دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ : همانگونه که در ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ بیان کردیم برای این ثبت‌ نام همانند دیگر ثبت نام ها شرایط و ضوابط وجود دارد.

کسب اطلاعات دقیق در رابطه با این شرایط و ضوابط از اصول اولیه و مهم در فرآیند ثبت نام دانشگاه پیام نور به حساب می آید. از این رو داوطلبان تحصیل در دانشگاه پیام نور بایستی ابتدا از شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ اطلاعات لازم را به دست آورد.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال دوم موارد متعددی ممکن است مطرح گردد. از جمله این موارد شاید بتوان به زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم و دیگر موارد اشاره نمود. اما در این میان اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم دارای اولویت اصلی می باشد.

در مطالب مختلف بیان کردیم که برای ثبت نام در مقاطع تحصیلی هر کدام از دانشگاه ها شرایط و ضوابط مشخصی در نظر گرفته شده است و داوطلبان با برخورداری از این شرایط و اطلاع از آن امکان ثبت نام را در مقطع تحصیلی مورد نظر خواهند داشت.

ثبت نام دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن سال ۹۷ نیز همچون دیگر مقاطع تحصیلی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ خواهیم پرداخت.

در همین ابتدا بایستی بیان کنیم که شرایط این ثبت نام به دو بخش کلی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام دسته بندی می‌گردد. به همین جهت به بررسی شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ در این دو دسته خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ در بخش شرایط عمومی

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ آن دسته از شرایط و ضوابطی را در بر می گیرد که برای تمامی دانشگاه ها و مقاطع مختلف تحصیلی در نظر گرفته شده است. به همین جهت به این دسته از شرایط ، شرایط عمومی عنوان می‌ شود. از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ در بخش عمومی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. اعتقاد به دین اسلام و یا دیگر ادیان تعیین شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  2. نداشتن هیچ گونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران توضیح مصادیق عناد و دشمنی شامل : الف- مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ایران ب – داشتن وابستگی تشکیلاتی به گروه ها های محارم پ – پرداخت کمک مالی به گروهک‌ های محارب و یا هواداری تشکیلاتی از این گروهک ها با داشتن عضویت در آنها ج – تبلیغ ماتریالیسم و دیگر ادیان ساختگی
  3. عدم احراز فساد اخلاقی مصادیق فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا است
  4. دارا بودن توانایی های جسمی متناسب با رشته های انتخابی

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

مهمترین و اصلی ترین بخش از شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ شرایط اختصاصی این ثبت نام می باشد. چرا که شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ مشخص می‌ سازد که داوطلبان امکان ثبت نام در این مقطع تحصیلی و دانشگاه را دارند و یا خیر.
به طور کلی بایستی بیان شود که شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ آن دسته از شرایط ثبت نام را شامل می‌شود که مختص به دانشگاه پیام نور و مقطع کارشناسی آن می‌ باشد. به همین جهت به این شرایط اختصاصی ثبت نام می گویند. از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ در این بخش می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهی دوره پیش دانشگاهی یا مدرک معادل آن باشند.
  2. داوطلبانی که با مدرک کاردانی در این مقطع تحصیلی اقدام به ثبت نام نمایند بایستی حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه فارغ التحصیل شده باشند.
  3. آن دسته از فارغ التحصیلان دوره کاردانی در رشته های گروه پزشکی به شرطی می توانند در این مرحله ثبت نام نمایند که خدمات قانونی مقرر را حداکثر تا پایان شهریور ماه به پایان رسانده باشند لازم به ذکر است این دسته از فارغ التحصیلان در صورت موفقیت در ثبت نام به هنگام ثبت نام در رشته مورد نظر باعث گواهی پایان طرح نیروی انسانی را ارائه نمایند.
  4. داوطلبان مرد از لحاظ نظام وظیفه هیچگونه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

در بخش شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ موارد دیگری نیز ممکن است وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به شرایط استفاده از سهمیه های مناطق سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران اشاره نمود. داوطلبان برای اطلاع دقیق از این موارد می‌توان به دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ مراجعه نمایند.

همچنین به داوطلبان آقا توصیه می گردد حتماً بخش مقررات نظام وظیفه عمومی را به طور دقیق مطالعه نمایند و شرایط خود را در این رابطه متناسب با بند های آن بسنجند.

مورد دیگر این که برخی شرایط و ضوابط نیز در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ وجود دارد. به همین جهت داوطلبان هنگام شروع فرآیند ثبت نام بایستی با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org و یا از طریق سایت دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی pnu.ac.ir اقدام به مطالعه دفترچه ثبت نام و اطلاع از شرایط آن نمایند.

در این دفترچه ها جدا از شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه پیام نور اطلاعاتی در زمینه فرایند و زمان بندی ثبت نام و همچنین لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور وجود دارد.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که در مراحل ثبت نام و یا حتی پس از پذیرش و تحصیل مشخص کرد که داوطلب مورد نظر شرایط تعیین شده در دفترچه ثبت نام را دارا نمی باشد از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری بعمل می آید. از این رو توصیه می نماییم با دقت شرایط و ضوابط ثبت نام را مطالعه نمایید و پس از آن برای ثبت نام اقدام کنید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − هفت =