تیزهوشان و نمونه دولتی

سایت همگام هدایت تحصیلی

سایت همگام هدایت تحصیلی

سایت همگام هدایت تحصیلی : همانگونه که در hamgam.medu.ir بیان کردیم یکی از مهمترین کاربردهای سایت همگام در رابطه با انتخاب رشته پایه نهم به دهم می باشد.

انتخاب رشته پایه نهم و دهم هدایت تحصیلی برای دانش آموزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با توجه به این که فرایند انتخاب رشته به صورت اینترنتی می باشد سایت همگام هدایت تحصیلی عنوان سامانه مورد استفاده در این مرحله شناخته می شود.

سایت همگام هدایت تحصیلی

سایت همگام هدایت تحصیلی

پس از آنکه در رابطه با انتخاب رشته نهم به دهم تغییراتی صورت گرفت این انتخاب رشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت همگام هدایت تحصیلی انجام می گیرد.

در انتخاب رشته نهم به دهم دانش آموزان بایستی در آزمون های مشاوره ای شرکت نمایند و تکمیل فرم رغبت سنجی و توانایی تحصیلی در فرایند انتخاب رشته بسیار موثر می باشد. چرا که اطلاعات خروجی این آزمون ها و فرم ها تعیین کننده رشته دانش آموزان می باشد.

با توجه به اینکه تمام این مراحل از طریق سایت همگام هدایت تحصیلی صورت می گیرد به همین جهت کسب اطلاعات در رابطه با فرآیند و نحوه تکمیل این فرم ها و حتی ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی مهم به حساب می آید.

به همین جهت در ادامه مقالات مرتبط با سایت همگام در این مطلب به بررسی سایت همگام هدایت تحصیلی خواهیم پرداخت و توضیحات لازم در رابطه با نحوه ورود و تکمیل فرم های مربوطه در زمینه انتخاب رشته نهم به دهم ارائه خواهیم نمود.

نحوه ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی

دانش آموزان جهت ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی بایستی آدرس اینترنتی این سایت را وارد نمایند. جهت ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی آدرس آن را که hamgam.medu.ir می باشد را وارد نمایید.

پس از ورود آدرس اینترنتی داوطلبان به سایت همگام هدایت تحصیلی وارد می شوند. در صورتی که به درستی آدرس این سایت را وارد نموده باشید تصویر زیر را در پیش رو خواهید داشت.

سامانه همگام

ورود به پورتال سایت همگام هدایت تحصیلی

پس از اینکه به سایت همگام به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir وارد شدید اطلعیه ها و دیگر موارد مرتبط با آموزش و پرورش را در پیش رو خواهید داشت.

اما دانش آموزان برای شروع فرایند انتخاب رشته خود باید به پرتال سایت همگام هدایت تحصیلی وارد شوند. از طریق این پورتال می توان در آزمون های مشاوره ای شرکت نمود و فرم هدایت تحصیلی شامل فرم رغبت سنجی و توانایی تحصیلی می باشد را تکمیل کرد. به همین جهت برای ورود به این بخش مطابق با تصویر زیر عمل نموده و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

سایت همگام هدایت تحصیلی hamgam.medu.ir

در مرحله بعد دانش اموزان باید مطابق با تصویر زیر در بخش های تعیین شده کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد نمایید.

ورود به پرتال همگام hamgam.medu.ir

پس از ورود این اطلاعات داوطلبان به پرتال سایت همگام هدایت تحصیلی وارد می شود. در این بخش می توانید از طریق آزمون های مشاوره ای و همچنین بخش هدایت تحصیلی نسبت به تکمیل فرم ها و شرکت در آزمون های مرتبط با انتخاب رشته نهم به دهم اقدام کنیم.

تکمیل تمامی مراحل در فرایند انتخاب رشته دانش آموزان الزامی می باشد و همین جهت در رابطه با تکمیل تمامی فرم ها و شرکت در آزمون های مشاوره ای بسیار سنجیده عمل نمایید چرا که نتایح این آزمون ها و فرم ها مشخص کننده رشته شما می باشد.

زمان فعال شدن سایت همگام هدایت تحصیلی

در سایت همگام هدایت تحصیلی دانش آموزان امکان انتخاب رشته را خواهند داشت. لازم به ذکر است زمان بندی خاصی جهت شرکت در این مرحله و تکمیل فرم ها وجود دارد.

از این رو می‌توان بر اساس سنوات گذشته اواسط تیرماه را زمان فعال شدن سایت همگام هدایت تحصیلی جهت تکمیل فرم رغبت سنجی و توانایی تحصیلی و همچنین شرکت در آزمون های مشاوره ای تخمین زد.

در این بازه زمانی دانش آموزان مطابق با دستورالعمل که در بخش قبلی بیان کردیم می توانند با ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی و پورتال آن نسبت به تکمیل این مراحل اقدام نمایند.

موارد مهم در زمینه تکمیل فرم های سایت همگان هدایت تحصیلی

از جمله مواردی که لازم است دانش آموزان به هنگام ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی به آن توجه نمایند این امر می باشد که برای تکمیل فرم ها و شرکت در آزمون ها بایستی از بخش آزمون های مشاوره اقدام نمایید. به همین جهت نیازی به مراجعه بخش آزمون های آنلاین جهت تکمیل فرم های انتخاب رشته نهم به دهم وجود ندارد.

همچنین در بخش هدایت تحصیلی پورتال سایت همگام دانش آموزان بایستی نسبت به تکمیل نمون برگ های نظرخواهی مربوطه اقدام نمایند.

در این نمونه برگ ها که در تصویر زیر نیز می توان مشاهده نمود دانش آموزان علایق خود را نسبت به انتخاب رشته به ترتیب اولویت ها از یک تا دوازده مطابق با جدول تعیین شده بایستی ثبت نمایند. دانش آموزان این فرم را صرفاً براساس میزان علاقمندی خود به رشته های موجود بایستی تکمیل نمایند.

سامانه همگام هدایت تحصیلی

در پایان لازم به ذکر است در فرم هدایت تحصیلی پایه نهم ۶ مولفه تاثیر گذار می باشد که میزان امتیازات موجود در این شش مولفه و جمع بندی آنها تعیین کننده رشته انتخابی دانش آموزان می باشد.

این ۶ مولفه که در رابطه با فرم هدایت تحصیلی موثر می باشد موارد زیر است.

  1. نظر دانش آموزان از لحاظ اولویت بندی رشته ها
  2. نظر معلمان که بر اساس فعالیت ها و وضعیت درسی دانش آموزان می باشد
  3. نظر والدین که بر اساس علایق والدین برای ادامه تحصیل دانش آموزان است
  4. آزمون های مشاوره ای که همان آزمون های رغبت سنجی توانایی تحصیلی و شغلی برای دانش آموزان
  5. سوابق تحصیلی که نمرات و معدل پایه های هفتم ، هشتم ، نهم دانش آموزان شرکت کننده در انتخاب رشته
  6. در نهایت نظر مشاوره که جمع بندی و بررسی امتیازات موجود است

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =