تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان : برای ثبت نام و تحصیل در مدارس تیزهوشان دانش آموزان بایستی به برخی موارد توجه نمایند که از جمله این موارد می‌توان به زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان اشاره می کند. مدارس تیزهوشان از جمله مدارسی می باشد که دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس بایستی از طریق آزمون هماهنگ پذیرش شوند.

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

به طور کلی بایستی بیان شود ثبت نام مدارس تیزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم صورت می‌گیرد. زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در این دو مقطع تحصیلی متفاوت با یکدیگر انجام می گیرد. به همین جهت در ادامه این مطلب به صورت جداگانه به بررسی زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در این مقطع تحصیلی خواهیم پرداخت .

داوطلبان تحصیل در این مدارس بایستی قبل از ثبت نام از شرایط و زمان بندی ثبت نام اطلاعات دقیق را حاصل نمایند. چرا که در این زمینه تغییراتی در این چند سال اخیر به وجود آمده است.

  لازم به ذکر است داوطلبان تنها در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت نام در آزمون را خواهند داشت. پس از شرکت در آزمون و در صورت کسب نمره تعیین شده در آن امکان تحصیل در مدارس تیزهوشان برای این دسته از دانش آموزان فراهم می گردد.

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

همانطور که در ابتدا بیان کردیم زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم متفاوت با پایه نهم به دهم می باشد.

از جمله شرایط اولیه برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم دارا بودن حد نصاب علمی می باشد. به این صورت که دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون بایستی در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی مقیاس خیلی خوب را دارا باشند. همچنین در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم ابتدایی نیز به همین صورت در تمامی دروس مقیاس خیلی خوب را کسب نموده باشند.

البته امکان ثبت نام در آزمون تیزهوشان برای دانش آموزانی که در یکی از دروس نمره خوب را کسب کرده اند نیز وجود خواهد داشت.

همچنین از دیگر شرایط عمومی برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می توان به دارا بودن تابعیت ایرانی اشاره نمود. لازم به ذکر است داوطلبانی که دارای تابعیت غیر ایرانی می باشند با برخی شرایط خاص امکان ثبت نام و شرکت در آزمون را خواهند داشت.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم سال های گذشته در بهمن ماه یا اسفند ماه صورت می گرفت. اما با تغییراتی که در زمینه نحوه برگزاری این آزمون در سال گذشته به وجود آمد این ثبت نام به تاخیر افتاد.

با این تغییرات در سال گذشته ثبت نام این آزمون در پایه ششم به هفتم در خرداد ماه صورت گرفت. از این رو در صورتی که اطلاعیه از سویی آموزش و پرورش در زمینه زمان شروع ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم صادر گردید در این بخش اطلاع رسانی خواهد گردید.

در غیر اینصورت بر اساس آخرین تغییرات که سال گذشته صورت گرفت میتوان زمان این ثبت نام را احتمالاً خردادماه تخمین زد.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم

دیگر پایه ای که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برگزار می گردد پایه نهم به دهم می باشد. برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم نیز شرایط و ضوابط خاص وجود دارد.

از جمله این شرایط می‌توان به دارا بودن معدل تعیین شده اشاره نمود. به این صورت که دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم بایستی دارای معدل ۱۹ و بالای ۱۹ در پایه هشتم باشند. از این رو دانش آموزانی که معدل سالانه آنها پایین تر از ۱۹ می باشد امکان ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم را نخواهند داشت.

همچنین همانند شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم در پایه نهم و دهم نیز دانش آموزان بایستی دارای تابعیت ایرانی باشند.  البته دانش‌آموزان غیر ایرانی نیز با توجه به برخی شرایط و ضوابط امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.

در زمینه زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه نهم به دهم نیز با توجه به تغییراتی که در سال گذشته صورت گرفت در فروردین ماه برگزار گردید. اما براساس سنوات گذشته ثبت نام این آزمون بهمن و یا اسفند ماه برگزار می گردد.

از این رو می‌توان زمان حدودی این ثبت نام را در این بازه زمانی تخمین زد. البته در صورتی که تغییراتی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان به وجود آید از سوی آموزش و پرورش اطلاعیه ای در این رابطه صادر میگردد.

دیگر شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

از دیگر موارد مربوط به شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان و پذیرش در این مدارس می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان از طریق آموزش و پرورش و به صورت اینترنتی صورت می گیرد از این رو دانش آموزان بایستی برای اطلاع دقیق از این موارد به سایت های منتخب مراجعه نمایند.
  2. ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان صورت می گیرد.
  3. امکان ثبت نام برای دانش آموزان تنها در صورتی فراهم می باشد که دارای شرایط اولیه (نمره و یا معدل سال گذشته) باشند.
  4. پذیرش دانش آموزان مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم تنها بر اساس نمره آزمون آنان صورت می‌گیرد و معدل دانش آموز در نتیجه آزمون موثر نمی باشد.
  5. دانش آموزان بایستی در زمینه انتخاب مدارس به محدوده محل سکونت خود توجه نمایند. در شهرها و مناطق که دارای چندین مدرسه تیزهوشان می باشد دانش‌آموزان حداکثر می‌توانند سه مدرسه دبیرستان را در دوره‌ های اول و یا دوم به ترتیب اولویت انتخاب نمایند.
  6. دانش آموزان پس از ثبت نام و پذیرش در مدارس تیزهوشان نهم به دهم مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی می باشند. و پذیرش دانش آموزان در این رشته ها منوط به کسب شرایط احراز رشته مورد نظر متناسب با آیین نامه هدایت تحصیلی می باشد.
  7. امکان تغییر رشته برای دانش آموزان پایه نهم به دهم در سال اول وجود ندارد. این دسته از دانش آموزان در پایه های بعدی امکان تغییر رشته را خواهند داشت. که البته این تغییر رشته در صورتی فراهم می باشد که دانش آموز مورد نظر شرایط تغییر رشته تحصیلی را دارا بوده باشد و امتیاز قبولی در رشته مورد نظر را در آزمون ورودی دبیرستان کسب نماید.

توضیحات پایانی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

با توجه به اهمیت بسیار بالای ثبت نام و تحصیل در مدارس تیزهوشان دانش آموزان بایستی به طور دقیق از زمانبندی و همچنین شرایط این ثبت نام و آزمون اطلاع حاصل نمایند. به همین جهت در این مطلب به صورت جداگانه به بررسی زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان پرداختیم.
از جمله سوالاتی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ممکن است مطرح گردد در زمینه امکان ورود و پذیرش بدون آزمون در مدارس تیزهوشان می باشد.

این امر تنها برای آن دسته از دانش آموزانی فراهم می باشد که در دوره دوم و پایه نهم به دهم تمایل به تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارند. این دسته از دانش آموزان بایستی حتما در پایه های هفتم و هشتم در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل بوده باشند. در این دو سال معدل سالانه آنان بالای ۱۸ بوده باشد.

این دسته از دانش آموزان می‌توانند در صورت دارا بودن دیگر شرایط شرکت در آزمون ورودی در مدارس تیزهوشان بدون شرکت در آزمون ثبت نام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

    1. قضایی عزیز زمان ثبت نام تیزهوشان ۹۸ فعلا دقیق مشخص نشده است ولی به احتمال خیلی زیاد نیمه دوم بهمن ماه آغاز گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 17 =