دانشگاه آزاد

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ : زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ از مهمترین موضوعات در زمینه ثبت نام های دانشگاهی در این جند روز می باشد. چرا که مهمترین ثبت نام پیشرو  ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ و ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می باشد.

دانشگاه آزاد در دو ورودی مهر و بهمن ماه در مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو دارد. این ثبت نام در چند روز آینده و با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده شروع می گردد.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

همانطور که از مطالب مختلف بیان کردیم از جمله مهمترین ثبت نام های پیش روی دانشگاه آزاد ثبت نام ورودی بهمن ماه آن می باشد.

ثبت نام نیمسال دوم یا ورودی بهمن با توجه به اینکه آخرین فرصت داوطلبان برای ورود به دانشگاه در سال جاری می باشد به همین جهت این ثبت نام از اهمیت زیادر برخوردار است.

از موضوعات بسیار حساس در این رابطه زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می باشد. این ثبت‌ نام همانند دیگر ثبت‌ نام های دانشگاهی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که باید در رابطه با آن دقت نمود.

با توجه به این توضیحات در ادامه مطلب به بررسی زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت. از این رو توصیه می گردد در صورت تمایل برای ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه آزاد ابتدا مطالب موجود در این بخش را با دقت مطالعه نمایید.

زمان شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

همانطور که مشخص از این ثبت نام برای ورودی نیمسال دوم می‌باشد به همین جهت قبل شروع نیمسال تحصیلی دوم یا همان ورودی بهمن ماه این ثبت نام بایستی شروع گردد.

با توجه به این توضیحات می توان زمان شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ را بر اساس سنوات گذشته اواسط دی ماه تخمین زد. در این بازه زمانی ثبت نام ورودی بهمن با انتشار دفترچه ثبت نام و انتشار لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد شروع می گردد.

و مهمتر از همه در این بازه زمانی لینک ثبت نام در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد فعال می‌گردد.

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

پس از شروع فرآیند ثبت نام دانشگاه آزاد و فعال شدن لینک ثبت نام باید در ابتدا از شرایط و ضوابط این ثبت نام اطلاع حاصل نمایند ، و در صورت دارا بودن شرایط برای آن اقدام نمایند.

همانطور که بیان کردیم ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون آزمون ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. دارا بودن شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه آزاد
  2. دارا بودن مدرک پایه مورد درخواست برای ثبت نام مقطع مورد نظر
    برای دوره کاردانی پیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه‌ای یا کار دانش یا دیپلم یه ساله متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه بوده باشد.
  3. برای دوره کاردانی ناپیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و یا گواهی اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه را داشته باشند
  4. لازم به ذکر است دارندگان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند یا مدارک کاردانی حق ثبت نام در این دوره را ندارند
  5. برای دوره کارشناسی پیوسته نیز تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک معادل آن که همان مدرک کاردانی باشد، بوده باشند.
  6. برای دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک کاردانی بوده باشند.

لازم به ذکر است برخی شرایط دیگر نیز برای ثبت نام در این مقاطع تحصیلی وجود دارد به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به طور کامل مطالعه نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به مانند سنوات گذشته به صورت اینترنتی و از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد.

از جمله مواردی که در این رابطه نسبت به سال‌ های گذشته تغییرات یافته است آدرس اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

 به این صورت که در دوره‌ های گذشته آدرس اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد www.azmoon.org بود است. اما با تغییر آدرس اینترنتی این سامانه دیگر نیازی نیست داوطلبان به سایت قبلی مراجعه نمایند. از این رو تمامی داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه آزاد ورودی بهمن ۹۷ به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir بایستی مراجعه نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از ورود به این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. در این بخش پس از فعال شدن لینک ثبت نام بایستی بر روی لینک ثبت نام مقطع مورد نظر خود کلیک نمایید.

پس از ورود به سایت مورد نظر و کلیک بر روی لینک ثبت نام در گام نخصت بایستی دفترچه ثبت نام را دانلود نمایند. در این دفترچه در زمینه شرایط و ضوابط اولیه ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد توضیحات مناسبی ارائه شده است.

خرید کارت اعتباری ثبت نام

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از لیست این رشته ها در مرحله بعد باید اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام نمایند. خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از دیگر مراحل فرآیند ثبت نام می باشد داوطلبان برای خرید این کارت از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir بایستی اقدام نمایند.

برای این امر پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام مقطع مورد نظر خود کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی لینک داوطلبان به درگاه اینترنتی پرداخت وارد می شوند. در این بخش بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و کلید پرداخت را فشار دهید. با تکمیل این فرایند شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام داوطلب قرار می گیرد.

با دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام دیگر فرایند ثبت نام را می توان تکمیل نمود.

تکمیل فرم ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

پس از دریافت شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام امکان تکمیل فرآیند ثبت نام برای داوطلب وجود دارد. به همین جهت با دریافت رمز  ثبت نام بر روی لینک ثبت نام کلیک نمایند.

پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام ابتدا اطلاعات کارت خریداری شده را در بخش‌ های تعین شده وارد نمایید و پس از تأیید آن فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. با تکمیل این فرم در مرحله بعد بایستی عکس داوطلبی خود را در بخش تعیین شده بارگذاری نموده و تایید نمایید.

با طس این مراحل و در مرحله پایانی داوطلبان بایستی متناسب با مقطع مورد نظر خود اقدام به ورود کد رشته‌ های انتخابی نمایند. این کد رشته ها در مرحله قبل از طریق دفترچه ثبت نام انتخاب شده است.

با تکمیل این فرآیند و تایید آن داوطلبان در مراحل پایانی بایستی رسید ثبت نام خود را دریافت نمایند این رسید در صورتی صادر می گردد که تمامی فرآیندها به درستی طی نمورده باشید. در این رسید اطلاعاتی همچون شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام گنجانده شده است.

این اطلاعات در زمان اعلام نتایج ثبت نام مورد استفاده داوطلبان قرار می‌گیرد. از این رو پس از دریافت رسید تا اعلام نتایج ثبت نام آن را نزد خود نگه دارید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =