تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم : از جمله آزمون های بسیار مهمی که در دوره ابتدایی برگزار می گردد می توان به آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم اشاره نمود. از سال های گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم از طریق برگزاری آزمون هماهنگی صورت می‌گرفت و در و دانش آموزان در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اولیه و همچنین کسب نصاب لازم در این آزمون امکان ثبت نام و تحصیل در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم را کسب می کردند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

در سال گذشته با ایجاد تغییراتی در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم صورت گرفت مقرر شد که که در آن سال آزمونی همان سال های گذشته برای ورود به این مدارس برگزار نگردد. البته ممکن است با تغییر رویه سال قبل امسال نیز همانند سالهای گذشته برای ورود به مدارس نمونه دولتی پایه هفتم آزمون هماهنگ کشوری برگزار شود.

در غیر این در صورتی که همهنند سال گذشته پذیرش و تحصیل در پایه هفتم در مدارس نمونه دولتی بدون برگزاری آزمون صورت گیرد در این حالت شرایط و ضوابط پذیرش در این مدارس همانند شرایط پذیرش در مدارس هیئت امنایی خواهد بود و بر اساس برخی شرایط ثبت نام در این مدارس صورت می گیرد.

با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بیان موارد مرتبط با ثبت نام و شرکت رد آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

از جمله شرایط اولیه برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم می توان به دارا بودن تابعیت ایرانی اشاره نمود. البته لازم به ذکر است در صورتی که داوطلبی تابعیت ایرانی نداشته باشد با توجه به برخی شرایط و ضوابط امکان ثبت نام در این مدارس خواهد داشت.

اما مهم‌ترین شرط برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم کسب نمره توصیفی خیلی خوب در کلیه دروس در نیمسال اول پایه ششم ابتدایی می باشد. البته با کسب حداکثر نمره خوب در یکی از دروس و نمره توصیفی خیلی خوب در سایر دروس امکان ثبت نام برای دانش آموزان در این مدارس وجود خواهد داشت.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

زمان و نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

تمامی فرایند ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم به صورت اینترنتی صورت می گیرد. از این رو دانش آموزان و یا والدین آنها برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم بایستی به سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی به نشانی اینترنتی www.azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت و وارد نمودن کد ملی دانش آموز و رمز همگام فرآیند ثبت نام با پر کردن فرم اطلاعات دانش آموزی شروع می گردد . پس از تکمیل این فرم داوطلبان بایستی در مرحله بعد ثبت نام اقدام به پرداخت هزینه شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم نمایند. پرداخت این هزینه از طریق خود سایت و به صورت اینترنتی صورت می‌ گیرد.

در مورد زمان شروع ثبت نام نیز می توان براساس سنوات گذشته نیمه اول اسفند ماه برای این مورد تخمین زد. البته ممکن است همانند سال گذشته تغییرات در این رابطه صورت بگیرد. به همین جهت دانش آموزان و والدین آنها به اطلاعیه که در این رابطه از طریق سازمان آموزش و پرورش استان انتشار می گردد توجه نمایند.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

در صورتی که ثبت نام پذیرش در مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم از طریق برگزاری آزمون هماهنگ کشوری صورت گیرد زمان برگزاری این آزمون به احتمال بسیار زیاد بعد از امتحانات خرداد ماه خواهد بود.

این آزمون به صورت هماهنگ کشوری و برگزاری و مدیریت این آزمون توسط آموزش و پرورش استان ها می باشد. لازم به ذکر است همانند دیگر آزمون‌ های هماهنگ کشوری کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی در اختیار داوطلبان شرکت کننده در این آزمون قرار می گیرد.

در نهایت اعلام نتایج این آزمون نیز معمولا دو الی سه هفته پس از برگزاری آزمون از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می گردد. در گذشته اعلام نتایج و دیگر مراحل آن به صورت استانی و از طریق سایت های جداانه ای صورت می گرفت.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

در این بخش لازم به ذکر است در صورتی که پذیرش و تحصیل در مدارس نمونه دولتی بدون برگزاری آزمون صورت گیرد در این صورت بایستی به صورت حضوری اقدام به ثبت نام نمایید. برای این منظور دانش آموزان و والدین آنها بایستی در بازه زمانی شروع ثبت نام به صورت حضوری به این مدارس مراجعه نمایید. البته لازم به ذکر است ین ثبت نام در صورتی انجام می گیرد که در محدوده شهری تعریف شده برای این مدارس سکونت داشته باشید. پس از این مراجعه با ارائه مدارک امکان ثبت نام برای داوطلبان فراهم می گردد.

البته لازم به ذکر است در صورت وجود حجم بالای درخواست جهت ثبت‌ نام ممکن است این مدارس با رعایت با برخی شرایط اقدام به ثبت نام نمایند. از جمله این شرایط می توان به دارا بودن  رتبه‌ های برترین مسابقات فرهنگی و هنری استانی و یا کشوری اشاره نمود.

در غیر این صورت همانند سالهای گذشته ثبت نام پذیرش در مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه از طریق شرکت آزمون و قبولی و پذیرش در این آزمون صورت خواهد گرفت.

با توجه به این موارد توصیه می گردد داوطلبان با والدین آنها به اطلاعیه هایی که در این رابطه در ماه های آینده از طریق وزارت آموزش و پرورش صادر می گردد توجه نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 3 =