دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بصورت مجزا انجام می گیرد و بسیاری از داوطلبان با توجه به ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به اشتباه انتظار دارند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد رو همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دهند ، در صورتی که با انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 98 ، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد در بازه زمانی مختلف انجام خواهد گرفت.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 نیز به مانند سال های اخیر با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 شروع خواهد شد و داوطلبانی که تمایل به تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد را داشه باشند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد سال 98 اقدام کنند.

کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 98 که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می باشند می توانند از روز یکشنبه 20 مرداد ماه تا پایان روز شنبه 2 شهریور ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی  azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. داوطلبان لازم است با استفاده از کد دسترسی مندرج در ذیل کارنامه و کد ملی به سامانه وارد شده و پس از پرداخت وجه انتخاب رشته نسبت به انتخاب حداکثر یکصد رشته و محل  متناسب با گروه آزمایشی مربوطه اقدام نمایند.

ویرایش رشته و محل های انتخابی تا پایان مهلت انتخاب رشته امکان پذیر بوده و داوطلبان نیازی به پرداخت هزینه مجدد به منظور ویرایش رشته و محل های انتخابی خود نیستند.  داوطلبان میتواننتد 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته متناسب با رشته امتحانی خود جای دهند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

چه داوطلبانی مجاز به شرکت در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 می باشند؟

داوطلبانی که در کنکور 98 شرکت نموده و در جلسه آزمون حضور دشتند ، چنانچه بعد از اعلام نتایج و دریافت کارنامه کنکور مجاز به انتخاب رشته شده باشند و علاوه بر انجام انتخاب رشته کنکور 98 تمایل به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد را داشتند ، میتوانند با داشتن کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 ، در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ، اقدام به انتخاب رشته کنکور آزاد 98 نمایند.

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، عددی 7 رقمی است که در انتهای کارنامه اولیه کنکور مطابق تصویر زیر درج شده است.

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مراحل انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

اولین گام : دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 : پس از اعلام نتایج کنکور 98 معمولا به فاصله زمانی یک هفته تا 10 روز دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بصورت مجزا از طریق سایت www.azmoon.org منتشر می گردد و داوطلبان میتوانند از طریق لینک دانلود دفترچه ، آن را دریافت کنند. دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 حاوی اطلاعاتی مربوط به لیست رشته های ارائه شده در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، زبان و هنر می باشد و لیست دانشگاه هایی که از طریق کنکور اقدام به جذب دانشجو می نمایند مشخص شده است.

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کلیک کنید

داوطلبان موظفند با مطالعه دفترچه راهنما ، حداکثر 100 کدرشته محل را به ترتیب علاقه خود در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 اولویت بندی کنند.

توجه : دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بصورت مجزا از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 منتشر خواهد شد.

گام دوم : خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 : برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان می بایست اقدام به خرید کارت اعتباری نمایند. نحوه خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 از طریق سایت دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان با ورود به سامانه َو با کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری ، وارد صفحه پرداخت شده و پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 ، به شناسه و رمز عبور که برای انجام انتخاب رشته لازم می باشد، دسترسی داشته باشند.

گام سوم : تکمیل فرم انتخاب رشته : داوطلبان در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ مجاز به انتخاب 100 رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود می باشند . داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند ، می توانند با وارد کردن کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ شده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند .

اولویت بندی صحیح این انتخاب ها از اهمیت بالایی برخوردار است که رعایت آن داوطلبان را به کسب رتبه قبولی در اعلام نتایج دانشگاه آزاد 98 نزدیک می کند . به داوطلبان عزیز توصیه می شود انتخاب های خود را در سه دسته خوشبینانه، منطقی و بد بینانه قرار دهید :

 • انتخاب بد بینانه شامل رشته محل هایی است که به نوعی شانس قبولی در آن ها نداشته یا به عبارت دیگر شانس خیلی کمی دارید .
 • انتخاب خوش بینانه شامل رشته محل هایی است که شاید قبول شوید .
 • انتخاب منطقی رشته محل هایی هستند که قبولی شما در آن ها تضمین شده می باشد .

