دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد : تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد همه ساله اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد انجام می گیرد. در این فرایند داوطلبان از میان رشته های موجود بایستی دست به انتخاب زنند. همانگونه که در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری توضیحاتی ارائه گردید در این مطلب نیز به بررسی و توضیح در زمینه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

زمان آغاز فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

پیرو مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از روز پنج شنبه 23 آبان ماه آغاز و تا روز یکشنبه 26 آبان ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند ( اعم از پذیرفته شدگان یا مردودین اعلام نتیجه قبلی این مقطع و یا افرادی که در مرحله قبل انتخاب رشته ننموده اند ) به منظور شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته/ محل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند طی روزهای فوق با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

جدول رشته / محل های این مرحله از پذیرش دانشجو طی اطلاعیه ای در روز چهارشنبه 22 آبان ماه منتشر خواهد شد.

آغاز تکمیل ظرفیت متقاضیان رشته های بدون دانشگاه آزاد اسلامی نیمسال دوم 98

به اطلاع کلیه کتقاضیان شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته  می رساند ، جهت شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 98 ، می توانند بر اساس جدول زمانبندی منتشر شده با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org  نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. داوطلبان  واجد شرایط می توانند با خرید کارت اعتباری و وارد نمودن شناسه ثبت نام و کد ملی به سامانه وارد شده نسبت به انتخاب  رشته و محل  متناسب با گروه آزمایشی مربوطه اقدام نمایند.

داوطلبان لازم است ابتدا از وجود رشته / محل مورد امتحانی خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به پرداخت وجه انتخاب رشته دوره مربوطه کنند.

شایان ذکر است جدول رشته / محل های این مرحله از پذیرش دانشجو  و نحوه ثبت نام از داوطلبان طی اطلاعیه ای متعاقباً در سایت   www.azmoon.net  اعلام خواهد شد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تکمیل ظرفیت آزاد

 

قوانین و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و شرکت در آن دارای برخی قوانبن می باشد که با آگاهی از این قوانین داوطلبان می توانند به بهترین شکل در این مرحله اقدام نمایند. داوطلبان عزیز در فرایند تکمیل ظرفیت آزاد بایستی به این موارد توجه نمایند. از این رو در این بخش به بیان مهمترین این موارد خواهیم پرداخت.

  1. برای هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر ۲۰ کد رشته مطابق با رشته های گروه آموزشی موجود در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد فراهم می باشد.
  2. تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده باشند امکان شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد را خواهند داشت.
  3. داوطلبانی که در انتخاب رشته شهریور ماه در یکی از کد رشته ها قبول شده باشند و دوباره اقدام شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر ماه را نمایند در صورت قبولی قبولی مهر ماه آنان حذف می گردد.
  4. داوطلبانی که در انتخاب رشته مهر ماه دانشگاه آزاد قبول شده و ثبت نام نمایند نمی توانند در تکمیل ظرفیت آزاد برای ورودی بهمن ماه شرکت نمایند.
  5. قبولی در رشته های دانشگاه سراسری تاثیری در امکان یا عدم امکان شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد را ندارد.

مهمترین دلیل اهمیت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

با توجه به این که دانشگاه آزاد در تمامی رشته های غیر پزشکی خود به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می نماید ، از این رو اهمیت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در زمینه رشته پزشکی و پیراپزشکی می باشد.

همچنین از آنجایی که اکثر داوطلبان هم در انتخاب رشته سراسری و هم آزاد شرکت می نمایند و بایستی از میان این دو تنها در یکی به ادامه تحصیل بپردازند. از این رو برخی ظرفیت برخی از رشته پزشکی و پیراپزشکی تکمیل نمی یابد. به همین جهت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد داوطلبان با رشته های متنوعی رو به رو خواهند بود. از این رو وجود رشته های از گروه های پزشکی و پیراپزشکی دلیل اصلی اهمیت تکمیل ظرفیت آزاد می باشد.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بایستی در ابتدا وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شوند. پس از ورود به این سایت بایستی بر روی لینک تکمیل ظرفیت مقطع مورد نظر خود کلیک نمایند.

داوطلبن در تصویر زیر می توانند صفحه اصلی سایت آزمون را مشاهده نمایند. همانگونه که در تصویر می توان مشاهده نمود برای شروع فرایند تکمیل ظرفیت آزاد بایستی در ایتدا بر روی لینک مورد نظر در تصویر کلیک نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و اطلاع از لیست رشته ها

با ورود به سایت آزمون بر روی لینک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کلیک نمایید و وارد بخش تکمیل ظرفیت آزاد شوید. پس از این اقدام در صورت وجود دفترچه تکمیل ظرفیت نسبت به دانلود آن اقدام نمایید.

با این کار داوطلبان می توانند از لیست رشته هایی که در مرحله تکمیل ظرفیت در اختیار آنان برای انتخاب قرار داده شده است اطلاع حاصل نمایند. در صورتی که دفترچه ای برای دانلود در این بخش وجود نداشته باشد به صورت آنلاین اقدام به جستجوی رشته های مورد نظر خود نمایید. برای این منظور به مانند تصویر زیر بر روی جدول نام و کد رشته های کلیک نمایید.پس از این کلیک به دو روش موجود از لیست رشته ها اطلاع حاصل نمایید.

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

 

داوطلبان عزیز از میان این رشته ها بایستی رشته های مورد نظر خود را برای وارد نمودن در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد انتخاب نمایید. همچنین در تصویر زیر می توان نمونه از جستجوی رشته های موجود در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت آزاد

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

پس از مشاهده لیست رشته موجود در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و تهیه لیست رشته های انتخابی بایستی داوطلبان در اولین اقدام به خرید کارت اعتباری انتخاب رشته نمایند. برای این منظور همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود بر روی لینک خرید کارت کلیک نمایید.

تکمیل ظرفیت

با کلیک بر روی این لینک داوطلبان وارد بخش خرید کارت شده و با وارد نمودن اطلاعات خود به درگاه اینترنتی خرید هدایت می شوند. در این بخش نیز به مانند دیگر خرید های اینترنتی اطلاعات کارت بانکی خود را به همراه رمز دو وارد نموده و کارت اعتباری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد را را خریداری نمایید

تکمیل فرایند انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

پس از خرید کارت اعتباری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند فرایند تکمیل ظرفیت را به اتمام رسانند. برای این منظور پس از ورود به لینک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بر روی آیکون تایید و ادامه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود کلیک نمایید. پس از این اقدام اطلاعات کارت خریداری شده و اطلاعات داوطلبی را در بخش تعیین شده وارد نموده و فرایند انتخاب رشته را تکمیل نمایید.

تکمیل ظرفیت کنکور

اتمام فرایند تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و درایفت رسید ثبت نام

پس از تکمیل فرایند انتخاب رشته و وارد نمودن کد رشته های انتخابی داوطلبان می توانند فرایند تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به اتمام رسانند. پس از اتمام این فرایند رسید انتخاب رشته و کد پیگیری ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. دریافت این رسید به منزله اتمام فرایند تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می باشد و در زمان اعلام نتایج این اطلاعات را نزد خود به همراه داشته باشید

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫6 نظرها

  1. سلام ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای دکتری ورودی بهمن ۹۷ امکان داره برگزار بشه؟ممنون

    1. حکیمی عزیز بله احتمال دارد برگزار گردد دی ماه پیگیر باشید به محض اعلام در سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =