کنکور

نتایج کنکور سراسری

نتایج کنکور سراسری

نتایج کنکور سراسری : بیشترین میزان استرس و هیجان معمولا در زمان اعلام نتایج ابجاد می گردد. زمان اعلام نتایج کنکور سراسری نیز به همین صورت بیشترین استرس را برای داوطلبان ایجاد می سازد. با توجه به این که اکثر داوطلبان برای اولین بار در کنکور سراسری شرکت نموده اند در زمینه تمامی مراحل این آزمون سوالات و ابهاماتی را دارند. در زمینه نتایج کنکور سراسری نیز به همین شکل می باشد.

در ادامه این مطلب به توضیح در زمینه نتایج کنکور سراسری و مواردی که در این موضوع مطرح می باشد خواهیم پرداخت. از این رو در صورتی در زمینه اعلام نتایج کنکور سراسری سوال و یا ابهامی داشته باشد ادامه این مطلب می توان جوابگوی سوالات احتمالی شما عزیزان باشد. در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره کنکور سراسری با مشاوران سبز مشاور در ارتباط باشید.

اعلام نتایج کنکور سراسری

نتایج کنکور سراسری به طور کلی در دو مرحله صورت می گیرد:

  1. در مرحله اول اعلام نتایج کنکور سراسری که با عنوان نتایج اولیه یا کارنامه اولیه شناخته می شود رتبه داوطلبان در کنکور اعلام می گردد. در این مرحله در واقع مشخص می گردد که کدام یک از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می باشند.
  2. اعلام نتایج کنکور سراسری در مرحله دوم پس از انتخاب رشته انجام می گیرد. در این مرحله در واقع نتایج نهایی کنکور سراسی اعلام می گردد و لیست نهایی پذیرفته شدگان اعلام می گردد.

مراحل مشاهده نتایج کنکور سراسری

برای مشاهده نتایج کنکور سراسری داوطلبان بایستی مراحلی را طی نمایند. از این رو در بیان و توضیح نتایج کنکور سراسری به صورت مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت. در ابتدا نیز برای آشنایی بیشتر داوطلبان ، این مراحل را به صورت تیتر وار در ادامه آورده ایم.

  1. ورود به بخش سراسری در سایت سازمان سنجش
  2. کلیک بر روی لینک اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری
  3. ورود اطلاعات و دریافت نتایج
  4. کلیک بر روی لینک اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

ورود به بخش سراسری در سایت سازمان سنجش

در اولین اقدام برای مشاهده نتایج کنکور سراسری داوطلبان بایستی وارد سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org شوند. با ورود به این سایت تصویر زیر را در پیش رو خواهید داشت.

نتایج کنکور سراسری

پس از ورود به این سایت داوطلبان بایستی وارد بخش سراسری آن شوند. برای این منظور نیز بایستی از منوی رنگی سمت راست سایت استفاده نمایند. در این منو مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاه ها را می توان مشاهده نمود. از میان این موارد همانگونه که در تصویر زیر نیز قابل مشاهده است بر روی منوی سراسری کلیک نمایید تا وارد این بخش شوید.

مشاهده نتایج کنکور سراسری

کلیک بر روی لینک اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

پس از این که داوطلبان وارد بخش سراسری در سایت سازمان سنجش شدند بایستی بر روی لینک دریافت نتایج کنکور سراسری کلیک نمایند. همانگونه که بیان کردیم این نتایج در واقع در دو مرحله اعلام می گردد. از این رو در ادامه به بررسی و توضیح در زمینه اعلام نتایج اولیه خواهی پرداخت.

همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود برای دریافت نتایج اولیه داطلبان بایستی بر روی لینک کارنامه اولیه آزمون سراسری کلیک نمایند. در این مرحله داوطلبان می توانند کارنامه آزمون خود را که مشخص کننده رتبه و همجنین مجاز بودن برای انتخاب رشته است ، را دریافت نمایند.

