دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد : در مطلب قبل به طور کامل در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد توضیح دادیم و داوطلبان با فرایند این ثبت نام آشنا شدند. در این بخش به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

از جمله ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد که معمولا مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد می باشد. این ثبت نام همه ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. در این مطلب به صورت مرحله به مرحله به صورت تصویری به بررسی و توضیح در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد خواهی پرداخت.

در ابتدا در زمینه شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد مواردی بیان خواهیم نمود. در صورتی در این زمینه اطلاعات لازم را داشته باشید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در کنار شرایط عمومی که در تمامی ثبت نام های دانشگاه آزاد مشترک می باشد دارای شرایط اختصاصی می باشد. در این بخش به برخی از این شرایط اشاره خواهیم نمود.

  1. مدرک پایه دیپلم برای کاردانی پیوسته و مدرک پیش دانشگاهی برای کاردانی ناپیوسته
  2. معدل مناسب مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ( با وجود این که این ثبت نام بدون کنکور می باشد اما معدل دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان در پذیرش موثر می باشد)
  3. نبود منعی برای ادامه تحصیل از لحاظ نظام وظیفه.
  4. داوطلبان تحصیل ورودی مهر تا قبل از ۳۱ شهریور ماه و داوطلبان ورودی بهمن تا قبل از ۳۰ بهمن فارغ التحصل شده باشند.

تفاوت های کاردانی پیوسته و ناپیوسته

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در واقع به صورت مجزا در دو بخش ثبت نام کاردانی پیوسته و ثبت نام کاردانی ناپیوسته صورت می گیرد. کاردانی پیوسته در واقع برای فارغ التحصیلان دوره های فنی و حرفه ای ، کاردانش ، متوسطه نظری نظام جدید و هنرستان های نظام قدیم می باشد. از این رو برای تحصیل در این رشته ها داشتن مدرک پیش دانشگاهی نیاز نمی باشد.

اما برای رشته هایی که در بخش کاردانی ناپیوسته جای می گیرد داوطلبان بایستی مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند و فارغ التحصیل متوسطه نظری باشند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد بایستی مراحلی را به دنبال هم طی نمایند تا در نهایت این ثبت نام به اتمام رسد. در این بخش به صورت کوتاه به بیان این مراحل می پردازیم تا در بخش های بعدی به توضیح در مورد هر کدام به صورت تصویری بپردازیم.

  1. ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد
  2. دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد
  3. خرید کارت ثبت نام
  4. ورود به لینک ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام
  5.  دریافت رسید ثبت نام

ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

اولین اقدام در فرایند ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org می باشد. چرا که تمامی فرایند این ثبت نام از طریق سایت آزمون انجام می گیرد. از این رو در ابتدا برای ورود به سایت آزمون به نشانی www.azmoon.org اقدام نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

پس از ورود به سایت آزمون داوطلبان در اولین اقدام بایستی دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد را دانلود نمایند. به همین جهت در صفحه اصلی سایت آزمون بر روی لینک دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد با توجه به شرایط خود اقدام نمایند. داوطلبان عزیز می توانند لینک دریافت دفترجه ثبت نام را در تصویر زیر مشاهده نمایند.

ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

خرید کارت ثبت نام

پس از این که داوطلبان دفترچه ثبت نام را دانلود و مطالعه نمودند بایستی برای شروع فرایند ثبت نام ابتدا کارت ثبت نام را خریداری نمایند. با خرید این کارت در واقع هزینه ثبت نام پرداخت می گردد. برای خرید کارت ثبت نام همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود بر روی لینک خرید کارت در صفحه اصلی سایت کلیک نمایید.

ثبت نام کاردانی بدون کنکور

پس از کلیک بر روی لینک خرید کارت ، داوطلبان وارد صفحه خرید کارت می شوند که در آن مطابق با تصویر زیر بایستی ابتدا اطلاعات شناسایی خود را که شامل نام ، نام خانوادگی ، کد ملی و شماره همراه می باشد را وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات داوطلب وارد درگاه پرداخت اینترنتی می شود و بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت هزینه وارد نمایند.

ثبت نام کاردانی بدون کنکور آزاد

برای پرداخت این هزینه نیاز به داشتن کارت بانکی دارای رمز دوم می باشد. همچنین هزینه این کارت مبلغ ۳۸ هزار تومان می باشد.

ورود به لینک ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام

پس از این که کارت ثبت نام خریداری گردید بایستی برای تکمیل فرایند ثبت نام بر روی لینک ثبت نام در صفحه ی اصلی سایت کلیک نمایید. با کلیک بر روی این لینک داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. در این بخش بایستی با توجه به تصویر زیر ابتدا کد ملی و کلمه عبور را که در بخش خرید کارت دریافت نموده اند ، در این بخش وارد نمایند.

ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد

با ورود کد ملی و کله عبور داوطلبان بایستی فرم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد را تکمیل نمایند. در تصویر زیر می توان این فرم را مشاهده نمود.

ثبت نام کاردانی بدون آزمون

در این فرم داوطلبان اطلاعاتی شناسنامه ای و همچنین آدرس محل سکونت و شماره تماس  خود را وارد می نمایند.

دریافت رسید ثبت نام

پس از تکمیل فرم ثبت نام و وارد نمودن کد رشته های انتخابی ، داوطلبان در واقع فرایند ثبت نام خود را به اتمام می رسانند. با اتمام فرایند ثبت نام ، رسید ثبت نام که شامل اطلاعات وارد شده و کد رهگیری می باشد را دریافت می نمایند. کد رهگیری که رد این بخش برای داوطلبان صادر می گردد در زمان اعلام نتایج مورد استفاده قرار می گیرد.

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

نرم افزار جستجوی رشته های کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد

در این بخش برای جستجوی راحت رشته های ارائه شده در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد نرم افزار زیر را قرار داده ایم. داوطلبان عزیز می توانند با کمک این نرم افزار به راحتی واحد های ارائه کننده رشته مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

در آخر در صورتی که نیاز به کمک داشته باشید می توانید از گروه بزرگ سبز مشاور کمک بگیرید. ما در سبز مشاور پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد برای نیمسال جدید آغاز شده است دوستان عزیزی که می خواهند ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد را انجام دهند هر چه زودتر اقدام به ثبت نام نمایند در صورتی که در روند ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد مشکلی داشتند و یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتند با مشاوران مرکز تماس بگیرند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + سه =