار گیرد. از جمله شرایطی که برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دانش آموزان برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 باعث تابعیت ایرانی داشته باشند تبصره در صورت دارا بودن تابعیت ایرانی با توجه به برخی شرایط و ضوابط مکان ثبت نام برای برخی داوطلبان دانش آموزان وجود دارد.
  • دانش آموزانی که برای مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم اقدام به ثبت نام نموده اند بایستی در تمامی دروس پایه ششم نوبت دوم نمره توصیفی خیلی خوب را کسب نموده باشند.
  • تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی نهم بدهم بازرسی دارایی معدل کل ۱۷ در نیم سال دوم سال نهم بوده باشند.
  • تمامی دانش آموزان جهت ثبت نام در پایه نهم به دهم باید مشغول به تحصیل در پایه نهم بوده باشند.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 99

از دیگر موارد مهم در فرآیند ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 زمان برگزاری آزمون این مدارس می باشد. برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت مجزا از آزمون تیزهوشان می باشد.

از این رو می توان زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 99 روز بیستم 20 تیر ماه میباشد. پس از برگزاری این آزمون که به صورت هماهنگ کشوری برگزار می گردد اعلام نتایج آن معمولا چهار الی شش هفته پس از برگزاری آزمون صورت می گیرد. اعلام نتایج آزمون نیز همانند دیگر مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی به نشانی اینترنتی  azmoon.medu.ir انجام میگیرد.

دانش‌آموزان در این بازه زمانی با ورود اطلاعات داوطلبی خود شامل کد ملی و رمز همگام می باشد می‌توانند از طریق پنل کاربری نسبت به نتیجه آزمون خود اطلاع حاصل نمایند.

توضیحات پایانی در مورد ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99

پس از ادغام و ایجاد تغییرات گسترده در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سال گذشته آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برگزار نگردید. از این رو در صورتی که امسال بر خلاف سال گذشته این آزمون برگزار گردد در این بخش اطلاع رسانی می گردد.

همچنین دانش آموزان شرکت کننده در آزمون مدارس نمونه دولتی 99 باید قبل از برگزاری آزمون اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه مدارس نمونه دولتی 99 نمایند. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی 99 معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت ثبت نام در اختیار داوطلبان شرکت‌ کننده در آزمون قرار می گیرد.

در این کارت دانش آموزان می توانند از زمان و مکان دقیق برگزاری آزمون اطلاع حاصل نمایند. لازم به ذکر است برای حضور در جلسه آزمون به همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی می باشد به همین جهت پس از دریافت در حفظ و نگهداری این کارت کوشا باشید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − شش =