دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد : از جمله دانشگاه هایی که در سال های اخیر بصورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد ، دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف صورت می گیرد که هرکدام دارای شرایط خاصی برای پذیرش می باشد. داوطلبان و متقاضیان شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد میتوانند با اطلاع از شرایط پذیرش در این دوره ها ثبت نام کنند.

دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد هرساله در دو نوبت نیمسال اول و دوم برگزار می گردد و پذیرش در این دوره ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می باشد. با توجه به تنوع رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع این دانشگاه ، داوطلبان میتوانند با انتخاب رشته صحیح شانس قبولی خود را بالا ببرند.

در ادامه این مطلب به بیان توضیحاتی در زمینه شرایط و ضوابط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت و پس از آن مرحله به مرحله به بیان فرایند این ثبت نام خواهیم پرداخت. در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد داشتید میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید .برای ارتباط با مشاورین ما کافیست از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ و یا ازطریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶ تماس بگیرید .

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  1. داشتن مدرک پایه متناسب با مقطع تحصیلی ( مدرک پیش دانشگاهی یا معادل آن برای مقطع کارشناسی ، مدرک دیپلم برای مقطع کاردانی)
  1. نداشتن غیبت سربازی
  1. داوطلبان بایستی حداکثر تا ۳۱ شهریور برای ثبت نام مهر ماه و تا ۳۰ بهمن برای ورودی بهمن ماه فارغ التحصیل شده باشند.
 1. معدل داوطلب ( با وجود بدون آزمون بودن این ثبت نام یکی از ملاک های اصلی پذیرش معدل داوطلبان می باشد ، از این رو احتمال قبولی برای داوطلبان دارای مدرک پایه مرتبط بیشتر می باشد)

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در فرایند ثبت نام داوطلبان بایستی مراحل متعددی را طی نمایند که در این بخش به این مراحل اشاره خواهیم نمود تا در ادامه به صورت جداگانه به توضیح در مورد هر کدام از این مراحل بپردازیم.

 1. ورود به سایت www.azmoon.org
 2. دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 3. خرید کارت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد
 4. ورود به لینک ثبت نام و تکمیل اطلاعات ثبت نامی
 5. دریافت رسید ثبت نام و اتمام فرایند ثبت نام

ورود به سایت www.azmoon.org

با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می گیرد در اولین اقدام داوطلبان بایستی وارد سایت azmoon.org شوند. در صورتی که داوطلبان عزیز به درستی آدرس را وارد نموده باشند با تصویر زیر مواجه می گردید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلبان وارد سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org شوند بایستی اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نمایند.

در این دفترچه داوطلبان با لیست رشته ها و همچنین شرایط و ضوابط این ثبت نام آشنا می شوند. همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود لینک دریافت این دفترچه در انتهای بخش ثبت نام بدون آزمون قرار داده شده است.

داوطبان توجه داشته باشند برای هر رشته ای که می خواهند انتخاب کنند یک کد رشته پنج رقمی که کنار رشته نوشته و یک کد دانشگاهی سه رقمی که در کنار واحد دانشگاهی است را باید یادداشت کنند. حداکثر داوطلبان مجاز به انتخاب ۲۰ رشته می باشند.

ثبت نام بدون کنکور آزاد

خرید کارت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

خرید کارت ثبت نام دیگر اقدامی می باشد که داوطلبان بایستی در فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد انجام دهند. برای خرید این کارت ابتدا بر روی لینک خرید کارت ثبت نام کلیک نمایید.

ثبت نام بدون آزمون آزاد

پس از کلیک بر روی لینک خرید کارت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید داوطلبان بایستی اطلاعات خود را که شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی و شماره همراه می باشد را در بخش های تعیین شده وارد نمایند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

پس از ورود این اطلاعات داوطلب برای پرداخت هزینه کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد که مبلغ ۴۰ هزار تومان می باشد به درگاه خرید اینترنتی سوق داده می شود.

