مدارس شاهد

ثبت نام مدارس شاهد

ثبت نام مدارس شاهد

ثبت نام مدارس شاهد : از جمله ثبت نام هایی مدارس که معمولا مورد توجه دانش آموزان و والدین آنها قرار می گیرد ثبت نام مدارس شاهد می باشد. مدارس شاهد از جمله مدارس شناخته شده در سطح کشور می باشد که اقدام به پذیرش دانش آموزان در مقاطع مختلف می نماید. ثبت نام این مدارس هرساله در بازه های زمانی مشخصی در پایه های مختلف صورت می گیرد.

ثبت نام مدارس شاهد

ثبت نام مدارس شاهد

مدارس شاهد با توجه به اینکه جزء مدارس خاص می باشد از این رو دانش آموزانی که اقدام به تحصیل در این مدارس می نماید بایستی دارای شرایط ذکر شده باشند.

لازم به ذکر است که مدارس شاهد بر خلاف مدارس تیز هوشان و نمونه دولتی آزمون ورودی در نظر نمی‌گیرد از این رو دانش آموزان بایستی تنها اقدام به پیش ثبت نام در این مدارس نمایند و پس از بررسی شرایط نتیجه ثبت نام در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. با توجه به اهمیت ثبت نام مدارس شاهد این بخش به بررسی زمان و نحوه ثبت نام این مدارس و موارد مرتبط به آن خواهیم پرداخت.

زمان شروع ثبت نام مدارس شاهد

به طور کلی می توان بیان نمود که ثبت نام مدارس شاهد در سه بازه زمانی متفاوتی صورت می گردد.

به این صورت که از اوایل خرداد تا اواسط خرداد ثبت نام مدارس شاهد برای پایه اول ابتدایی شروع می گردد. پس از آن از اول تیرماه تا اواسط تیرماه ثبت نام مدارس شاهد برای دوره اول متوسطه یا همان پایه هفتم شروع می‌گردد. و در نهایت نیز ثبت نام مدارس شاهد برای دوره دوم متوسطه پایه دهم از ۱۰ تیر ماه تا اواخر تیرماه به طول می انجامد.

البته ممکن است بازه زمانی ثبت نام مدارس شاهد تغییرات داشته باشد. به همین جهت والدین و دانش آموزان می توانند برای اطلاع دقیق از زمان شروع ثبت نام مدارس شاهد در پایه های مختلف آن با مشاورین گروه سبز مشاور در ارتباط باشند.

زمان ثبت نام مدارس شاهد

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

با توجه به زمانبندی اعلام شده دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در مدارس شاهد را دارد بایستی برای ثبت نام این مدارس به سایت ثبت نام این مدرسه به نشانی اینترنتی www.saja.medu.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر است تمامی فرآیند ثبت نام اعلام نتایج و موارد مرتبط با ثبت نام مدارس شاهد از طریق این سایت اطلاع رسانی می گردد. داوطلبان پس از ورود به این سایت با تصویر زیر مواجه می شوند.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد
در صورتی که در بازه زمانی شروع فرایند ثبت نام این مدارس به این سایت مراجعه نموده باشید می توانید از طریق کادر زرد رنگی که در تصویر نیز می توان مشاهده نمود اقدام به ثبت نام نمایید.

از این رو جهت شروع فرایند ثبت نام مدارس شاهد بر روی کارت زرد رنگ کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این بخش از سایت داوطلبان وارد صفحه ثبت نام این مدارس می شود.

لازم به ذکر می باشد دانش آموزان شاهد در واقع ثبت نام یک مرحله ای داره و پس از اتمام فرآیند ثبت نام بایستی برای ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند.

اما دانش آموزان غیر شاهد بایستی ابتدا اقدام به پیش ثبت نام نمایند و پس از اتمام فرایند ثبت نام باعث منتظر بررسی شرایط و ضوابط آن ها و مشخص شدن نمره کسب نموده در فرآیند ثبت نام بماند. پس از آن از طریق سایت ‏www.saja.medu.ir می توانند از نتیجه ثبت نام خود اطلاع حاصل نمایند.

شرایط ثبت نام مدارس شاهد

همانگونه که در ابتدای مطلب بیان شد برای ثبت نام این مدارس آزمون ورودی برگزار نمی گردد. به همین جهت ثبت نام مدارس شاهد با توجه به برخی شرایط و ضوابط صورت می‌گیرد و دانش‌آموزان در صورتی که دارای این شرایط و ضوابط باشند امکان ثبت نام و تحصیل در مدارس شاهد را خواهند داشت.

به همین جهت اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط ثبت نام این مدارس باید یکی از اولویت‌های اصلی دانش‌آموزانی باشد که تمایل به تحصیل در این مدارس را دارند.

به طور کلی شرایط ثبت نام مدارس شاهد را می توان به دو دسته شرایط عمومی و شرایط علمی تقسیم‌بندی نمود.
از جمله شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد می توان به موارد زیر اشاره نمود که مختص کلیه دانش آموزان شاهد و غیر شاهد می باشد.

 1. دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری
 2. رعایت احکام شرعی و پوشش اسلامی متناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان
 3. رعایت مقررات و آیین نامه های انضباطی و تربیتی و آموزشی شاهد و غیر شاهد
 4. التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربیتی

لازم به ذکر می باشد برای اطلاع کامل از شرایط ثبت نام مدارس شاهد می توانید به مطلب منتشر شده در این رابطه مراجعه کنید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫14 نظرها

 1. سلام. پسرم امسال پیش دبستانی میره میخواستم بدونم میشه از سال آینده در مدارس شاهد ثبت نام کنیم با توجه به اینکه هیچ سهمیه ای هم نداریم؟

  1. نقی زاده عزیز شما می توانید ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد را انجام دهید ولی قبول شدن در این مدارس بستگی به این داره که امتیاز شما چقدر می باشد و رقبای شما چه امتیازی کسب می کنند.

 2. سلام. من امسال میخوام پسرم رو در مدارس شاهد ثبت نام کنم. آیا مدارس شاهد شامل شهریه هم میشه؟ممنون

 3. سلام. برای ثبت نام مدارس شاهد دانش آموزان باید در آزمون ورودی شرکت کنند یا هیچ آزمونی برگزار نمی شود؟

  1. معروف عزیز خیر هیچ آزمونی در مدارس شاهد گرفته نمی شود و بعد از ثبت نام در سایت بر اساس امتیاز گزینش صورت می پذیرد.

  1. خدایی عزیز خیر ثبت نام مدارس شاهد در سه پایه اول ، ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می گیرد.

  1. نظری عزیز ثبت نام اولیه مدارس شاهد فقط بصورت اینترنتی بوده و ثبت نام حضوری ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − سه =