دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

با توجه به پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال های اخیر و استقبال بی سابقه داوطلبان برای شرکت در دوره های بدون کنکور، دانشگاه آزاد در نظر دارد برای سالتحصیلی 99 – 1400 نیز همانند قبل اقدام به پذیرش دانشجو بصورت بدون کنکور نماید. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹ در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در دو ورودی مهر و بهمن صورت می گیرد.

البته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 با تغییراتی مواجه شده است. از جمله این تغییرات می توان به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بودن آن اشاره نمود. به همین جهت ملاک پذیرش در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹ معدل دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان است. از این رو داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشند در اولویت اصلی پذیرش قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است تمامی مراحل فرایند ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۹ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org انجام خواهد گرفت.

برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 99

با توجه به این که فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹ به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد از این رو در مراحل اولیه ثبت نام نیازی به مراجعه حضوری داوطلبان به واحد دانشگاهی وجود ندارد.

مراحل این ثبت نام از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. داوطلبان با فعال شدن لینک ثبت نام در این سامانه می توانند بدون محدودیت در رشته دلخواه خود ثبت نام نمایند.

به دلیل اینکه بیش از ۹۰ درصد  رشته های دانشگاهی به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد پذیرش دارد از این رو بهترین فرصت جهت ورود به دانشگاه در این بازه زمانی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 می باشد.

در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مواردی همچون زمان و شرایط این ثبت نام و همچنین لیست رشته های موجود مهم می باشد. از این رو در ادامه این مطلب به صورت کوتاه به بیان و توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹

از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 دارا بودن مدرک پایه می باشد. داوطلبان با توجه به مدرک پایه خود می‌توانند در هر کدام از مقاطع تحصیلی مورد نظر اقدام به ثبت نام نمایند.

لازم به ذکر است جهت ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم دوره های فنی حرفه ای کار و دانش ، متوسطه نظری نظام جدید و هنرستان های نظام قدیم باشند.

داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته را دارند نیاز است که مدرک دیپلم نظام جدید و قدیم و یا پیش دانشگاهی دوره متوسطه نظری نظام قدیم را دارا بوده باشند.

برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز به همراه داشتن مدرک کاردانی الزامی می باشد. در نهایت داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در دوره کارشناسی پیوسته را دارند بایستی مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظری نظام جدید را کسب نموده باشند.

البته شرایط و ضوابط دیگری نیز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹ وجود دارد. از این رو برای کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه می توانید به مقاله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد که در این سایت منتشر شده است مراجعه نمایید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 در دو ورودی مهر بهمن ماه صورت می‌گیرد. به همین جهت شروع ثبت نام برای ورودی نیمسال اول و نیمسال دوم دانشگاه آزاد مجزا از هم می باشد. از این رو  بر اساس سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ، زمان شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 99 از روز یکشنبه مورخ 5 مرداد ماه شروع شده و تا مورخه 6 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

زمان ثبت نام ورودی بهمن را نیز میتوان بر اساس سال های گذشته اواسط دی ماه تخمین زد. داوطلبان در این بازه زمانی میتوانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نسبت به شروع فرایند ثبت نام خود اقدام نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

همانطور که بیان کردیم بیش از ۹۰ درصد رشته های موجود در دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید. با شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 دفترچه این ثبت نام از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انتشار می یابد. در این دفترچه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 برای انتخاب در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این رشته ها در زیر گروه های مختلف آموزشی دسته بندی می گردد.

داوطلبان بایستی با توجه به علاقه و همچنین مدرک پایه خود از میان رشته های موجود در این دفترچه رشته های دلخواه خود را انتخاب نمایند. برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توان به نرم افزار جستجوی رشته های بدون کنکور مراجعه نمایید. در این نرم افزار تمامی رشته هایی که در این ثبت نام وجود دارد به صورت تفکیکی قرار داده شده است.

لازم به ذکر است برای اطلاعات کامل در رابطه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آژاد توصیه می شود مقالات زیر را مطالعه نمایید.

حتما بخوانید:

دفترچه دانشگاه آزاد بدون آزمون مهر 99

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 99

نرم افزار جستجوی رشته های بدون کنکور

همچنین اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 نیز مطابق سنوات گذشته سه الی چهار هفته پس از اتمام ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. این نتایج به صورت اینترنتی و از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.net صورت می گیرد. پذیرفته شدگان لازم است پس از انجام ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام نهایی به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + ده =