تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم : از دیگر ثبت‌ نام های مهم مدارس ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم می باشد ثبت نام و پذیرش در این مدارس همانند مدارس تیزهوشان از طریق برگزاری آزمون صورت می‌گیرد. به همین جهت دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس نمونه دولتی بایستی در آزمون هماهنگ کشوری شرکت نمایند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم دانش آموزان بایستی ابتدا اقدام به ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم نمایند. این ثبت نام به صورت اینترنتی از طریق سایت آزمون و از بسیاری جهات شبیه به زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم صورت می گیرد.

با توجه به اهمیت بسیار بالای ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم و شرایط و ضوابط خاص این ثبت نام در این مطلب به بررسی موارد مرتبط با این ثبت‌نام خواهیم پرداخت.

از جمله موارد مهمی که در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم مطرح می باشد زمان‌بندی آن و شرایط و ضوابط اولیه ثبت نام می باشد که در ادامه به صورت جداگانه به بررسی و بیان این موارد می پردازد.

زمان و نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

همانطور که در ابتدا بیان کردیم ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم همانند ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.azmoon.medu.ir صورت می‌گیرد.

به همین جهت داوطلبان بایستی در بازه زمانی شروع این ثبت‌ نام که به احتمال بسیار زیاد بهمن و اسفند ماه خواهد بود به این سایت مراجعه نمایند. پس از ورود به سایت azmoon.medu.ir مطابق با روال گذشته پس از دانلود دفترچه ثبت نام و مطالعه آن و اطلاع شرایط و ضوابط اولیه ثبت نام با ورود کد ملی دانش آموز فرایند ثبت نام شروع می‌گردد.

دانش آموزان بایستی در فرایند ثبت نام خود و پس از ثبت اطلاعات خواسته شده اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام نمایند. هزینه ثبت نام نیز از طریق همین سایت و به صورت اینترنتی پرداخت می گردد.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم داوطلبان و دانش آموزان بایستی دارای برخی شرایط و ضوابط اولیه باشند. از جمله شرایط اولیه برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم داشتن تابعیت ایرانی می باشد. البته آن دسته از دانش آموزانی که دارای تابعیت غیر ایرانی می باشند نیز با رعایت برخی شرایط و ضوابط امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.

از دیگر موارد و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم می توان به معدل دانش آموزان اشاره نمود. میزان معدل تعیین شده برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم معدل ۱۷ می باشد.
لازم به ذکر است معدل سال نهم دانش آموزان در این آزمون ملاک می باشد. همچنین میزان معدل نیز در احتمال پذیرش داوطلبان نیز موثر می باشد به همین جهت دانش آموزان دارای معدل بالا تر احتمالا پذیرش بیشتری را خواهند داشت.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

با تغییراتی در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در سال گذشته ایجاد گردید این آزمون همزمان با آزمون مدارس تیزهوشان برگزار می شود. از این رو به احتمال بسیار زیادی امسال نیز به همین صورت این آزمون همزمان با آزمون مدارس تیزهوشان در خرداد ماه برگزار گردد.

داوطلبان قبل از برگزاری آزمون ملزم به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون می باشد. دریافت این کارت از طریق سایت ثبت نام که همان سایت azmoon.medu.ir می باشد، صورت می گیرد و معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون در خیار داوطلبان قرار می گیرد.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

از دیگر موارد مهم در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم منابع آزمون آن می باشد. به طور کلی سوالات این آزمون از کتاب های درسی پایه هشتم و نهم می باشد. این سوالات معمولا از سطح فراتری به نسبت سطح کتاب های درسی خواهد بود به همین جهت داوطلبان بایستی تسلط کامل بر این کتاب های درسی را داشته باشند.

سوالات به صورت تستی و چهار گزینه ای خواهد بود و داوطلبان بایستی از میان گزینه‌ های مورد نظر اقدام به انتخاب گزینه صحیح نمایند. این آزمون نمره منفی داشته و به این صورت که به ازای هر پاسخ صحیح ۳ امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی وجود دارد. در صورتی که داوطلبان به سه سوال خود جواب اشتباه داده باشند یک سوال صحیح آنان حذف میگردد.

لازم به ذکر است به طور کلی سوالات این آزمون به دو بخش استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تقسیم بندی می شود.

در بخش استعداد تحلیلی داوطلبان با ۱۵ سال روبرو خواهند بود و بایستی در ۱۵ دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. این سوالات با عنوان تست های هوش نیز شناخته می شوند.

در بخش استعداد تحصیلی سوالات از کتاب های درسی استفاده می شود. تقسیم بندی این سوالات و ضرایت آن به صورت زیر می باشد :

  • در درس قرآن و معارف اسلامی تعداد ۸ سوال در نظر گرفته شده است و ضریب آن دو می باشد
  • برای درس زبان و ادبیات فارسی ۱۵ سوال در نظر گرفته شده و ضریب این درس دو می باشد
  • برای درس مطالعات اجتماعی که شامل دروس تاریخ جغرافیا و اجتماعی می باشد ۱۵ سوال و با ضریب ۱ در نظر گرفته شده است
  • برای درس علوم تجربی ۱۷ سوال و با ضریب ۲ می باشد.
  •  در نهایت برای درس ریاضیات که مهمترین آن می‌باشد ۲۰ سال و با ضریب ۳ قرار داده شده است

مجموع سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی صد سوال می باشد و داوطلبان ۱۲۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی به این سوالات را دارند.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

در بخش‌های قبلی بیان کردیم که معدل دانش آموزان در پایه نهم از شرایط اولیه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم می باشد. البته این معدل نه تنها در ثبت نام اولیه آن موثر می باشد بلکه در پذیرش آنان نیز تاثیر دارد.

به این صورت که نمره کسب شده در آزمون کتبی ۵۰ درصد تاثیر و معدل دانش آموزان نیز به همان نسبت و ۵۰ درصد تاثیر خواهد داشت. به همین جهت دانش آموزانی که دارای معدل بالاتر می باشند احتمال پذیرش بیشتری را خواهند داشت.

همچنین با توجه به سطح بالاتر سوالات نسبت به منابع درسی توصیه می‌شود دانش‌آموزان از کتاب‌های کمک آموزشی برای تسلط کاملتر بر محتوای درسی استفاده نمایند .در کنار این منابع کمک آموزشی تسلط بر روش های تست زنی نیز برای موفقیت در این آزمون توصیه می گردد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 5 =