دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد : در مطلب شهریه کاردانی دانشگاه آزاد در زمینه میزان و انواع شهریه در این مقطع توضیحات لازم ارائه گردید. در ادامه مطالب مربوط به شهریه دانشگاه آزاد در این مطلب به بررسی و توضیحاتی در زمینه شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

موارد مطرح شده در این مقاله برای داوطلبانی که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد نموده اند نیز می تواند مفید واقع گردد. چرا که به طور کلی تفاوتی در زمینه میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در پذیرش با آزمون و بدون آزمون وجود ندارد.

لازم به ذکر می باشد در این مطلب به بررسی انواع شهریه نپرداخته ایم. از این رو در صورتی که در زمینه انواع شهریه و تفاوت های میان شهریه ثابت و یا متغییر ابهامی داشته باشید مطالعه شهریه کاردانی دانشگاه آزاد توصیه می گردد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد با توجه به رشته ها و گروه های مختلف آموزشی می تواند متفاوت باشد. چرا که نوع واحد ها و همچنین خدمات آموزشی برای رشته های مختلف با توجه با ساختار کلی آنها با یکدیگر متفاوت است. از این رو می توان میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد را در دسته های زیر مقایسه نمود.

  1. میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های فنی و مهندسی
  2. میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های علوم انسانی
  3. میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های علوم پایه
  4. میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های هنر و سایر گروه ها

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های فنی و مهندسی

رشته های موجود در گروه فنی مهندسی با توجه به ساختار خاص آنها به امکانات کارگاهی مناسبی نیاز خواهند داشت. از این رو ممکن است کمی میزان شهریه پرداختی دانشجویان این گروه بیشتر باشد. در این بخش به بیان میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های گروه فنی مهندسی خواهیم پرداخت. رشته هایی از جمله مهندسی برق – مهندسی  کامپیوتر – مهندسی مکانیک – مهندسی هوافضا  – مهندسی عمران – مهندسی مواد – مهندسی اپتیک و لیزر – مهندسی صنایع – مهندسی رباتیک – مهندسی خط و سازه های ریلی .

شهریه ثابت در نظر گرفته شده برای این دسته از رشته ها مبلغی در حدود ۸۰۰,۰۰۰ تومان می باشد. شهریه متغییر نیز برای ۱۸ واحد معمول که ممکن است دانشجویان در طول ترم اخذ نمایند مبلغ ۶۴۰,۰۰۰ تومان می توان تخمین زد. در مجموع نیز می توان برای یک ترم تحصیلی مبلغ شهریه را در حدود ۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان براورد نمود. البته این مبلغ ممکن است تغییراتی داشته باشد که با توجه به تعداد و نوع واحد های می تواند متغییر باشد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های علوم انسانی

رشته های گروه علوم انسانی بخش قابل توجهی از داوطلبان تحصیلی را تشکیل می دهند که اطلاع از میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد می تواند مهم باشد. در این بخش به بیان میزان شهریه در این گروه خواهیم پرداخت. این گروه شامل رشته هایی همچون حقوق – روانشناسی – گروه مدیریت – علوم تربیتی – الهیات و معارف اسلامی(فقه و مبانی حقوق-فلسفه و حکمت اسلامی)-جغرافیا و کلیه گرایش های آن – زبان و ادبیات فارسی – تاریخ – زبان انگلیسی و.. می شود.

شهریه ثابت تعیین شده در این گروه مبلغی در حدود ۴۵۵,۰۰۰ تومان می باشد. برای شهریه متغییر نیز می توان در طول ترم ۱۸ واحدی مبلغ ۶۴۲,۰۰۰ تومان در نظر گرفت. در مجموع نیز شهریه یک ترم تحصیلی در حدود ۱۱۰,۰۰۰ تومان می شود.

شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های علوم پایه

رشته های علوم پایه یا همان گروه علوم تجربی نیز از دیگر گروه هایی می باشد که در زمینه میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد این گروه توضیحاتی ارائه می گردد. این گروه معمولا دارای رشته های دارای واحد های آزمایشگاهی زیادی می باشد. از این رو در ترم هایی که تعداد این واحد ها بیشتر باشد به همان نسبت شهریه پرداختی نیز افزایش می یابد.

هریه ثابت این گروه در حدود ۷۰۰,۰۰۰ تومان می باشد. برای شهریه متغییر ۱۸ واحدی نیز می توان مبلغ ۶۵۰,۰۰۰ تومان را در نظر گرفت که می تواند افزایش یابد. از این رو می توان شهریه یک ترم تحصیلی را ۱,۳۵۰,۰۰۰ تمان تخمین زد.

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های هنر و سایر گروه ها

رشته های گروه هنر و همچنین رشته هایی همچون تربیت بدنی با توجه به ساختار خاص عملی بود آن میزان شهریه بالاتری را به نسبت سایر گروه ها دارد. از رشته ای این گروه می توان به این موراد اشاره نمود: عکاسی – فرش – مرمت بنا های تاریخی – ارتباط تصویری – طراحی پارچه و لباس و…

شهریه ثابت معمول برای این دسته از رشته ها می تواند مبلغی نزدیک به ۹۶۰,۰۰۰ تومان باشد. برای شهریه متغییر نیز همان مبلغ حدودی ۶۵۰,۰۰۰ را می توان در نظر گرفت. در مجموع نیز برای یک ترم ۱۸ واحدی داوطلبان مبلغی در حدود ۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان بایستی هزینه نمایند.

شهریه دانشگاه آزاد

میزان شهریه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

مبالغی که بخش قبل بیان کردیم مربوط به رشته های کارشناسی پیوسته می باشد. در این بخش نیز به بررسی میزان شهریه کارشناسی ناپیوسته در سه رشته های فنی مهندسی ، علوم انسانی و تربیت بندنی خواهی پرداخت.

در رشته های گروه فنی مهندسی می توان شهریه ثابت در نظر گرفته شده برای کارشناسی ناپیوسته را مبلغ حدودی ۱,۱۶۶,۰۰۰ تومان در نظر گرفت. شهریه متغییر این گروه نیز برای ۱۸ واحد معمول مبلغ در حدود ۷۳۰,۰۰۰ تومان می باشد. در کل نیز برای یک ترم تحصیلی نیز هزینه دانشجویان مبلغی در حدود ۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان می شود.

در رشته های علوم انسانی برای شهریه ثابت می توان مبلغ ۵۰۷,۰۰۰ تومان تخمین زد. برای شهریه متغییر رشته این گروه نیز می توان مبلغ ۷۳۱,۰۰۰ تومان را پیش بینی نمود. از این رو داوطلبان برای یک ترم تحصیل در این رشته ها بایستی مبلغ حدودی ۱,۲۳۸,۰۰۰ تومان را هزینه نمایند.

برای رشته تربیت بدنی نیز با توجه به میزان شهریه متفاوت آن می توان شهریه ثابت ۱,۲۱۲,۰۰۰ تومان را پیش بینی نمود. برای شهریه متغییر نیز در ترم ۱۸ واحدی مبلغ ۷۳۰,۰۰۰ تومان را تخمین زد. از این رو برای یک ترم ۱۸ واحدی دانشجویان این رشته ها مبلغی در حدود ۱,۹۴۲,۰۰۰ تومان را بایستی هزینه نمایند.

در پایان خواننده گان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات در زمینه تسهیلات دانشگاه آزاد در زمینه پرداخت شهریه می توانند به مطلب شهریه کاردانی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =