دانشگاه پیام نور

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ : همانند دیگر دانشگاه ها دانشگاه پایم نور در دو نوبت مهر و بهمن ماه ثبت نام دانشجو دارد. برای ثبت نام در این دو ورودی داوطلبان بایستی فرایندی را طی نمایند که این فرایند ممکن است با سایر دانشگاه ها تفاوت هایی داشته باشد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور برای نیمسال دوم تفاوت های خاصی با ثبت نام نیمسال اول آن دارد. به همین جهت داوطلبان بایستی به زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ توجه نموده و موارد متعددی را در این رابطه رعایت کنند.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

داوطلبان در ابتدا برای این ثبت نام بایستی اطلاعات لازم را در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ کسب نمایند. از جمله این اطلاعات می توان به نحوه ثبت نام ، زمان شروع ثبت نام و شرایط ثبت نام اشاره نمود.

هر کدام از این موارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند چرا که بدون اطلاع دقیق از این موارد امکان ثبت نام برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

به همین جهت در ادامه این مطلب به بررسی زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ و دیگر موارد مرتبط با این موضوع خواهیم پرداخت.

همانطور که در ادامه مطلب می توان مشاهده نمود ابتدا به بررسی زمان شروع ثبت نام و پس از آن به بررسی نحوه انجام آن خواهیم پرداخت.

زمان شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام دانشگاه پیام نور برای نیمسال دوم یا همان ورودی بهمن ماه قبل از شروع ترم تحصیلی می باشد. به همین جهت می‌توان بر اساس سنوات گذشته زمان شروع ثبت نام را اواسط دی ماه دانست.

البته ممکن است در رابطه با زمان شروع ثبت نام همچون سنوات گذشته تغییراتی وجود داشته باشد. به همین جهت داوطلبان باید به اطلاعیه هایی که در این رابطه از طریق سایت سازمان سنجش در بخش پیام نور انتشار می یابد توجه نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

از جمله مواردی که ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ را متفاوت با دیگر ثبت‌ نام ها می نماید نحوه انجام آن است. در این ثبت نام داوطلبان تنها حق انتخاب یک رشته محل را خواهند داشت که این امر باعث حساسیت بسیار بالای آن شده است.

برای این ثبت نام داوطلبان بایستی ابتدا به سایت دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی pnu.ac.ir مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت داوطلبان لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم می توانند مشاهده نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم

پس از مشاهده لیست رشته ها در صورتی که رشته مورد نظر داوطلب در میان این رشته ها وجود داشته باشد و مهم تر از همه داوطلب تمایل به ثبت نام داشته باشد بایستی با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام نماید.

داوطلبان برای پرداخت این هزینه از بخش خرید کارت اعتباری بایستی اقدام نمایند. پس از پرداخت هزینه ثبت نام داوطلب می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز که شامل شناسنامه و کارت ملی ، آخرین مدرک تحصیلی و کپی آنها ، ریز نمرات تحصیلی به همراه عکس سه در چهار به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نموده و فرایند ثبت نام خود را در واحد دانشگاهی تکمیل نمایند.

همانگونه که مشاهده شد مهم ترین وجه تمایز و ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ در رابطه با فرایند انجام آن می باشد.  در تمامی ثبت نام ها دانشگاهی این فرایند به صورت اینترنتی از طریق سایت مشخصی انجام می‌ گیرد اما در ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه پیام نور داوطلبان بایستی به صورت حضوری و با مراجعه به واحد دانشگاهی این فرایند را تکمیل نمایند.

همچنین با توجه به اینکه در این مرحله تنها امکان انتخاب یک رشته محل وجود دارد از این رو ممکن است فرآیند ثبت نام برای داوطلب کمی حساس باشد.

توضیحات پایانی در مورد زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷

همانگونه که در بخش های قبلی در زمینه زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور نیمسال دوم ۹۷ توضیح دادیم این ثبت نام دارای تفاوت های خاصی می باشد.

به دلیل اینکه داوطلبان در فرایند این ثبت نام تنها می توانند یک رشته محل را انتخاب نمایند و همچنین این ثبت نام به صورت حضوری بایستی صورت گیرد به همین جهت انتخاب دقیق رشته محل مورد نظر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

داوطلبان پس از انتخاب رشته محل مورد نظر بایستی به صورت حضوری در بازه زمانی مشخصی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به واحد دانشگاهی مورد نظر جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

به همین جهت در صورتی که زمان ثبت نام حضوری به اتمام رسد فرایند ثبت نام داوطلب تکمیل نمی گردد از این رو توصیه می گردد به زمان دقیق شروع ثبت نام توجه نماید.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =