وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 برای متقاضیان تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی تا روز 16 اسفند ادامه خواهد داشت. داوطلبان در صورت داشت شرایط شرکت در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در بازه زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال ۹۸ مخصوص دوره های روزانه ، شهریه پرداز ، دانشگاه آزاد و دوره های مجازی بوده و بصورت اینترنتی و از طریق سایت www.sanjeshp.ir انجام می گیرد.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 از روز چهارشنبه شنبه 14 اسفند شروع شده و تا 16 اسفند ادامه خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جهت دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 کلیک کنید

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

راهنمای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

تحصیل در رشته های وزارت بهداشت با توجه به آینده شغلی مناسب آن معمولا مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد. کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیز از جمله مقاطع تحصیلی حساس به حساب می آید که در آن داوطلبان بایستی در آزمون ورودی شرکت نمایند. از این رو ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در این مقطع مورد سوال اکثر داوطلبان قرار می گیرد.

در این مطلب به بررسی ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهیم پرداخت. برای این منظور شرایط و ضوابط این ثبت نام ، زمان شروع آن و مراحل ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

وزارت بهداشت با هدف آموزش نیرو های مورد نیاز خود در بخش های مختلف درمان اقدام به پذیرش دانشجو از طریق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد می نماید. برای ثبت نام این آزمون تمامی داوطلبان بایستی برخی شرایط و ضوابط اوله را دارا بود و رعایت نمایند. در این بخش به برخی از این شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت اشاره خواهیم نمود.

 1. داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری عمومی گروه پزشکی و مدارک بالاتر مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت و دانشجویان ترم آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور فارغ التحصیل می شوند مجاز به ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشند .
 2. تمامی داوطلبان پذیرفته شده روزانه در آزمون ارشد وزارت بهداشت در صورت ثبت نام و یا عدم ثبت نام در دانشگاه محل قبولی امکان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را نخواهند داشت.
 3. تمامی داوطلبان شرکت کننده بایستی با توجه به مدرک مورد پذیرش برای هر رشته ای اقدام به انتخاب آزمونی مودر علاقه خود نمایند. جدول این رشته ها در داخل دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت قرار داده شده است.
 4. ان دسته از داوطلبان که قبلا از تحصیل رایگان مقطع کارشناسی ارشد استفاده نموده اند در صورت قبولی در دوره روزانه این آزمون ملزم به پرداخت هزینه تحصیل می باشند. البته در وصرت پذیرش در رشته هایی که مدرک مورد پذیرش در آن ها کارشناسی ارشد می باشد نیازی به پرداخت هزینه تحصیل یا شهریه وجود ندارد.
 5. دانشجویان کارشناسی ارشد تنها در صورت انصراف از تحصیل و تسویه می توانند اقدام به ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت نمایند.
 6. بر اساس مصوبات شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی ، دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی )مدارک مورد پذیرش برای رشته امتحانی بر اساس جدول شماره۱( در بخش های بیمارستانی جهت شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد برای کلیه داوطلبان متقاضی رشته های پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان، پرستاری اورژانس تکنولوژی گردش خون ضروری می باشد.
 7. آن دسته از دانشجویانی که از تحصیل محروه شده اند در صورت تسویه با دانشگاه محل تحصیل خود می توانند در رشته ای متفاوت با رشته قبلی خود اقدام به ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت نمایند.
 8. در صورتی که رشته تحصیلی داولی مورد نظر جزء رشته های دارای طرح خدمت باشد بایستی وضعیت طح نیروی انسانی مشخص شود.
  رشته های وزارت بهداشت که مشمول طرح می باشند عبارتند از : پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، اتاق عمل ، هوشبری ، رادیولوژی ، علوم آزمایشگاهی ، فوریت های پزشکی ، پرستاری دندانپزشکی و بهداشت دهان ، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی ( مقاطع کاردانی و کارشناسی برای ورودی های مهر سال ۹۵ به بعد ) ، تکنسین سلامت دهان ( مقاطع کاردانی از ورودی بهمن سال ۹۴ به بعد ) .

لازم به ذکر می باشد به دلیل محدودیت هایی در زمینه طول مطلب تمامی شرایط و ضوابط در این بخش عنوان نگردید. از این رو برای اطلاع کامل در زمینه دیگر شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت به دفترچه ثبت نام مراجعه نمایید.

