تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی : مدارس نمونه دولتی در کنار مدارس تیزهوشان از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار می باشد به همین جهت تقاضا برای تحصیل و ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی بسیار بالا می باشد. در مطلب قبلی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان توضیحات لازم ارائه گردید. این دسته از دانش آموزان نیز به مانند دیگر دانش آموزان بایستی در آزمون ورودی آن شرکت نمایند.

با توجه به این توضیحات زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی برای این دسته از داوطلبان مهم می باشد. البته از سال گذشته در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی تغییرات گسترده‌ای به وجود آمد که در ادامه مطلب در این رابطه توضیحات لازم ارائه می‌شود.

زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

قبل از ایجاد تغییرات در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی این ثبت نام در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم صورت می گرفت. در این زمینه نیز شرایط و ضوابط اولیه متفاوت وجود داشت.

البته با ایجاد این تغییرات به طور کلی ثبت نام مدارس نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم حذف گردید و این مدارس با عنوان مدارس هیئت امنایی به کار خود ادامه دادند. به همین جهت آن دسته از دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم را دارند همچون سال گذشته بایستی متناسب با شرایط پذیرش در مدارس هیئت امنایی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است به احتمال بسیار زیاد و ظرف دو سال آینده نیز مدارس نمونه دولتی در پایه در دهم نیز به صورت هیئت امنایی اقدام به پذیرش دانش آموزان مستعد نمایند.

زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

با توجه به اینکه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم از سال گذشته لغو گردیده و این مدارس به صورت هیئت امنایی اداره می گردد به همین جهت آزمون ورودی بر خلاف سال های گذشته برای پایه ششم به هفتم در مدارس نمونه دولتی گذشته برگزار نمی گردد.

به همین جهت در ادامه مطلب تنها به بررسی زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم خواهیم پرداخت.

از جمله شرایط اولیه در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم معدل دانش آموزان می باشد. به همین جهت معدل از جمله شرایط اولیه و اصلی در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم به حساب می آید. از اینرو دانش آموزان بایستی در امتحانات نوبت اول پایه نهم خود حداقل معدل ۱۷ را کسب نموده باشند.

با توجه به اینکه زمان ثبت نام و توزیع کارت ورود به جلسه قبل از امتحانات نوبت دوم می باشد از این رو ابتدا معدل نوبت اول دانش آموزان در پایه نهم ملاک قرار می‌گیرد. اما در مجموع بایستی بیان شود معدل سالانه دانش آموز در پایه نهم ملاک می باشد و باید معدل آنان حداقل ۱۷ باشد. به همین جهت امتحانات نوبت دوم پایه نهم نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از دیگر شرایط اولیه ثبت نام مدارس نمونه دولتی دارا بودن تابعیت ایرانی می‌باشد. به همین جهت تمامی داوطلبان بایستی دارای تابعیت ایرانی بوده باشند.
در زمینه زمان شروع ثبت نام مدارس نمونه دولتی نیز بایستی بر اساس سنوات گذشته اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه را تخمین زد. در این بازه زمانی داوطلب موظف هستند بر اساس اطلاعیه صادر شده به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی نمایند.

زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

نحوه تاثیر نمره آزمون و معدل در پذیرش

از دیگر مواردی که در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان مورد توجه دانش آموزان معمولا قرار می‌گیرد سهم نمره آزمون و معدل دانش‌آموز در پذیرش می باشد.

همانطور که در ابتدا بیان کردیم معدل بالای ۱۷ از جمله شرایط اولیه برای ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی می باشد. این میزان معدل علاوه بر اینکه جز شرایط اولیه ثبت‌ نام می‌باشد در پذیرش دانش آموزان نیز موثر است.

تاثیر معدل در پذیرش به صورت ۵۰ درصد می باشد به این صورت که نمره نهایی هر داوطلب ترکیبی از معدل سالانه و نتیجه آزمون تستی است.

و هر کدام از این موارد ۵۰ درصد تاثیر را خواهند داشت از این رو آن دسته از دانش آموزانی که در پایه نهم معدل سالانه آنها بالا باشد به همان نسبت احتمال بالایی برای پذیرش و قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی را خواهند داشت.

توضیحات پایانی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی موارد متعدد دیگری نیز مرکز مطرح گردد از جمله این موارد در زمینه زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم و هفتم می باشد.

با توجه به توضیحات ارائه شده در ابتدای مطلب مشخص شد آزمون مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم از سال گذشته برگزار نمی گردد. به همین جهت شرایط و ضوابط ثبت نام در این پایه در مدارس نمونه دولتی همانند شرایط ثبت نام مدارس هیات امنایی می باشد که در آن دانش آموزان باید در پایه ششم نمره توصیفی خیلی خوب را در تمامی دروس دارا بوده باشند. البته در صورت دارا بودن نمره توصیفی خوب در یکی از دروس نیز امکان ثبت نام را برای این دسته از دانش آموزان فراهم می‌ گردد.

لازم به ذکر است ممکن است هر کدام از این مدارس شرایط و ضوابط دیگری را نیز برای ثبت نام در نظر بگیرند این شرایط با توجه به اختیاراتی که در زمینه ثبت نام مدارس هیات امنایی وجود دارد متفاوت است.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫6 نظرها

    1. کاظم لو عزیز ثبت نام نمونه دولتی در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می گیرد پایه ششم به هفتم در سایت hoosh.medu.ir و پایه نهم به دهم در سایت azmoon.medu.ir صورت می پذیرد.

  1. سلام. همکلاسی های پسرم میگن امسال ثبت نام مدارس نمونه دولتی واسه پایه هفتم حذف شده!! آیا امکانش هست حقیقت داشته باشه؟

    1. خرمی عزیز فعلا هنوز هیچ اطلاعیه ای داده نشده است و در حد شایعه می باشد و به احتمال خیلی زیاد در همان سایت hoosh.medu.ir ثبت نام انجام می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + نوزده =