پس از تکمیل فرم انتخاب رشته ، داوطلبان باید کد رهگیری انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را که از طریق سامانه در اختیار آن ها گذاشته می شوند یادداشت نموده و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد نزد خود داشته باشند.

نکات مهم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

به داوطلبانی که متقاضی شرکت در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد سال 98 می باشند توصیه می کنیم در هنگام انتخاب رشته نکات مهم زیر را در نظر بگیرند و اشتباهات رایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد را تکرار ننمایند.

 1. انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه و در بازه زمانی متفاوتی از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان انجام می گیرد.
 2. داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، اعلام علاقه مندی به انتخاب رشته دانشگاه زاد را نکرده بودند در صورت تمایل می توانند با پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 در مرحله انتخاب رشته شرکت نمایند .
 3. هر داوطلب مجاز است فقط از بین رشته محل های گروه آزمایشی که در کنکور آن شرکت کرده انتخاب رشته کند .
 4. داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم ( هنر و زبان ) نیز ثبت نام و در آزمون آن شرکت کرده اند می توانند 100 انتخاب خود را به صورت تلفیقی از رشته محل های هر دو مجموعه بر اساس علاقه در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج نمایند .
 5. نحوه بررسی فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد به این صورت است که انتخاب های اول تا آخر داوطلب به ترتیب بررسی می شوند . در بررسی هر یک از انتخاب ها در صورتی که ظرفیت رشته محل توسط تراز های بالاتر تکمیل نشده باشد آن رشته محل به عنوان قبولی داوطلب اعلام می شود . در غیر این صورت انتخاب های بعدی داوطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 6. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد فقط تراز در زیرگروه مهم است و با رتبه در سهمیه و رتبه کشوری کاری نداریم.
 7. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی وجود ندارد.
 8. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تعداد انتخاب کمتری داریم. بنابراین انتخاب هایمان حساسیت بیشتری دارند.
 9. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه بسیج فعال هم تاثیر گذار است.
 10. به دلیل این که گزینش نهایی داوطلبان رشته محل های دانشگاه آزاد بر اساس تراز ( نمره کل ) اکتسابی آن ها صورت می گیرد و اولویت انتخابی داوطلب تاثیری در این گزینش ندارد به متقاضیان توصیه می کنیم برای درج انتخاب های خود فاکتور های علاقه ، هزینه ( شهریه دانشگاه آزاد ) ، مسیر و کیفیت دانشگاه را در اولویت قرار دهند.
 11. داوطلب در هنگام انتخاب رشته محل ها می بایست شهریه دانشگاه آزاد را مورد بررسی قرار داده و بر اساس توان مالی خود رشته محل های مورد نظر را انتخاب کند.
 12. کیفیت دانشگاه را درنظر داشته باشید: همان طور که می دانید سطح کیفی آموزش در دانشگاه های مختلف متفاوت بوده و دانشگاه ها بر این اساس در رده های مختلفی قرار می گیرند . از این رو داوطلبان می بایست با بررسی هیئت علمی دانشگاه مورد نظر کیفیت واحد انتخابی را مورد بررسی قرار داده و در انتخاب های خود مد نظر قرار دهند . همچنین به مسیر و دسترسی راحت دانشگاه مورد علاقه توجه داشته باشند.
 13. انتخاب رشته خود را به روزهای پایانی موکول نکنید : متقاضیان رشته محل های دانشگاه آزاد معمولا یک هفته الی 10 روز فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند . انمجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد در روزهای پایانی موجب بی دقتی داوطلبان در تکمیل فرم انتخاب رشته خواهد شد.
 14. قبولی در رشته محل های دانشگاه آزاد و انصراف از تحصیل یا ثبت نام نکردن در رشته محل قبولی مورد نظر موجب محرومیت از ثبت نام کنکور 99 نمی شود .

لازم به ذکر است در سال های اخیر بیش از 95 درصد رشته های موجود در گروه های آزمایشی ریاضی ، انسانی ، هنر ، بصورت بدون کنکور ارائه شده است و برای قبولی در آن ها نیازی به شرکت در کنکور نیست. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید مقالات ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد و ثبت نام بدون آژمون کارشناسی دانشگاه آزاد را مطالعه کنید .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 2 =