زمان شروع ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از جمله ثبت نام های دانشگاهی می باشد که در نیمه دوم سال انجام می گیرد. از این رو برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 داوطلبان بایستی از 30 بهمن ماه تا 16 اسفند ماه اقدام نمایند. پس از اتمام این بازه زمانی برای ثبت نام داوطلبانی که بنا به هر دلیل در این بازه زمانی ثبت نام نکرده باشند می توانند از 25 تا 27 فروردین ماه سال 99 نیز برای ثبت نام اقدام نمایند. برای این ثبت نام داوطلبان بایستی به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی www.sanjeshp.ir مراجعه نمایند.

در ادامه به مراحل این ثبت نام اشاره خواهیم نمود.

مراحل ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت داوطلبان بایستی مراحلی را طی نمایند که در ادامه به صورت مختصر به این مراحل اشاره خواهیم نمود. در ابتدا نیز به صورت تیتر وار این مراحل را بیان خواهیم نمود تا در بخش های جداگانه ای به توضیح در مورد هر کدام بپردازیم.

 1. ورود به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور
 2. ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت www.sanjeshp.ir
 3. دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت
 4. پرداخت هزینه ثبت نام
 5. تکمیل فرایند ثبت نام

ورود به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور

داوطلبان برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در اولین اقدام بایستی به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی www,sanjeshp.org مراجعه نمایند. پس از ورود آدرس اینترنتی این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

ورود به بخش کارشناسی ارشد سایت www,sanjeshp.org

پس از این که داوطلبان وارد سایت www,sanjeshp.org شدند برای شروع فرایند ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت بایستی به بخش کارشناسی ارشد این سایت شوید. برای این منظور همانگونه که در تصویر زیر مشخص است در سمت راست صحفه اصلی سایت بر روی کارشناسی ارشد کلیک نمایید تا وارد این بخش شوید.

آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از ورود به بخش کارشناسی ارشد مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور داوطلبان در اولین اقدام بایستی دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را دانلود و مطالعه نمایند. در این دفترچه تمامی شرایط و ضوابط این ثبت نام و دیگر موارد مرتبط با ان توضیح داده شده است. از این رو پس از دانلود این دفترچه به طور دقیق اقدام به مطالعه آن نمایید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از این که دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را دانلود و مطالعه نمودید ، در صورتی که قصد ثبت نام داشته باشید در این مرحله بایستی هزینه ثبت نام را واریز نمایید. از این رو برای پرداخت این هزینه بر روی کلیک پرداخت هزینه کلیک نمایید. با این کلیک با تصویر زیر موجه می شود. همانگونه که مشخص است برای پرداخت این هزینه بایستی مشخصات خود را وادر نمایید. این مشخصات شامل کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، نام پدر ، آدرس پست الکترونیکی ، شماره تلفن همراه می باشد.

آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از ورود این اطلاعات در بخش های تعیین شده و کلیک بر روی لینک ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار داوطلب برای پرداخت این هزینه وارد درگاه اینترنتی پرداخت شوند. در این بخش اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دوم وارد کنید و فرایند پرداخت را تکمیل نمایید.

تکمیل فرایند ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

پس از پرداخت هزینه ثبت نام داوطلبان بایستی برای تکمیل فرایند ثبت نام و ورود اطلاعات داوطلبی اقدام نمایند. از این رو بر روی لینک ثبت نام کلیک نمایید و اطلاعات داوطلبی خود را ثبت کنید.

پس از اتمام این فرایند داوطلبان می توانند رسید ثبت نام خود را دریافت نمایند. دریافت این رسید در واقع به منزله اتمام ثبت نام می باشد.

ارشد وزارت بهداشت

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫4 نظرها

 1. سلام ؛ برای شرکت در ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حتما باید مدرک کارشناسی مرتبط داشته باشیم؟ من لیسانس روانشناسی دارم میخوام ارشد بهداشت محیط شرکت کنم.ممنون

  1. نوری عزیز بله برای شرکت در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حتما باید رشته مرتبط داشته باشید و فقط رشته های خاصی می توانند در بهداشت محیط شرکت نماییند.

  1. دهقانی عزیز برای دریافت لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا برایتان ارسال گردد همچنین به زودی بصورت کامل با توضیحات در سایت قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.