داوطلبان پس از اتمام فرایند خرید کلمه عبور را دریافت می نمایند. لازم به ذکر می باشد در این مرحله کارت بانکی دارای رمز دوم نیاز می باشد.

بعد از پرداخت یک کلمه عبور به شما داده می شود که باید آن را یادداشت کنید زیرا برای ورود به بخش ثبت نام لازم دارید. همچنین کد کلمه ورود به شماره همراهی که داده اید نیز پیامک می شود

ورود به لینک ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد و تکمیل اطلاعات داوطلبی

پس از این که داوطلبان مراحل قبل را به اتمام رساندند بایستی از طریق لینک ثبت نام که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد برای تکمیل فرایند ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلب بر روی لینک ثبت نام کلیک نمود با وارد نمودن کد ملی و کلمه عبور که در مرحله قبل و با خرید کارت ثبت نام دریافت نموده است به بخش تکمیل اطلاعات داوطلبی وارد می شود.

ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی

در این مرحله داوطلب اطلاعات خواسته شده را که شامل اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات تحصیلی است ، در بخش های تعیین شده بایستی وارد نماید. پس از ثبت این اطلاعات داوطلب بایستی کد رشته های انتخابی خود را که از دفترچه استخراج کرده را وارد کند که حداکثر ۲۰ انتخاب می تواند باشد را ثبت نماید.

دریافت رسید ثبت نام و اتمام فرایند ثبت نام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلب اطلاعات خواسته شده را در بخش های تعیین شده وارد نمودند و همچنین کد رشته های انتخابی مود نظر را ثبت کردید فرایند ثبت نام به اتمام می رسد.

در این مرحله در صورتی ثبت نام با موفقیت انجام شود رسید ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد. در این رسید تمامی اطلاعات ثبت شده داوطلب نمایش داده می شود و داوطلب کد پیگیری ثبت نام خود را دریافت می نماید. داوطلب مورد نظر می تواند در زمان اعلام نتایج با استفاده از این کد پیگیری نتیجه ثبت نام خود را دریافت نماید.

چنانچه داوطلب شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد هستید ، مطالعه مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلبان فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را به اتمام رساندند بایستی برای دریافت نتیجه ثبت نام خود اقدام نمایند.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد معمولا در یک ماه پس از اتمام فرایند ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. برای این منظور بایستی داوطلبان به سامانه اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.net مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سامانه ابتدا بایستی بر روی لینک دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمود.

دانشگاه آزاد

پس از این که داوطلبان وارد لینک دریافت نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شدند با تصویر زیر روبه رو می شوند. همانگونه که در تصویر مشاهده می شود داوطلبان بایستی در این مرحله اطلاعات داوطلبی که شامل کد رهگیری ثبت نام و شماره شناسنامه خود را در قسمت تعیین شده وارد نمایند.

پس از ورود این اطلاعات امکان دریافت نتیجه ثبت نام فراهم می گردد.

ثبت نام آزاد

تکمیل ظرفیت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی قبول نشده باشند آخرین فرصت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می باشد.

فرایند تکمیل ظرفیت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا پس از اتمام فرایند ثبت نام حضوری داوطلبان پذیرفته شده در اواسط مهر ماه و اواسط بهمن ماه انجام می گیرد.

در آخر در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد داشته باشید می توانید از گروه بزرگ سبز مشاور کمک بگیرید. ما در سبز مشاور پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی ، کاردانی به کارشناسی , کارشناسی پیوسته آغاز شده است داوطلبان عزیزی که می خواهند از بهمن ماه وارد دانشگاه شوند می توانند با مشاوران مرکز تماس بگیرند تا راهنمایی شوند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫52 نظرها

 1. سلام ، من امسال از طریق مرکز شما در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کرده و در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شدم. میخواستم از مشاوره های بسیار مفید داخلی ۱۰۹ کمال تشکر رو داشته باشم و همچنین آرزوی موفقیت برای همه سبز مشاوره ای ها

 2. سلام ، من هرچه وارد سایت azmoon.org میشم گزینه ای برای ثبت نام کارشناسی نمیبینم ؟ آیا زمان ثبت نام برای ورودی بهمن ۹۷ به اتمام رسیده یا هنوز شروع نشده؟ متشکر

  1. پری عزیز ثبت نام هنوز شروع نشده است می توانید با مشاوران تماس گرفته و پیش ثبت نام انجام دهید تا موقع شروع اطلاع رسانی گردد.

 3. سلام سبز مشاور
  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ۹۷ برگزار خواهد شد؟ متشکر

 4. سلام. من با مرکز شما تماس گرفتم برای ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و دوستان فرم پیش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رو برام تکمیل کردن. میخواستم ببینم میتونم مجدد با مشاورین شما تماس گرفته و رشته خود را تغییر بدم؟

 5. با سلام ، من کاردانی معماری دارم میخواستم بدونم میشه میتونم برای ادامه تحصیل در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و اینکه باید همون رشته معماری رو ادامه بدم یا میتونم تغییر رشته بدم.متشکر

  1. صفایی عزیز در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد شما مجاز هستید هر رشته ای که خواستید ثبت نام نمایید به غیر از رشته های پیراپزشکی.

 6. سلام خویبید؟ ببخشید شهریه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با ثبت نام باآزمون متفاوت می باشد؟

  1. صدیقی عزیز خیر میزان شهریه با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با هم ندارد و یکی می باشد.

  1. حاتمی عزیز خیر به هیچ وجه هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و همه می توانند شرکت نمایند.

 7. سلام سبز مشاوری عزیز ابتدا تشکر میکنم از سایت خوب و مفیدتون
  میخوام برای ورودی بهمن بدون کنکور دانشگاه آزاد پیش ثبت نام انجام دهم ولی با شماره ۰۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس میگیرم میگه اشتباهه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. صابریان عزیز برای تماس با مشاوران مرکز نیازی به گرفتن صفر و یا پیش شماره نیست و فقط شماره خالی ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ را وارد نمایید.

 8. سلام و وقت بخیر. من تصمیم دارم در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی بهمن ۹۷ شرکت کنم. از کجا میتونم لیست رشته های کارشناسی رو ببینم؟ ممنون

 9. سلام وقت بخیر. من الان سربازم ولی دیگه نمیخوام ادامه بدم. امکانش هست در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم و در صورت قبولی معافیت تحصیلی بگیرم؟ممنون

  1. اصغری عزیز بله طبق اطلاعیه که جدیدا صادر گردیده است معافیت تحصیلی برای سربازان حین خدمت در صورت قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز اعطا می گردد.

 10. سلام خوبین؟ پس این ثبت نام ورودی بهمن کی شروع میشه آخه؟ از بس هرروز سایت دانشگاه آزاد رو چک کردم دیگه خسته شدم.

  1. فاطمی عزیز ثبت نام به زودی شروع میشه شما می توانید پیش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را انجام دهید تا در موقع شروع ثبت نام به شما اطلاع رسانی گردد برای پیش ثبت نام با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 11. سلام. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری چجوریه؟ آیا میشه بدون کنکور وارد مقطع دکتری شد؟

  1. کریم زاده عزیز ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد دارای شرایط می باشد و برای داونشجویان ممتاز می باشد.

 12. سلام وقت شما بخیر و تشکر از سایت خوب و پرمحتوای سبز مشاور
  ببخشید من الان تو مقطع کارشناسی ارشد درحال تحصیل هستم. امکانش هست بصورت همزمان در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده و یه مدرک کاردانی دیگه بگیرم؟ممنونم

  1. فرخی عزیز نه متاسفانه امکانپذیر نیست شما نمی توانید همزمان در دورشته و در دو مقطع مختلف تحصیل کنید.

 13. سلام و روز بخیر
  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در چه مقاطعی پذیرش دارد؟ممنونم

  1. کارشانی عزیز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می گیرد.

 14. خسته نباشید مشاورین عزیز
  میشه سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رو لطف کنید؟ممنون

 15. سلام خسته نباشید. پیش ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه ازاد ورودی بهمن ماه آغاز شده؟ ممنون

  1. نزیمان عزیز بله پیش ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد آغاز شده است می توانید برای انجام پیش ثبت نام با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 16. سلام. ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد بر اساس معدل کتبی دیپلم می باشد یا معدل کل؟ متشکر

  1. شیرزاد عزیز ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد بر اساس معدل کتبی می باشد.

 17. باسلام میخواستم بدونم دانشگاه آزاد کرج در مقطع کارشناسی بدون کنکور چه رشته هایی داره؟مرسی

 18. با سلام و خسته نباشید. دیپلم نظام قدیم هستم , قصد دارم رشته زبان انگلیسی در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دانشگاه آزاد انتخاب کنم منتهی نمیدونم کدوم دانشگاه تو تهران هست که رشته زبان انگلیسی داشته باشه؟ممنون از راهنماییتون

  1. خالدی عزیز می توانید از نرم افزار رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سبز مشاور که بصورت رایگان در سایت قرار داده است استفاده نمایید.

 19. سلام من امسال دی ماه مدرک دیپلمم رو می گیرم و رشتمم انیمیشن هستش خواستم بدونم دانشگاه آزاد بدون کنکور میتونم ثبت نام کنم ؟ ثبت نام کی شروع میشه؟

  1. آفاق عزیز بله شما می توانید ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد بهمن ۹۷ را انجام دهید و از بهمن ماه وارد دانشگاه شوید.

 20. سلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم با مدرک کاردانی ریاضی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴ میشه در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد رشته های هنر رو ثبت نام کرد. لطفا پاسخ بدید. متشکرم

  1. قلعه نویی عزیز بله شما در مقطع کاردانی به کارشناسی آزاد هستید هر رشته ای که خواستید انتخاب نمایید.

 21. سلام من میخوام برای کاردانی ورودی بهمن دانشگاه آزاد ثبت نام کنم.کی باید ثبت نام کنم؟مرسی

 22. سلام خسته نباشین میشه موقع ثبت نام دوتا رمز ثبت نام بخرم و تو دوتا گروه مختلف انتخاب رشته کنم؟

  1. کرباسچی عزیز بله می شود در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد دوتا رمز بگیرید و دو بار ثبت نام نمایید ولی با ثبت نام دوم ثبت نام اول شما لغو می گردد.

 23. با مدرک کاردانی علمی کاربردی میتونم تو مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد بصورت بدون کنکور شرکت کنم؟

 24. سلام. ببخشید من پیش دانشگاهی ندارم باید تو چه مقطعی از دانشگاه ازاد بصورت بدون ازمون ثبت نام کنم؟ دیپلم انسانی دارم با معدل ۱۳

  1. رحیم زاده عزیز شما مجاز هستید فقط در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد بصورت بدون کنکور ثبت نام نمایید.

  1. محرمی عزیز بستگی به نحوه گذراندن واحد شما دارد ولی معمولا در هشت ترم تمام می شود ولی شما تا حداکثر ۱۲ ترم می توانید ادامه دهید.

  1. حقی عزیز مدارک لازم داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( بسته به مقطع مورد انتخابی شما ) و مشخصات شناسنامه ای و در دست داشتن معدل کتبی سال سوم.

 25. سلام وقت بخیر- در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر ترم حداکثر چند واحد میشه انتخاب کرد؟

  1. لیلی عزیز شما می توانید ۲۰ واحد بدون مشورطی انتخاب نمایید و ۱۴ واحد در صورت مشروط شدن و ۲۴ واحد در صورت داشتن معدل الف می توانید انتخاب واحد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.