مدارس شاهد

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد

مدارک ثبت نام حضوری مدارس شاهد

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد : پس از اتمام فرایند ثبت نام مدارس شاهد که به صورت اینترنتی می باشد ، اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد صورت می گیرد. در این مرحله دانش آموزانی که برای تحصیل در مدارس شاهد پذیرفته شده‌ اند بایستی اقدام به ثبت‌ نام حضوری نمایند. از این رو این دسته از دانش آموزان بایستی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد را فراهم نمایند.

با توجه به اینکه پس از اعلام نتایج شاهد در سامانه saja.medu.ir بلافاصله ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان صورت می‌گیرد به همین جهت در ابتدا مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد را تهیه نمایید.

به همین جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری مدارس شاهد و در دسترس قرار دادن آنها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین با توجه به فاصله اندک میان اعلام نتایج ثبت نام حضوری دانش آموزان والدین آنها بایستی از قبل نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد اقدام نمایند. از این رو در این مطلب به بررسی و بیان مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد خواهیم پرداخت.

جهت اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام حضوری مدارس شاهد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد (مدارک شناسایی)

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد در بخش مدارک شناسایی در واقع مدارکی می باشد حالت عمومی داشته و در ابتدا بایستی برای شروع فرآیند ثبت نام در اختیار مدارس قرار می گیرد. از جمله مدارک می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. شناسنامه دانش آموز و کپی آن
 2. کارت ملی دانش آموز و کپی آن
 3. عکس سه در چهار ۱۲ قطعه
 4. پرونده تحصیلی دانش آموز و مدارک مربوط به سال تحصیلی قبل دانش آموز
 5. مدارک مربوط به رعایت محدوده سکونت
 6. مدارک مرتبط با امتیاز دانش آموز در جدول امتیاز بندی مدارس شاهد

لازم به ذکر است این دسته از مدارک را پس از اعلام نتایج ثبت نام شاهد بایستی به صورت حضوری یکی از والدین در اختیار مدرسه قرار داده و فرآیند ثبت نام را از طریق سامانه سجا تکمیل نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد مدارک احراز شرایط شاهد

فرزندان شاهد ، آزاده و جانبازان بالای ۵۰ درصد امکان ثبت نام در مدارس شاهد را خواهند داشت. این دسته از دانش آموزان در صورت ثبت نام در مدارس شاهد مدارکی جداگانه در زمینه احراز شرایط شاهد ارائه نمایند. از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد برای این دسته از دانش آموزان موارد زیر را می توان بیان نمود :

 1. مدارک شناسایی پدر یا پدربزرگ جانباز
 2. مدارک نشان دهنده اسارت پدر یا پدربزرگ
 3. مدارک نشان دهنده میزان و درصد جانبازی پدر یا پدربزرگ
 4. مدارک نشان دهنده و شهادت پدر یا پدربزرگ دانش آموز
 5. مدارک نشان دهنده خیر مدرسه ساز بودن پدر یا پدربزرگ دانش آموز
 6. مدارک نشان دهنده حضور در جبهه پدر دانش آموز
 7. مدارک نشان دهنده شرایط شغلی پدر یا مادر دانش آموز

آن دسته از دانش آموزانی که دارای شرایط ثبت نام با استفاده از سهمیه شاهد را دارند ثبت نام آنها قطع می باشد. به این صورت که در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت ثبت نام مدارس شاهد این دسته از دانش آموزان باید اقدام به ثبت‌ نام اینترنتی نمایند. پس از اتمام فرایند ثبت نام و شروع ثبت نام حضوری با تهیه مدارک به صورت حضوری اقدام به تکمیل فرایند ثبت نام خود در مدرسه مربوطه نمایند.

توضیحات پایانی در زمینه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد

همان گونه که بیان کردیم با توجه به فاصله اندک میان اعلام نتایج و ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان والدین بایستی قبل از اعلام نتایج و شروع ثبت نام حضوری اقدام به تهیه و در دسترس قرار دادن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد نمایند.

لازم به ذکر است مدارک مربوط به شرایط علمی دانش آموزان که همان کارنامه تحصیلی سال قبل می باشد بایستی به همراه پرونده تحصیلی دانش آموز از مدرسه سال قبل دانش آموز تهیه گردد. به همین جهت برای تهیه پرونده دانش آموز قبل از هر مورد اقدام نمایید. مدارک مربوط به احراز شرایط شاهد نیز از بنیاد شهید و امور ایثارگران بایستی تهیه شود.

در نهایت لازم به ذکر می باشد که مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس شاهد ارتباط مستقیمی با شرایط ثبت نام مدارس شاهد دارد. به این صورت که دانش آموزان متناسب با شرایط ثبت نام و بند هایی که برای ثبت نام تکمیل نموده اند بایستی مدارک مورد نیاز را تهیه نمایند. هر کدام از شرایط ثبت نام مدارک خاص خود را دارد و دانش آموزان بایستی برای شرایط ذکر شده مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند. به همین جهت در صورت در اختیار نداشن مدارک دال بر دارا بودن آن شرط خاص از انتخاب آن خود داری نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =