وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت : از دیگر آزمون هایی که همه ساله توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد.

در ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت مطالبی در زمینه فرایند و زمانبندی ثبت نام و دیگر موارد مرتبط با این آزمون ارائه گردید. همچنین در این مطلب مشخص شد که ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از اواخر بهمن تا اواسط اسفند ماه برگزار می گردد.

داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت می توانند در این آزمون ثبت نام نموده رفتن به شرکت در آزمون نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از جمله مهمترین موارد در فرآیند ثبت نام در این آزمون می باشد.

به طور کلی بایستی بیان نمود که شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در دفترچه ثبت نام قید شده است. در این دفترچه موارد دیگری از جمله زمانبندی ثبت نام ، منابع آزمون و دیگر موارد مرتبط با ثبت نام وجود دارد. اما مهمترین بخش در این میان شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد.

بایستی بیان نماییم که شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت به مانند دیگر آزمون ها به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم‌بندی می‌شود.
به همین جهت در ادامه این مطلب شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی بررسی خواهیم نمود.

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت شرایط عمومی

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در بخش عمومی شرایطی متفاوت با سایر آزمون ها ندارد. در واقع همان شرایطی که برای سایر آزمون ها در بخش عمومی درج شده است برای آزمون ارشد وزارت بهداشت نیز تعیین شده است.

از این رو داوطلبان در بخش عمومی شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت چیز متفاوتی نسبت به سایر آزمون ها مشاهده نمی کنند. با توجه به این توضیحات شرایط عمومی آزمون ارشد وزارت بهداشت را می توان در موارد زیر خلاصه نمود.

 1. تمامی داوطلبان بایستی از سلامت و توانایی جسمی متوسط با رشته انتخابی برخوردار بوده و به مواد مخدر اعتیاد نداشته باشیم.
 2. داوطلبان بایستی دارای شرایط عمومی متداول در آزمون های مختلف کشوری باشد.
 3. تمامی داوطلبان بایستی به دین مبین اسلام و یا دیگر ادیان تعیین شده در قانون اساسی اعتقاد داشته باشد.
 4. تمامی داوطلبان بایستی قانون اساسی کشور را پذیرفته و مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران نباشد.
 5. داوطلبان شرکت کنند در این آزمون نبایستی به تشکیلات ، احزاب و گروه های مخالف نظام  وابستگی داشته و هواداران آنان باشند.
 6. داوطلبان شرکت کننده نبایستی سوء پیشینه کیفری داشته باشن.
 7. داوطلبان نبایستی به فساد اخلاقی شهره باشند.

شرایط ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت شرایط اختصاصی

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در بخش اختصاصی موارد متعددی را شامل می گردد. بخشی از این شرایط در زمینه مدارک پایه داوطلبان برای ثبت نام می باشد.

بخش دیگری هم مربوط به وضعیت‌ های مختلفی اشاره دارد که ممکن است داوطلبان در زمان ثبت نام با آن مواجه شده باشند. با توجه به توضیحات در ادامه بیان شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت می پردازیم.

 1. تمامی داوطلبان برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت بایستی دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی گروه پزشکی باشند
 2. مدرک ارائه شده جهت ثبت نام بایستی مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری باشد
 3. همچنین این مدرک تحصیلی بایستی متناسب با رشته امتحانی انتخابی توسط داوطلب باشد
 4. دانشجویان ترم آخر را باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه سال جاری فارغ التحصیل شده و امکان دریافت مدرک تحصیلی برای آنها فراهم گردد.
 5. داوطلبان به هیچ عنوان نمی توانند همزمان با دوره های کارشناسی ارشد در سایر دوره ها به تحصیل بپردازند. برای دوره های غیر حضوری و مجازی در این زمینه منعی وجود ندارد.
 6. آن دسته از داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته در دوره های روزانه پذیرفته شده باشند حتی در صورتی که اقدام به ثبت نام نکرده باشند امکان ثبت نام در کارشناسی ارشد امسال را نخواهند داشت و به اصطلاح دارای محرومیت یک ساله می باشند.

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

از دیگر شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت مربوط به مشمولین طرح نیروی انسانی می باشدو طرح نیروی انسانی برای برخی از رشته های وزارت بهداشت لحاظ می گردد که بایستی پس از اتمام تحصیل و یا هم زمان با تحصیل برای این امر اقدام نمایند.

در این رابطه ضوابط و شرایط خاصی برای آزمون ارشد وزارت بهداشت لحاظ شده است که از جمله این ضوابط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به شرط اتمام طرح نیروی انسانی خود حداکثر تا ۳۱ شهریورماه امکان ثبت نام در این آزمون را دارند.
 2. آن دسته از دانشجویانی که طرح نیروی انسانی خود را شروع کرده و قبل از اتمام طرح در آزمون ارشد شرکت نموده و پذیرفته شده اند می توانند ادامه طرح نیروی انسانی خود را به بعد از دوره کارشناسی ارشد موکول نمایند. البته این دسته از داوطلبان بایستی با دانشگاه محل انجام خدمت خود تسویه حساب نمایند.

همانگونه که در بخش قبل بیان کردیم شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در بخش اختصاصی موارد متعددی را شامل می گردد. اما به دلیل برخی محدودیت ها در این بخش به طور خلاصه و مختصر به بیان برخی از این موارد پرداختیم. به همین دلیل نیاز است داوطلبان حتما قبل از ثبت نام نسبت به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام اقدام نمایند.

از این رو توصیه می گردد برای دانلود دفترچه ثبت نام به سایت سنجش پزشکی مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 5 =