دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ : در این چند سال اخیر و پس از پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی میزان توجه و تقاضا برای تحصیل در این دانشگاه افزایش بسیار زیاد یافته است. به همین جهت موارد مرتبط با ثبت نام دانشگاه آزاد از اولویت‌ های اصلی داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌ ها گردید است.

این دانشگاه هر ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو دارد و ثبت نام پیش روی در این دانشگاه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ می باشد.

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ اولین ثبت نام می باشد که در پیش رو خواهیم داشت. با توجه به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان تمایل بسیار بالایی برای تحصیل در این دانشگاه را دارند.

البته تنها پذیرش بدون آزمون این دانشگاه سبب اهمیت و تقاضای بالا از سوی داوطلبان نمی باشد بلکه سطح علمی دانشگاه آزاد و همچنین برخورداری از امکانات بسیار بالا و مناسب و کادر آموزشی مجرب آن سبب شده است و ثبت نام دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی مرتبط مورد توجه داوطلبان قرار گیرد.

با توجه به این توضیحات ابتدایی در این مطلب بررسی ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ و موارد مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

به طور کلی شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ تفاوت آنچنانی با سایر مقاطع تحصیلی ندارد. البته برخی موارد ممکن است اختصاص به ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد داشته باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • تمام داوطلبان برای ثبت نام در کاردانی ناپیوسته بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده باشند
  • برای ثبت نام کاردانی پیوسته دارا بودن مدرک دیپلم فنی حرفه ای ، کار و دانش ، متوسطه نظری نظام جدید و هنرستان نظام قدیم مورد نیاز می باشد.
  • پذیرش در این مقطع تحصیلی بدون آزمون را بر اساس سوابق تحصیلی می باشد به همین جهت داوطلبان دارای معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالاتر احتمال پذیرش بیشتری خواهند داشت
  • داوطلبان مرد ازاد نظام وظیفه مشکلی برای ادامه تحصیل نبایستی داشته باشند

زمان شروع ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

با توجه به اینکه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ برای نیمسال دوم تحصیلی صورت می‌گیرد از این رو زمان شروع ثبت نام به احتمال بسیار زیاد و بر اساس سنوات گذشته اوایل دی ماه خواهد بود. در این بازه زمانی داوطلبان بایستی به صورت اینترنتی و با توجه به دستورالعملی که در ادامه بیان خواهیم نمود اقدام به ثبت نام در این مقطع تحصیلی نمایند.

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ به مانند دیگر مقاطع تحصیلی این دانشگاه به صورت اینترنتی صورت می گیرد. البته در سنوات گذشته این ثبت نام از طریق سایت www.azmoon.org  صورت می گرفت. اما پس از تغییر سایت ثبت نام داوطلبان بایستی جهت این ثبت نام به سایت جدید به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. با توجه به این توضیحات اولین مرحله در فرایند ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ ورود به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

با ورود به این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. لازم به ذکر است به دلیل این که این مطلب قبل از شروع ثبت نام منتشر شده به همین جهت لینک ثبت نام در صحفه اصلی سایت مشاهده نمی شود.

دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

پس از ورود به سایت بایستی ابتدا اقدام به دانلود و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ نمایند. در داخل دفترچه لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ، شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد و دیگر مواد مرتبط با این ثبت نام قابل دسترس می باشد.

لازم به ذکر است داوطلبان در این مقطع تحصیلی امکان انتخاب ۲۰ کد رشته در فرایند ثبت نام را خواهند داشت.

خرید کارت اعتباری ثبت نام

پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ و مشاهده لیست رشته محل ها و اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام داوطلبان بایستی در مرحله بعد اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام نمایند. کارت اعتباری ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق همین سایت خریداری می گردد. مبلغی که داوطلبان برای خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام بایستی هزینه نمایند در حدود ۴۰ هزار تومان خواهد بود. با خرید این کارت فرآیند ثبت نام برای داوطلبان فراهم می گردد.

تکمیل فرم ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

پس از خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام و ورود اطلاعات این کارت در بخش تعیین شده می توان اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند. در این مرحله داوطلبان بایستی در صفحه اصلی سایت بر روی لینک ثبت نام کلیک نموده و اطلاعات کارت خریداری شده را وارد نمایند.

با ورود این اطلاعات فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. ابتدا این فرم را تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم ثبت نام در مرحله بعد بایستی عکس خود را در بخش تعیین شده از سایت بارگذاری نمایید.

با تکمیل این مراحل در انتها بایستی کد رشته های انتخابی خود را حداکثر ۲۰ کد رشته میتواند باشد وارد نموده و تایید نهایی نمایید. در صورت تکمیل این فرایند و مراحل در انتها رسید ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد در این رسید شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام قابل مشاهده می باشد.

اعلام نتایج ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷

پس از اتمام فرایند ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ داوطلبان دو الی سه هفته پس از آن امکان دریافت و مشاهده نتایج ثبت نام را خواهند داشت. نتایج ثبت نام نیز از طریق سایت آزمون را به صورت اینترنتی در داوطلبان قرار می گیرد.

در این مرحله داوطلبان با مراجعه به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و با استفاده از اطلاعاتی که در رسید ثبت نام آنها وجود دارد می توانند نتیجه ثبت نام را مشاهده نمایند. به همین جهت لازم است داوطلبان رسیده ثبت نام خود را در مراحل مختلف ثبت نام به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است در صورت پذیرش در این مرحله داوطلبان بایستی در مرحله بعد اقدام به ثبت نام هفت مرحله ای دانشگاه آزاد نمایند. ثبت نام اولیه دانشگاه آزاد ثبت نام می باشد که به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه پذیرفته شده انجام میگیرد.

در این ثبت نام داوطلبان اطلاعات اولیه خود را به همراه مدارک مورد نیاز در بخش های مختلف بارگذاری نموده و فرآیند ثبت نام اینترنتی را تکمیل می نمایند. پس از تکمیل این مرحله در مرحله آخر بایستی به صورت حضوری و با همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام پایانی اقدام نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − یازده =