تیزهوشان و نمونه دولتی

سایت همگام هدایت تحصیلی

سایت همگام هدایت تحصیلی

سایت همگام هدایت تحصیلی : پس از آنکه در رابطه با انتخاب رشته نهم به دهم تغییراتی صورت گرفت این انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سامانه همگام هدایت تحصیلی انجام می گیرد. در انتخاب رشته نهم به دهم دانش آموزان بایستی در آزمون های مشاوره ای شرکت نمایند و تکمیل فرم رغبت سنجی و توانایی تحصیلی در فرایند انتخاب رشته بسیار موثر می باشد. چرا که اطلاعات خروجی این آزمون ها و فرم ها تعیین کننده رشته دانش آموزان می باشد. با توجه به اینکه تمام این مراحل اجرای آزمون هدایت تحصیلی از طریق سایت hamgam.medu.ir صورت می گیرد به همین جهت در این مطلب به بررسی سایت همگام هدایت تحصیلی خواهیم پرداخت و توضیحات لازم در رابطه با نحوه ورود و تکمیل فرم های مربوطه در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم ارائه خواهیم نمود.

جهت مشاوره ورود به سایت همگام و نحوه اجرای آزمون هدایت تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سایت همگام هدایت تحصیلی

نحوه ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی

همانطور که اشاره کردیم اجرای آزمون های هدایت تحصیلی از طریق سامانه همگام صورت می گیرد. دانش آموزان باید با مراجعه به این سامانه وارد پنل کاربری خود شده و در آزمون های مشاوره ای شرکت نموده و فرم هدایت تحصیلی شامل فرم رغبت سنجی و توانایی تحصیلی را تکمیل نمایند.

اما دانش آموزان برای شروع فرایند انتخاب رشته خود باید به پرتال سایت همگام هدایت تحصیلی وارد شوند. از طریق این پورتال می توان در  به همین جهت برای ورود به این بخش مطابق با تصویر زیر عمل نموده و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

برای ورود به پنل کاربردی در سایت همگام هدایت تحصیلی دانش آموزان باید مطالبق با تصویر زیر کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد نموده تا به آزمون های مشاوره ای دسترسی داشته باشند. رمز ورود همگام توسط مدیر مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود.

ورود به پرتال همگام hamgam.medu.ir

پس از ورود این اطلاعات داوطلبان به پورتال سایت همگام هدایت تحصیلی وارد می شود. در این بخش می توانید از طریق آزمون های مشاوره ای و همچنین بخش هدایت تحصیلی نسبت به تکمیل فرم ها و شرکت در آزمون های مرتبط با انتخاب رشته نهم به دهم اقدام کنیم.

تکمیل تمامی مراحل در فرایند انتخاب رشته دانش آموزان الزامی می باشد و همین جهت در رابطه با تکمیل تمامی فرم ها و شرکت در آزمون های مشاوره ای بسیار سنجیده عمل نمایید چرا که نتایح این آزمون ها و فرم ها مشخص کننده رشته شما می باشد.

زمان فعال شدن سایت همگام هدایت تحصیلی

در سایت همگام هدایت تحصیلی دانش آموزان امکان انتخاب رشته را خواهند داشت. لازم به ذکر است زمان بندی خاصی جهت شرکت در این مرحله و تکمیل فرم ها وجود دارد. زمان احرای آزمون های مشاوره ای بر اساس اطلاعیه ای که به مدارس ابلاغ می شود در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. بر اساس سنوات گذشته نیمه دوم بهمن تا اواسط تیرماه را میتوان زمان فعال شدن سایت همگام هدایت تحصیلی جهت تکمیل فرم رغبت سنجی و توانایی تحصیلی و همچنین شرکت در آزمون های مشاوره ای تخمین زد.

در این بازه زمانی دانش آموزان مطابق با دستورالعمل که در بخش قبلی بیان کردیم می توانند با ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی و پورتال آن نسبت به تکمیل این مراحل اقدام نمایند.

موارد مهم در زمینه تکمیل فرم های سایت همگام هدایت تحصیلی

از جمله مواردی که لازم است دانش آموزان به هنگام ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی به آن توجه نمایند این امر می باشد که برای تکمیل فرم ها و شرکت در آزمون ها بایستی از بخش آزمون های مشاوره اقدام نمایید. به همین جهت نیازی به مراجعه بخش آزمون های آنلاین جهت تکمیل فرم های انتخاب رشته نهم به دهم وجود ندارد.

همچنین در بخش هدایت تحصیلی پورتال سایت همگام دانش آموزان بایستی نسبت به تکمیل نمون برگ های نظرخواهی مربوطه اقدام نمایند. در این نمونه برگ ها که در تصویر زیر نیز می توان مشاهده نمود دانش آموزان علایق خود را نسبت به انتخاب رشته به ترتیب اولویت ها از یک تا دوازده مطابق با جدول تعیین شده بایستی ثبت نمایند. دانش آموزان این فرم را صرفاً براساس میزان علاقمندی خود به رشته های موجود بایستی تکمیل نمایند.

سامانه همگام هدایت تحصیلی

در پایان لازم به ذکر است در فرم هدایت تحصیلی پایه نهم ۶ مولفه تاثیر گذار می باشد که میزان امتیازات موجود در این شش مولفه و جمع بندی آنها تعیین کننده رشته انتخابی دانش آموزان می باشد.

 ۶ مولفه که در رابطه با فرم هدایت تحصیلی موثر می باشد بشرح ذیل می باشد:

  1. نظر دانش آموزان از لحاظ اولویت بندی رشته ها
  2. نظر معلمان که بر اساس فعالیت ها و وضعیت درسی دانش آموزان می باشد
  3. نظر والدین که بر اساس علایق والدین برای ادامه تحصیل دانش آموزان است
  4. آزمون های مشاوره ای که همان آزمون های رغبت سنجی توانایی تحصیلی و شغلی برای دانش آموزان
  5. سوابق تحصیلی که نمرات و معدل پایه های هفتم ، هشتم ، نهم دانش آموزان شرکت کننده در انتخاب رشته
  6. در نهایت نظر مشاوره که جمع بندی و بررسی امتیازات موجود است

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫3 نظرها

  1. با سلام
    دوستای من رمز ورود منو پیدا کردن رفتن از خودشون هدیایت تحصیلی رو پر کردن ونهایی کردن بعدا متوجه شدم لطفا کمکم کنید این ازمون مشاوره ایم پاسخ سولاتم رو چطور اصلاح کنم ؟؟؟؟؟؟؟

  2. سلام من بامشکل بزرگی روبرو شده ام در قسمت ازمون خودآزمایی قسمت اخر ازمون را بجای اینکه تکمیلی بزنم موقت زدم نمیدونستم الان به من گفتن ازطرف. مدرسمون نتیجه ازمون من معلق الان سایت بسته شده چکار کنم کی باز میشه که من نتیجه ازمونمو تکمیلی بزنم ترخدا جوابمو بدید خیلی نگرانم لازم به ذکر من هردوتا آزمون کامل حل کردم فقط اخرش اشتباها موقت زدم ممنون میشم جوابمو بدید منتظرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =