دانشگاه آزاد

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1398 دانشگاه آزاد اسلامی تا روز شنبه 12 مرداد تمدید شد. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ، که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید ، شرکت کرده اند ، چنانچه واجد شرایط باشند می توانند در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

بعد از پایان یافتن انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری اعم از دانشگاه های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، غیر انتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان، انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از 26 تیر ماه لغایت 12 مرداد ماه انجام می گیرد.

در حال حاضر لینک انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 98 فعال می باشد و داوطلبان با مراجعه به سایت www.azmoon.org میتوانند نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

برای ورود به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیازمند کد دسترسی خواهید بود. تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 98 شرکت کرده اند در زمان دریافت کارنامه اولیه خود ، چنانچه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند کد دسترسی به انتخاب رشته آنان در سامانه دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در پایین کارنامه اولیه و در کادر قرمز رنگ درج گردیده است.

برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

داوطلبان واجد شرایطی که علاقمندند تا در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از واحد های دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند باید در زمان مقرر به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند تا کدرشته محل های خود را انتخاب کنند. هر داوطلب مجاز است حداکثر 100 کد رشته محل را از میان رشته های ارائه شده در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 انتخاب کند.

توصیه می کنیم پیش از اقدام به انتخاب رشته ابتدا دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد 98 را دانلود کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید تا از شرایط و ضوابط انتخاب رشته آگاهی کسب کنید.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با طی کردن دو مرحله انجام می گیرد:

 • پرداخت هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 98 و دریافت شناسه و رمز عبور
 • ورود به سامانه و ثبت کد رشته های مورد نظر

مرحله پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 98 مبلغ 52000 تومان می باشد و داوطلبان با خرید کارت اعتباری به صورت اینترنتی اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته می کند. داوطلبانی که تمایل به شرکت در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 98 را دارند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد از منوی سمت راست روی سیستم خرید کارت کلیک کرده و بعد از باز شدن صفحه گزینه کارت اعتباری انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را انتخاب کنند و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دارا بودن رمز دوم مبلغ اعلام شده را پرداخت نمایند.

 در صورتی که پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد ، شناسه و رمز شما نمایان خواهد شد. که با دریافت آن ها قادر خواهید بود به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت مربوطه بپردازید.

مرحله ورود به سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

 • مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه
 • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 98” .
 • وارد کردن شناسه و رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته (همان کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است.)

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد. اکنون می توانید اقدام به انتخاب 100 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود نمایید. در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر خود حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک شماره پیگیری از سایت دریافت نمایید. بدیهی است در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده اند و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 98

ممکن است بسیاری از افراد با نحوه انتخاب رشته برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد آشنا نباشند ، به دلیل اهمیت و حساسیت این موضوع مطلبی را تحت عنوان ” مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد98 ” برای شما ارائه نموده ایم.

 • در هنگام انتخاب رشته، بر روی علاقه مندی خود تمرکز کرده و رشته هایی را انتخاب نمایید که علاوه بر علاقه مندی شما، بازار کار مناسبی را دارا می باشد.
 • برای انجام انتخاب رشته ابتدا حتما “دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد” را با دقت مطالعه کنید تا در جریان تمام موارد، جزئیات و کد رشته ها قرار بگیرید.
 • سعی کنید رشته محل های اطراف استان خود را مدنظر قرار دهید( البته در بعضی مواقع شهر های خارج از محل زندگی داوطلب، گستردگی و تنوع رشته را دارا می باشند)
 • انتخاب های اولیه خود را به صورت کاملا رویایی و خوش بینانه چیدمان کرده و رشته هایی را لحاظ کنید که از نظر شما قبولی در آن ها برای شما احتمال بسیار کمی وجود خواهد داشت.
  در انتخاب های میانی خود، رشته ها را به صورت کاملا واقع بینانه قرار داده و دقت بسیاری را برای چیدمان آن ها در نظر بگیرید. احتمال قبولی شما در این دسته از کد رشته ها بسیار زیاد می باشد.
 • در انتخاب های پایانی خود رشته هایی را قرار دهید که پذیرش در آن رشته ها برای شما بسیار راحت بوده و قبولی شما با درصد بالایی روبه رو باشد.
 • هرگز روی رتبه کسب شده خود در آزمون کتبی حساب نکنید. اکیدا توصیه می کنیم که داوطلبانی که رتبه های حتی یک رقمی در این آزمون کسب نموده اند ، تضمین نمی شود که دانشگاه هایی مانند دانشگاه تهران قبول شوند ، بنابراین انتخاب رشته خود را براساس علاقه انجام دهید. داوطلبی را در نظر بگیرید که با کسب رتبه و تراز عالی در کارنامه اولیه، قصد انتخاب رشته و به دنبال آن پذیرش در دانشگاه مدنظر خود را دارد که وی به ثبت رشته هایی بالاتر از رتبه و تراز خود خواهد پرداخت. این دسته از داوطلبان به دلیل ثبت کردن صرفا رشته های رویایی وخوشبینانه از پذیرش به دانشگاه باز خواهند ماند.
 • پس از اولویت بندی کردن کد رشته ها چندین بار آن را چک کنید و حتما از افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید.
 • داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت نام و در آزمون آن شرکت کرده اند می توانند 100 انتخاب خود را به صورت تلفیقی از رشته محل های هر دو مجموعه بر اساس علاقه در فرم انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد درج نمایند.
 • توجه داشته باشید که گزینش علمی در این مرحله بر اساس نمره کل ( تراز ) شما انجام گرفته و ترتیب انتخاب های شما تاثیری در اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نخواهد داشت . از این رو تاکید می کنیم رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب کنید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

909-907-1375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.