دانشگاه آزاد

۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم

۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم

۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم : با توجه به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در این چند سال اخیر میزان تقاضا برای تحصیل در  این دانشگاه به طور چشمگیری بالا رفته است.

البته در گذشته نیز ثبت نام و پذیرش در دانشگاه آزاد به نسبت سایر دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه سراسری به آسانی صورت می گرفت. اما با این وجود برای تحصیل در دانشگاه آزاد ایراداتی وجود دارد.

به همین جهت در این رابطه به ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم ، می توان اشاره نمود.  این پنج دلیل اساس شرایط و ضوابط و همچنین شیوه ثبت نام و تحصیل در دانشگاه آزاد می باشد.

به طور کلی برای تحصیل در هر دانشگاهی داوطلبان بایستی ابتدا مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه مورد نظر را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند.

از این رو با توجه به شرایط و ضوابط پذیرش و تحصیل در دانشگاه آزاد در این مطلب به بیان ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم ، خواهیم پرداخت.

در ادامه ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم را بیان می نماییم.

برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم

پذیرش بدون هیچگونه فیلتر خاص

ثبت نام پذیرش در دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت بدون آزمون صورت می گیرد. به همین جهت در این مقطع تحصیلی تمامی داوطلبان بدون توجه به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مورد پذیرش قرار می گیرند.

از این رو ممکن است در این مقاطع داوطلبانی مورد پذیرش قرار گیرد که دارای معدل بسیار پایین می باشند. این امر ممکن است برای این دسته از داوطلبان یک امتیاز به حساب می آید.

اما پذیرش داوطلبان بدون فیلتر خاص باعث می شود دانشجویان با سطح علمی بسیار پایین در کلاس درس حاضر شوند. در چند سال اخیر با توجه به این نوع پذیرش شاهد افت شدید کیفیت آموزشی در دانشگاه آزاد شده ایم.

به جهت این شیوه پذیرش نمی توان از دانشگاه آزاد انتظار داشت که سخت‌ گیری‌ های زیادی در زمان تحصیل دانشجویان ایجاد نماید.

از این رو در این چند سال اخیر به دلیل ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد شاهد فارغ تحصیلانی در دانشگاه آزاد بوده ایم که دارای معدل بالا ولی از لحاظ علمی در سطح پایینی هستند.

همچنین به دلیل ظرفیت بالا هر کدام از رشته ها معمولا کلاس درس دانشجویان دانشگاه آزاد با تعداد بالای دانشجویان برگزار می گردد. این امر نیز باعث افت کیفیت آموزشی در دانشگاه آزاد می گردد.

شهریه بالای تحصیل در دانشگاه آزاد

از میان ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم می توان به شهریه بالای آن اشاره نمود. البته این امر برای تمامی داوطلبان مصداق ندارد ممکن است برای برخی از دانشجویان و داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد هزینه بالای تحصیل در آن مشکلی نداشته باشد.

اما در مجموع و در میان تمامی دانشگاه های کشور می توان دانشگاه آزاد را عنوان پرهزینه ترین دانشگاه در رابطه با شهریه تحصیلی در رشته های مختلف  معرفی کرد.

به طور کلی میانگین شهریه کاردانی دانشگاه آزاد و کارشناسی  دانشگاه آزاد معمولا بالاتر از یک میلیون تومان می باشد.

این هزینه به نسبت سایر دانشگاه ها رقم بالایی به حساب می آید. البته امکانات سخت افزاری مناسب این دانشگاه یکی از امتیازات ویژه برای آن می باشد که شاید یکی از دلایل بالا بودن هزینه تحصیل در این دانشگاه باشد.

اختلاف بالای علمی واحد های دانشگاه آزاد

یکی دیگر از ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم در رابطه با اختلاف بالای واحد های مختلف دانشگاه آزاد از لحاظ سطح علمی می باشد.

به این صورت که واحد های دانشگاه آزاد یک سطح علمی قرار ندارند به گونه‌ ای که برخی از واحد های آنها از جمله دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات از سطح بالاتری برخوردار می باشد. این اختلاف در مورد واحد های دانشگاه آزاد در شهر های کوچک به شدت احساس می گردد.

به همین جهت واحد های دانشگاه آزاد از لحاظ علمی به صورت غیر متوازن دسته بندی می شوند.

از این رو داوطلبان به هنگام انتخاب دانشگاه خود از میان واحد های مختلف آن بایستی به سطح علمی  واحد مورد نظر توجه نمایند.

لازم به ذکر است برخی از واحد های دانشگاه آزاد تنها در بعضی رشته ها در سطح مطلوبی قرار دارند و در بسیاری از رشته ها ممکن است از سطح نرمال یا حتی پایین‌ تر را داشته باشند.

میزان اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در خارج از کشور

در این بخش از ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم می توان به اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در خارج از کشور اشاره نمود. به این صورت که در برخی از کشورهای خارجی مدک دانشگاه آزاد اعتبار لازم از لحاظ ترجمه را برخوردار نمی‌ باشد.

از این رو ممکن است این دسته از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در ادامه تحصیل خود در خارج از کشور با مشکلات مواجه می شوند. در برخی موارد مشاهده شده که این دسته از دانشجویان مجبور به سپری نمودن مجدد دوره مورد نظر در خارج از کشور شده اند.

به همین جهت توصیه می گردد در صورتی که مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد می باشید قبل از عزیمت به خارج از کشور از اعتبار مدرک خود در کشور مقصد اطلاع حاصل نماید.

عدم ارائه خوابگاه

آخرین مورد از ۵ دلیل که نباید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم می توان به عدم ارائه خوابگاه در این دانشگاه اشاره نمود. به طور کلی دانشگاه آزاد خود را ملزم به ارائه خوابگاه به دانشجویان خود نمی داند. از این رو دانشجویانی که در خارج از محل سکونت خود به تحصیل می پردازند در رابطه با خوابگاه با مشکلات متعددی مواجه می باشند.

لازم به ذکر است در صورت ارائه خوابگاه نیز هزینه ی پرداختی از سوی دانشجویان معمولا چندین برابر سایر دانشگاه ها می باشد. و معمولا در صورت ارائه خوابگاه اولویت اول با دانشجویان دختر می باشد.

با توجه به این توضیحات توصیه می گردد داوطلبان قبل از اقدام برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در رابطه به موارد ذکر شده توجه نموده و پس از آن تصمیم گیری نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − شش =