نتایج اولیه کنکور سراسری

ورود اطلاعات و دریافت نتایج کنکور سراسری

پس از کلیک بر روی این لینک داوطلبان بایستی در مرحله بعد اقدام به وارد نمودن اطلاعات داوطلبی خود برای دریافت نتایج نمایند. در تصویر زیر می توان مشاهده نمود که در این مرحله چه اطلاعات نیاز می باشد.

دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری

همانگونه که در تصویر بالا مشخص می باشد داوطلبان می توانند از سه روش مختلف برای دریافت نتایج کنکور سراسری در مرحله اول استفاده نمایند.

استفاده از روش اول

در روش اول شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه ، سال تولد و کد امنیتی را بایستی وارد نمایید. شماره داوطلبی در واقع بر روی کارت ورود به جلسه داوطلبان درج گردیده است و سایر اطلاعات نیز معمولا در دسترس خود فرد می توان باشد.

در صورتی که از این روش نمی توان نتایج کنکور سراسری را دریافت نمود از دیگر روش های استفاده نمایید.

استفاده از روش دوم

در روش دو بایستی اطلاعات شماره پرونده ، کد رهگیری ، شماره شناسنامه وارد شود. شماره پرونده و کد پیگیری جزء اطلاعاتی می باشد که در زمان ثبت نام داوطلبان برای آزمون سراسری در اختیار آنان قرار می گیرد.

در صورتی که بنا به هر دلیلی امکان دریافت نتایج از طریق این روش وجود نداشته باشد از روش دوم استفاده نمایید.

استفاده از روش سوم

در روش سوم داوطلبان بایستی شماره پرونده ، شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه خود را وارد نمایند. این روش در واقع آخرین روش برای دریافت نتایج کنکور سراسری در مرحله اول می باشد. از این رو در صورتی با هیچ کدام از این روش ها امکان دریافت نتایج وجود نداشته باشد در این صورت با مراجعه به سیستم اینترنتی ارسال درخواست مشکل خود را مطرح نمایید.

در ادامه این مطلب به توضیح در زمینه نتایج کنور سراسری در مرحله نهایی خواهی پرداخت:

کلیک بر روی لینک اعلام نتایج نهایی کنکرو سراسری

نتایج کنکور سراسری در مرحله نهایی پس از انتخب رشته صورت می گیرد. از این رو در این مرحله از اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبن پذیرفته شده در هر کدام از رشته محل ها اعلام می شوند. به همین جهت به این مرحله از اعلام نتایج کنکور سراسری مرحله نهایی اعلام نتایج گفته می شود.

برای دریافت نتایج در این مرحله بایستی به مانند تصویر زیر بر روی لینک مشاهده کارنامه نهایی کنکور سراسری کلیک نمایید. با این کلیک داوطلبان بایستی اقدام به ورود اطلاعات داوطلبی خود نمایند.

نتایج نهایی کنکور سراسری

پس از این که داوطلبان اقدام به کلیک بر روی لینک مشاهده کارنامه نهایی کنکور سراسری نمودند بایستی با یکی از دو روش زیر اقدام به دریافت کارنامه نهایی نمایند.

در روش اول همانگونه که در توصیر زیر  مشخص می باشد شماره پرونده ، شماره شناسنامه و سال تولد خود را وارد نمایید. شماره پرونده به هنگام ثبت نام در آزمون سراسری در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. همچنین این شماره پرونده را می توان در داخل کارنامه اولیه مشاهده نمود.

دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری

در روش دوم مطابق با تصویر زیر داوطلب بایستی شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد خود را در بخش های تعیین شده وارد نماید.

مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری

در پایان و پس از بیان مراحل دریافت و مشاهده نتایج کنکور سراسری بایستی در زمینه زمان اعلام  این نتایج توضیحاتی کوتاه ارائه نماییم. در زمینه زمان اعلام نتایج کنکور سراسری نبا توجه به اعلام نتایج دو مرحله ای بایستی بیان شود که نتایج اولیه کنکور سراسری معمولا در اواسط مرداد ماه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

اما برای اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری بایستی بیان شود که این نتایج آخرین مرحله از فرایند کنکور سراسری می باشد ، از این رو اواخر شهریور ماه را می توان برای اعلام نتایج کنکور سراسری در مرحله پایانی تخمین زد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =