کنکور

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

هزینه ثبت نام آزمون دکتری : مهمترین آزمون پذیرش و تحصیل در دانشگاه ها آزمون دکتری می باشد. همانگونه که در ثبت نام آزمون دکتری بیان کردیم این آزمون همانند دیگر مقاطع به صورت مشترک و سراسری برگزار می گردد.

به این صورت که داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های سراسری و همچنین دانشگاه آزاد را دارند بایستی در یک آزمون مشترک برای پذیرش و تحصیل در مقطع دکتری شرکت نمایند. در زمینه فرایند این ثبت نام توضیحات لازم در ثبت نام آزمون دکتری ارائه گردید.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

برای ثبت نام در آزمون دکتری نیز هم چون دیگر آزمون ها داوطلبان بایستی هزینه‌ ای را بابت هزینه ثبت نام پرداخت نمایند. پرداخت این هزینه در فرایند ثبت نام صورت می گیرد و یکی از مراحل ثبت نام آزمون دکتری می باشد.

در مطلبی که تحت عنوان ثبت نام آزمون دکتری انتشار دادیم به صورت کوتاه در رابطه با پرداخت هزینه ثبت نام در این آزمون توضیحاتی ارائه کردیم.به همین جهت در این مطلب به طور جداگانه با بررسی این موضوع و نحوه پرداخت آن و همچنین میزان این پرداخت توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.

میزان هزینه ثبت نام آزمون دکتری

میزان هزینه‌ای که به عنوان هزینه ثبت نام آزمون دکتری داوطلبان بایستی پرداخت نمایند هر سال مبلغی متفاوتی می باشد. در فرآیند ثبت نام نیز مشخص میگردد که داوطلبان چه میزان بایستی هزینه برای ثبت نام خود پرداخت نمایند.

پرداخت این هزینه در قالب خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد که در ابتدای فرآیند ثبت نام توسط داوطلبان صورت می‌گیرد. بر اساس آخرین دوره برگزاری میزان هزینه ثبت نام مبلغی در حدود ۶۰ هزار تومان می باشد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری

همانگونه که در ابتدا بیان کردیم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری در قالب خرید کارت اعتباری ثبت نام صورت می گیرد. به همین جهت داوطلبان برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند. برای خرید کارت اعتباری ثبت نام تمامی آزمون ها بخش جداگانه با عنوان خرید کارت اعتباری در صفحه اصلی سایت سازمان سنجش قرار دارد که در تصویر زیر می توان آن را مشاهده نمود.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری

داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری بایستی برای پرداخت هزینه ثبت نام و یا همان خرید کارت اعتباری ثبت نام به این لینک مراجعه نمایید.

ورود به سیستم خرید کارت اعتباری سازمان سنجش

با کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری داوطلبان به سیستم خرید کارت اعتباری سازمان سنجش می شوند. پس از ورود به این بخش داوطلبان تمامی کارت های اعتباری ثبت‌ نام که مربوط به آزمون های مختلف و مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد را می توانند مشاهده نمایند. در این مرحله از میان این موارد ابتدا بایستی اقدام به انتخاب کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری نماید.

پس از انتخاب گزینه ای کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری در مرحله بعد ابتدا بایستی اقدام به وارد نمودن اطلاعات اولیه خود نمایید. این اطلاعات مطابق با تصویر زیر شامل نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن ثابت ، شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی می باشد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری

پس از ورود این اطلاعات داوطلبان بایستی درگاه پرداخت خود را انتخاب نمایند. با انتخاب درگاه پرداخت بایستی بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک نمایید. داوطلبان در بخش بعدی شماره سفارش را دریافت می نمایند.

این شماره سفارش زمانی که فرایند خرید با مشکل مواجه شود و یا ناتمام بماند و از سوی دیگر هزینه از حساب داوطلب کسر شود کاربرد دارد. داوطلبان با استفاده از شماره سفارش می توانند نسبت به بازگرداندن مبلغ کسر شده اقدام نمایند. به همین جهت در این مرحله اقدام به یادداشت برداری از این شماره نمایید.

ورود اطلاعات کارت بانکی و اتمام فرایند خرید کارت اعتباری

پس از تایید این مرحله در بخش آخر داوطلبان وارد درگاه اینترنتی پرداخت بانکی می شوند. در این بخش داوطلبان موظف به وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود به همراه رمز دوم یا رمز اینترنتی می باشد.

پس از ورود این اطلاعات و تایید آن ها و کلیک بر روی گزینه پرداخت فرایند خرید کارت اعتباری ثبت‌نام یا پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری به پایان می رسد. در این مرحله برای داوطلبان کد ثبت نام صادر می گردد با دریافت این کد فرایند خرید کارت اعتباری به پایان می رسد. پس از دریافت شماره کارت اعتباری ثبت نام داوطلبان می توانند با مراجعه به بخش دکتری تخصصی در سایت سنجش فرایند ثبت نام آزمون دکتری خود را تکمیل نمایند.

توضیحات پایانی در زمینه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری

از موارد مهمی که بایستی داوطلبان در فرایند خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری بدان توجه نمایند این امر می باشد که پرداخت هزینه ثبت نام تنها از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

از این‌رو داوطلبان برای پرداخت این هزینه به سایت های متفرقه و یا هر درگاه اینترنتی دیگری نباید مراجعه نمایند. در صورت مشاهده درگاه پرداخت جداگانه در زمینه هزینه ثبت نام آزمون دکتری مراتب را با سازمان سنجش در میان بگذارید. چرا که هرگونه سایت پرداخت هزینه جداگانه به عنوان درگاه غیر رسمی شناخته می‌شود و ممکن است در جهت کلاهبرداری از حساب های بانکی داوطلبان مورد استفاده قرار گیرد.

مورد آخر اینکه تنها هزینه در فرآیند ثبت‌ نام آزمون دکتری ، هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام می باشد که در این مرحله اخذ می گردد. پس از آن داوطلبان نباید هیچ هزینه ای را برای ثبت نام خود پرداخت نمایند. البته هزینه دیگری نیز در مرحله مصاحبه دکتری پرداخت می گیرد. این پرداخت هزینه برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری می باشد.

میزان مبلغ پرداخت شده در این مرحله متناسب با دانشگاه ها و سطح و رتبه بندی دانشگاه ها متفاوت می باشد و مختص داوطلبانی می باشد که به جلسه مصاحبه دکتری دعوت شدند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

909-907-1375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

  1. سلام. هزینه ثبت نام آزمون دکتری برای دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد بصورت جداگانه می باشد یا با هم هست؟

    1. اسدی عزیز خیر هزینه جداگانه ای برای ثبت نام دکتری وجود ندارد و هزینه ثابت می باشد ولی در صورتی که بخواهید بعد از اعلام نتایج در دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایید باید هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.