دانشگاه آزاد

سیر تا پیاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

سیر تا پیاز بدون آزمون دانشگاه آزاد

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در سال های اخیر متقاضیان زیادی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد جذب نموده است ، بطوریکه با شروع هر نیمسال تحصیلی شاهد افزایش داوطلبان جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بوده ایم.

پذیرش در این دوره ها در مقطع کاردانی پیوسته – ناپیوسته و کارشناسی پیوسته – ناپیوسته انجام می گیرد. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو بازه زمانی ورودی مهرماه و ورودی بهمن ماه می باشد که داوطلبان باید با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در سامانه azmoon.org اقدام به ثبت نام نمایند.

با پیشرفت میل به ادامه تحصیل در ایران و همچنین سخت تر و محدود شدن رقابت در کنکور سراسری به رشته های معدود و پرطرفدار ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد روش جذابی برای تحصیل در 95 درصد رشته محل های دانشگاه آزاد است که بصورت بدون آزمون دانشجو می گیرند. اگر هدفتان پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد می باشد می توانید با مشاوران گروه سبز مشاور مشورت کنید تا ضمن اطلاع از سیر تا پیاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد ، با توجه به شرایط شما و همچنین زمانی که می توانید برای درس و دانشگاه بگذارید بهترین پیشنهاد را به شما بدهند.

شیوه پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد که از سال ۱۳۹۲ تاکنون در کنار پذیرش از طریق کنکور اجرا می‌شد ، از سال ۹۸ برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهرماه 98 در فرآیندی خارج از کنکور اجرا می‌شود. این تغییر در اجرا برای اولین بار به داوطلبان این امکان را می‌دهد که در یک فرصت زمانی ۶ ماهه و با بررسی همه جانبه شرایط، دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

شیوه پذیرش همانند سال‌های گذشته بر مبنای سوابق تحصیلی استوار است. پیش از این داوطلبان در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری با انتخاب یک گزینه در فرم ثبت نام می‌توانستند رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی را در زمان انتخاب رشته انتخاب کنند اما این بار داوطلبان بدون نیاز به شرکت در جلسه کنکور می‌توانند در یک بازه زمانی ۶ ماهه از اسفند ۹۷ تا شهریور ۹۸ دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

برای دریافت مشاوره ثبت نام دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سیر تا پیاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد
سیر تا پیاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

زمان و نحوه ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در دو ورودی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. البته این ثبت نام به نسبت سال های گذشته تغییراتی به خود دیده است. بر خلاف روال سال های گذشته که ثبت نام ورودی مهر این دانشگاه از اواسط تابستان شروع می گردید اما امسال زمان شروع ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه 98 از ۲۶ اسفندماه تا ۶ شهریور تغییر یافته است. ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه آزاد نیز معمولا از دی ماه شروع میگردد.

ثبت نام در این دوره ها بصورت اینترنتی انجام می گیرد و داوطلبان از مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی خودداری نمایند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org می باشد . داوطلبان میتوانند با مراجعه به این سایت و خرید کارت اعتباری ثبت نام ، وارد سیستم ثبت نام شده و فرم مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد را تکمیل نمایند. توجه داشته باشید که پس از اتمام ثبت نام دریافت کد رهگیری الزامی می باشد.

تمامی فرایند پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت بصورت می گیرد. از این رو اولین مرحله در فرایند ثبت نام مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و دانلود دفترچه دانشگاه آزاد بدون آزمون و اطلاع از رشته های موجود می باشد.

پس از مطالعه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و مشخص شدن رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان باید اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند. با خرید این کارت داوطلبان شناسه و کلمه عبور ثبت نام دانشگاه آزاد را دریافت خواهند نمود.

لازم به ذکر است یکی از تفاوت‌های اساسی ثبت نام نسبت به سال گذشته در رابطه با تعداد انتخاب می باشد. داوطلبان در دوره های گذشته با خرید هر کات اعتباری امکان انتخاب یک رشته محل را داشتند. اما با این تغییرات با خرید هر کارت ، داوطلب می تواند در فرایند ثبت نام حداکثر حق انتخاب ۲۰ رشته محل را داشته باشد.

این ۲۰ رشته محل از میان رشته های موجود و متناسب با مدرک دیپلم داوطلبان می باشد. البته امکان انتخاب رشته از سایر گروه ها نیز وجود دارد. با این تفاوت که احتمال پذیرش داوطلبانی که رشته های انتخابی آنها متناسب با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی شان می باشد بالاتر است.

