دانشگاه آزاد

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد مهر98

تاریخ و چگونگی ثبت نام دانشگاه آزاد مهر98

شیوه پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد که از سال ۱۳۹۲ تاکنون در کنار پذیرش از طریق کنکور اجرا می‌شد ، از سال ۹۸ برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهرماه 98 در فرآیندی خارج از کنکور اجرا می‌شود. این تغییر در اجرا برای اولین بار به داوطلبان این امکان را می‌دهد که در یک فرصت زمانی ۶ ماهه و با بررسی همه جانبه شرایط، دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

شیوه پذیرش همانند سال‌های گذشته بر مبنای سوابق تحصیلی استوار است. پیش از این داوطلبان در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری با انتخاب یک گزینه در فرم ثبت نام می‌توانستند رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی را در زمان انتخاب رشته انتخاب کنند اما این بار داوطلبان بدون نیاز به شرکت در جلسه کنکور می‌توانند در یک بازه زمانی ۶ ماهه از اسفند ۹۷ تا شهریور ۹۸ دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

ثبت نام در این دوره ها بصورت اینترنتی انجام می گیرد و داوطلبان از مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی خودداری نمایند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org می باشد . داوطلبان میتوانند با مراجعه به این سایت و خرید کارت اعتباری ثبت نام ، وارد سیستم ثبت نام شده و فرم مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد را تکمیل نمایند. توجه داشته باشید که پس از اتمام ثبت نام دریافت کد رهگیری الزامی می باشد.

برای دریافت مشاوره ثبت نام دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

زمان شروع ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98

همانطور که مشخص از این ثبت نام برای ورودی نیمسال اول می‌باشد به همین جهت قبل شروع نیمسال تحصیلی اول یا همان ورودی مهر ماه این ثبت نام بایستی شروع گردد. زمان شروع ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98 در بازه زمانی اسفند ۹۷ تا شهریور ۹۸ اعلام شده است که در این بازه زمانی ثبت نام ورودی مهر با انتشار دفترچه ثبت نام و انتشار لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد شروع می گردد. و مهمتر از همه در این بازه زمانی لینک ثبت نام در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد فعال می‌گردد.

هم اکنون لینک ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی مهر 98 بر روی سامانه فعال می باشد.

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98

پس از شروع فرآیند ثبت نام دانشگاه آزاد و فعال شدن لینک ثبت نام باید در ابتدا از شرایط و ضوابط این ثبت نام اطلاع حاصل نمایند ، و در صورت دارا بودن شرایط برای آن اقدام نمایند.

همانطور که بیان کردیم ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98 در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون آزمون ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد برای ورودی مهر می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. دارا بودن شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه آزاد
  2. دارا بودن مدرک پایه مورد درخواست برای ثبت نام مقطع مورد نظر
    برای دوره کاردانی پیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه‌ای یا کار دانش یا دیپلم یه ساله متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه بوده باشد.
  3. برای دوره کاردانی ناپیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و یا گواهی اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه را داشته باشند
  4. لازم به ذکر است دارندگان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند یا مدارک کاردانی حق ثبت نام در این دوره را ندارند
  5. برای دوره کارشناسی پیوسته نیز تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک معادل آن که همان مدرک کاردانی باشد، بوده باشند.
  6. برای دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک کاردانی بوده باشند.

لازم به ذکر است برخی شرایط دیگر نیز برای ثبت نام در این مقاطع تحصیلی وجود دارد به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98 به طور کامل مطالعه نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98

ثبت نام دانشگاه آزاد مهر 98 به مانند سنوات گذشته به صورت اینترنتی و از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد.

از جمله مواردی که در این رابطه نسبت به سال‌ های گذشته تغییرات یافته است آدرس اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. با تغییر آدرس اینترنتی این سامانه دیگر نیازی نیست داوطلبان به سایت قبلی مراجعه نمایند. از این رو تمامی داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه آزاد به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir بایستی مراجعه نمایند.

 

پس از ورود به این سایت داوطلبان پس از فعال شدن لینک ثبت نام بایستی بر روی لینک ثبت نام مقطع مورد نظر خود کلیک نمایند.

پس از ورود به صفحه مورد نظر و کلیک بر روی لینک ثبت نام در گام نخست بایستی دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 را دانلود نمایند. همزمان با شروع ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای ورودی مهر 98 ، دفترچه راهنمای ثبت نام نیز منتشر شده است.

خرید کارت اعتباری ثبت نام

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از لیست این رشته ها در مرحله بعد باید اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام نمایند. خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از دیگر مراحل فرآیند ثبت نام می باشد داوطلبان برای خرید این کارت از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بایستی اقدام نمایند.

برای این امر پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام مقطع مورد نظر خود کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی لینک داوطلبان به درگاه اینترنتی پرداخت وارد می شوند. در این بخش بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و کلید پرداخت را فشار دهید. با تکمیل این فرایند شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام داوطلب قرار می گیرد.

با دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام دیگر فرایند ثبت نام را می توان تکمیل نمود.

تکمیل فرم ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

پس از دریافت شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام امکان تکمیل فرآیند ثبت نام برای داوطلب وجود دارد. به همین جهت با دریافت رمز  ثبت نام بر روی لینک ثبت نام کلیک نمایند.

پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام ابتدا اطلاعات کارت خریداری شده را در بخش‌ های تعین شده وارد نمایید و پس از تأیید آن فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. با تکمیل این فرم در مرحله بعد بایستی عکس داوطلبی خود را در بخش تعیین شده بارگذاری نموده و تایید نمایید.

با طی این مراحل و در مرحله پایانی داوطلبان بایستی متناسب با مقطع مورد نظر خود اقدام به ورود کد رشته‌ های انتخابی نمایند. این کد رشته ها در مرحله قبل از طریق دفترچه ثبت نام انتخاب شده است.

با تکمیل این فرآیند و تایید آن داوطلبان در مراحل پایانی بایستی رسید ثبت نام خود را دریافت نمایند این رسید در صورتی صادر می گردد که تمامی فرآیندها به درستی طی نمورده باشید. در این رسید اطلاعاتی همچون شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام گنجانده شده است.

این اطلاعات در زمان اعلام نتایج ثبت نام مورد استفاده داوطلبان قرار می‌گیرد. از این رو پس از دریافت رسید تا اعلام نتایج ثبت نام آن را نزد خود نگه دارید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =