دانشگاه آزاد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد : پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، این دسته از داوطلبان بایستی برای مرحله بعدی این ثبت نام اقدام نمایند. این مرحله در واقع ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه پذیرفته شده می باشد که با عنوان ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد شناخته می شود.

ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد در واقع ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد می باشد که بایستی پس از اعلام نتایج صورت گیرد. لازم است داوطلبان قبل از مراجعه حضوری به واحد پذیرفته شده ، مدارک خود را از طریق سامانه و سیستم آموزشی دانشگاه مربوطه آپلود نموده و کد رهگیری ثبت نام دریافت نمایند.

جهت مشاوره نحوه ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پس از این که در مطالب قبلی در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی توضیحات لازم را ارائه نمودیم در این مرحله به بیان توضیحاتی در زمینه ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

مراحل ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد

در ابتدا به صورت گذرا به بیان این مراحل می پردازیم تا در بخش های یعد به توضیح هر کدام به صورت تصویری و جداگانه بپردازیم.

 1. ورود به سایت واحد مورد نظر
 2. ورود به بخش ثبت نام دانشجویان جدیدالورود
 3. ورود کد ملی داوطلب و جستجو
 4. اصلاح مشخصات فردی
 5. ورود اطلاعات خانوادگی و شغلی
 6. ثبت سوابق تحصیلی قبلی
 7. مرکز مشاوره و راهنمای دانشجویی
 8. تایید تعهدات ثبت نام
 9. ارسال تصویر مدارک
 10. بازنگری اطلاعات ثبت نام
 11. پایان مراحل ثبت نام

ورود به سایت واحد مورد نظر

اولین مرحله در فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد ورود به سایت دانشگاه مورد نظر می باشد. بدین صورت که داوطلبان پس از اعلام نتایج ثبت نام در سایت www.azmoon.net و در صورت قبولی در هر کدام از رشته محل های انتخابی خود بایستی در بازه زمانی تعیین شده به سایت واحد مورد نظر برای شروع ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

ورود به بخش ثبت نام دانشجویان جدیدالورود

پس از این که وارد سایت واحد مورد نظر شدید در ابتدا به بخش سیستم اطلاع رسانی و ثبت نام وارد شوید. پس از ورود به این بخش همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود بر روی لینک ثبت نام دانشجویان جدیدالورود کلیک نمایید. با کلیک بر روی این گزینه وارد مرحله بعد خواهید شد.

ثبت نام هفت مرحله ای آزاد

ورود کد ملی داوطلب و جستجو

پس از این که وارد بخش ثبت نام دانشجویان جدیدالورود شدید پس از مشاهده مقدمات و ضوابط بر روی بخش جستجو ثبت نام و ورود کلیک نمایید. با این کلیک تصویر زیر را روبه روی خود خواهید داشت. در این بخش کد ملی خود را وارد نمایید. پس از ورود کد ملی و جستجو در صورت مشاهده نام خود وارد مرحله بعد شوید. در صورتی که در این مرحله اطلاعات خاصی نشان داده نشد و سیستم اعلام نمود داوطلب مورد نظر یافت نشد دو حال خواهد داشت. کد ملی وادر شده صحیح نمی باشد که بایستی دوباره کد ملی داوطلب را به صورت صحیح وارد نمایید. حالت دوم این که ممکن است هنوز ثبت نام هفت مرحله دانشگاه آزاد در واحد مورد نظر شروع نشده باشد.

ثبت نام هفت مرحله ای

اصلاح مشخصات فردی

در این مرحله از ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد داوطلب بایستی مشخصاتی که از خود در سامانه ثبت گردیده است را مشاهده نماید. پس از مشاهده این اطلاعات در صورت هر گونه اشتباه در ثبت آن ، اقدام به اصلاح آن نماید و سایر مشخصات خواسته شده را تکمیل نماید. پس از این اقدامات بر روی ذخیره و مرحله بعد کلیک نمایید.

ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد

ورود اطلاعات خانوادگی و شغلی

پس از مشاهده و اصلاح مشخصات فردی ، داوطلب مورد نظر بایستی در این مرحله اقدام به وارد نمودن اطلاعات خانوادگی و شغلی خود نماید. در این مرحله از فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد بایستی اطلاعات مربوط به والدین و سایر اعضای خانواده خود را در سامانه به مانند تصویر زیر وارد نمایید. پس از ورود این اطلاعات به مانند مرحله قبل بر روی دکمه ذخیره مرحله بعد کلیک نمایید.

ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت سوابق تحصیلی قبلی

پس از ورود اطلاعات خانوادگی و شغلی داوطب بایستی در این مرحله سوابق تحصیلی قبلی خود را وارد نماید. این اطلاعات در واقع شامل آدرس و شماره تماس مدارس قبلی داوطلب که دوره دیپلم و پیش دانشگاهی را در آنها گذرانده است ، می باشد.

ثبت نام اینترنتی هفت مرحله ای

مرکز مشاوره و راهنمای دانشجویی

پس از اتمام مرحله ثبت سوابق تحصیلی بایستی داوطلب در این مرحله از فرایند ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد به برخی از سوالات که در زمینه مرکز مشاوره و راهنمای دانشجویی می باشد پاسخ دهد. در این مرحله داوطلب می تواند نسبت به برخورداری از خدمات این مرکز نیز اعلام نیاز نماید.

ثبت نام اینترنتی هفت مرحله ای آزاد

تایید تعهدات ثبت نام

در این مرحله از ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد بایستی نسبت به تایید برخی از تعهدات ثبت نام اقدام نماید. این تعهدات در واقع تعهدات عمومی می باشند که هر دانشجویی بایستی تعهد به رعایت آن داشته باشد. برای تایید این تعهدات تنها لازم است در انتهای آن علامت تیک بگذارید.

 

ارسال تصویر مدارک

در این مرحله داوطلب بایستی تصویر اسکن شده مدارک مورد نیاز را در بخش های تعیین شده بارگزاری نماید. لازم به ذکر می باش که در صورت بالا بود حجم تصاویر امکان بارگزاری آن وجود نخواد داشت. از این رو به حجم اعلام شده برای هر کدام از تصاویر توجه نمایید.

این مدارک شامل موارد زیر می باشد.

 1. عکس ۳ در ۴ پرسنلی
 2. صفحه اول شناسنامه
 3. صفحه توضیحات شناسنامه
 4. صفحه تاهل شناسنامه
 5. کارت ملی
 6. آخرین مدرک تحصیلی

ثبت نام اینترنتی هفت مرحله دانشگاه آزاد

بازنگری اطلاعات ثبت نام شده

در این مرحله پس از بازنگری اطلاعات ثبت شده و تایید این اطلاعات بر روی دکمه تایید و مرحله بعد کلیک نمایید. با کلیک بر روی این گزینه همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود اعلام می شود این ثبت نام با موفقیت به اتمام رسیده است ، که آن را بایستی تایید نمایید.

ثبت نام اینترنتی

پایان مراحل ثبت نام

پس از این که تمامی این مراحل را به پایان رساندید در آخرین مرحله شماره دانشجویی داوطلب نمایش دادهخ می شود. این شماره دانشجویی به معنای موفقت آمیز بودن ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد می باشد. در نهایت بر روی لینک خروج کلیک نمایید تا فرایند ثبت نام به پایان رسد.

ثبت نام اینترنتی آزاد

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + یک =