پس از انتخاب رشته محل ها با ورود این اطلاعات در بخش فرم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان رسید  ثبت نام خود را دریافت می نمایند. در این رسید کد رهگیری ثبت نام گنجانده شده است که در مراحل بعدی پذیرش داوطلبان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است در تکمیل فرم ثبت نام ، اطلاعات شناسایی و همچنین اطلاعات تحصیلی داوطلبان بایستی گنجانده شود. در کنار این اطلاعات داوطلب بایستی اقدام به بارگذاری عکس پرسنلی خود در بخش تعیین شده نیز نماید.

همچنین بایستی بیان نماییم تا قبل از اتمام زمان ثبت نام امکان ویرایش ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد و حذف و اضافه کد رشته های انتخابی برای داوطلبان وجود خواهد داشت.

چه کسانی می‌توانند با شیوه بدون آزمون دانشگاه آزاد وارد دانشگاه شوند

در این بخش از مقاله سیر تا پیاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد به شرایط پذیرش در این دوره ها می پردازیم. با توجه به اینکه ثبت نام در مقاطع مختلف انجام می گیرد ، شرایط ثبت نام نیز در همه این مقاطع متفاوت می باشد. شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود ، شرایط عمومی که در تمامی دانشگاه ها با عنوان شرایط مشترک ثبت نام شناخته می شود و شرایط اختصاصی مختص به هر مقطع تحصیلی به صورت جداگانه تعریف می گردد.

شرایط عمومی پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه آزاد همانند شرایط عمومی سایر دانشگاه ها می باشد. از جمله شرایط عمومی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عضویت ، وابستگی و کمک مالی به گروه های مخالف و محارب با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • پذیرش قوانین و مقررات دانشگاه آزاد
 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا سایر ادیان تصریح شده در قانون اساسی

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ( پیوسته – ناپیوسته) و  مقطع کارشناسی (پیوسته – ناپیوسته) انجام می گیرد .

ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مختص داوطلبانی می باشد که دیپلم کارودانش و هنرستان را دارند و یا در یکی از شاخه های نظری دیپلم دریافت نموده اند.

برای ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ، داوطلبان علاوه بر مدرک دیپلم بایستی مدرک پیش دانشگاهی رو هم داشته باشند.

ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد مختص داوطلبانی می باشد که دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده و تصمیم به تحصیل در دوره ۴ ساله لیسانس رو دارند.

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز همان دوره کاردانی به کارشناسی می باشد که داوطلبانی که مدرک کاردانی رو دارند میتوانند برای ادامه تحصیل در دوره های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد شرکت کنند.

دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه نظام جدید آموزشی ۶-۳-۳ می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت نام کنند و بعد از اتمام امتحانات نهایی و دریافت کارنامه از آموزش و پرورش، معدل کتبی خود را درج کنند.

 • تمامی کسانی که دیپلم نظام آموزشی جدید (۶-۳- ۳) با اخذ حداکثر تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ دارند.
 • تمامی کسانی که مدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) با اخذ حداکثر تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ دارند.
 • تمامی کسانی که دیپلم نظام قدیم دارند.
 • تمامی کسانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای دارند.
 • دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان

جهت مشاهده شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

لیست رشته های پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر و بهمن

در ادامه مقاله سیر تا پیاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد به بررسی رشته های موجود در این دوره ها می پردازیم. تقریبا میتوان گفت بالای ۸۵ درصد از رشته های موجود در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد و داوطلبانی که در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد شرکت می کنند می توانند در بسیاری از رشته های ارائه شده در تمامی مقاطع دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون پذیرش شوند.

در ذیل لینک رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به تفکیک مقطع تحصیلی قرار داده شده است و شما میتوانید با کلیک بر روی لینک های زیر از لیست رشته های پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد ورودی مهر و بهمن اطلاع پیدا کنید.

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

پذیرش این دوره ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می باشد و معدل کتبی دیپلم مهمترین ملاک پذیرش می باشد . فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد همانند سال های گذشته است و هر داوطلبی مجاز به انتخاب ۲۰ رشته محل از بین رشته های ارائه شده می باشد و داوطلبان هیج محدودیتی برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ندارند و الزامی نیست که حتما از رشته های گروه آموزشی مرتبط با مدرک خود انتخاب رشته کنند.

اگر متقاضی شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 هستید مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کنیم :

در ضمن از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور می توانید سوالات خود را در زمینه دانشگاه های بدون کنکور با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور در میان بگذارید و ابهامات خود را برطرف کنید .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 3 =