دانشگاه آزاد

شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

شهریه کاردانی دانشگاه آزاد : دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع تحصیلی خود برای تحصیل داوطلبان شهریه های خاصی را تعیین نموده اند. برای دانشجویان این دانشگاه اطلاع از این میزان شهریه ها امری مهم به حساب می آید. برای داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد نیز نموده اند به همین شکل می باشد. از این رو در این مطلب نیز به بررسی میزان و نحوه پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. به همین جهت توصیه می گردد در صورت داشتن ابهامی در این زمینه به ادامه این مطلب مراجعه نمایید.

در ابتدای این مطلب به توضیح در زمینه انواع شهریه های پرداختی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

میزان شهریه کاردانی آزاد

انواع شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد در زمینه شهریه پرداختی با دو نوع از شهریه روبه رو خواهند بود. این دو نوع شهریه به قرار زیر می باشد.

  1. شهریه ثابت
  2. شهریه متغییر

شهریه ثابت: شهریه ثابت به آن میزان از شهریه دانشجویی گفته می شود که در طول دوره تحصیلی مبلغ ثابت و از قبل تعیین شده ای می باشد که در ان تغییری وجود ندارد. این میزان شهریه به تعداد و نوع واحد های اخذ شده بستگی ندارد. از این رو در هر تعداد واحدی که دانشجو در طول ترم های مهر و بهمن ماه اخذ می نماید تعلق می گیرد.

شهریه متغییر : شهریه متغییر به مبلغی گفته می شود که دانشجویان با توجه به تعداد و نوع واحد های اخذ شده در طول ترم تحصیلی خود بایستی پرداخت نمایند. در شهریه متغییر واحد های عملی و کارگاهی بیشترین مقدار را دارد. از این رو رشته هایی که واحد های عملی و کارگاهی بیشتری دارند از مقدار شهریه بالاتری به نسبت سایر رشته ها برخوردار می باشند.

شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد در رشته های علوم انسانی

رشته های علوم انسانی با توجه به این که واحد های عملی و کارگاهی کمتری به نسبت سایر گروه های آموزشی دارند از این رو میزان شهریه های پرداختی در این گروه کمتر می باشد. این اصل در مورد میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد نیز مصداق دارد. به همین جهت میزان شهریه کاردانی در دانشگاه آزاد به نسبت سایر گروه ها کمتر می باشد که این میزان شهریه به قرار زیر است.

میزان شهریه ثابت کاردانی دانشگاه آزاد در رشته های گروه علوم انسانی بین ۳۱۵,۰۰۰ تا ۴۵۰,۰۰۰ تومان می باشد. در مورد شهریه متغییر نیز می توان برای ۱۸ واحدی که معمولا دانشجویان در طول یک ترم تحصیلی اخذ می نمایند می توان مبلغ ۵۶۰,۰۰۰ تومان را به صورت تخمینی بیان نمود. و در مجموع برای ۱۸ واحد اخذ شده در طول ترم مبلغی بین ۸۷۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان در نظر گرفت.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد در سایر گروه ها

با توجه به این که گروه های آموزشی فنی و مهندسی ، علوم پایه ، هنر و کشاورزی معمولا دارای واحد های عملی و کارگاهی می باشند از این رو در یک بخش به بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد در این گروه ها خواهی پرداخت. از این رو میزان شهریه این گروه ها را می توان در بخش زیر مشاهده نمود:

میزان هریه ثابت در این گروه های مبلغی در حدود ۵۰۶,۰۰۰ تومان می باشد. از این رو این میزان مبلغ با مبلغی که برای شهریه ثابت رشته های علوم انسانی بیان کردیم اختلاف قابل توجهی دارد. در مورد شهریه متغییر در این گروه ها نیز می توان برای ۱۸ واحد معمولی که دانشجویان در طول سال تحصیلی خود اخذ می نمایند مبلغ ۵۷۰,۰۰۰ تومان را لحاظ نمود. در مجموع نیز می توان بیان نمود که برای یک ترم تحصیلی دانشجویان مبلغی در حدود ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان را بایستی پرداخت نمایند. البته این میزان مبلغ متناسب با واحد های اخذ شده ممکن است بالاتر نیز باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد در رشته های پیراپزشکی

از رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی تنها می توان به رشته بهداشت عمومی اشاره نمود. این رشته جزء رشته های پیراپزشکی می باشد که معمولا مورد توجه داوطلبان گروه علوم تجربی قرار می گیرد. در ادامه به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد در این رشته خواهیم پرداخت.

در این رشته میزان شهریه ثابت در نظر گرفته شده برای یک ترم مبلغی در حدود ۸۵۰,۰۰۰ تومان می باشد. شهریه متغییر نیز برای ۱۸ واحد معمول نیز مبلغی در حدود ۱,۷۲۶,۰۰۰ تومان می باشد. در مجموع نیز می توان برای یک ترم مبلغی در حدود ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان برای ۱۸ واحد در نظر گرفت.

نحوه پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

برای پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه آزاد داوطلبان بایستی در ابتدا وارد سایت دانشگاه پذیرنده (دانشگاه داوطلب مورد نظر) شوند. پس از ورود به سایت دانشگاه بایستی بر روی سیستم اطلاع رسانی و ثبت نام شوند. در این بخش همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود داوطلب بایستی در قسمت مشخص شده نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نماید.نام کاربری ئ رمز عبور در واقع شامل شماره دانشجویی و کد ملی داوطلب می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

پس از ورود به پنل دانشجویی ، دانشجو بایستی ابتدا اقدام به انتخاب واحد ترم جاری خود نماید. با این انتخاب واحد در واقع میزان شهریه پرداختی مشخص می گردد. پس از اتمام انتخاب واحد با کلیک بر روی لینک پرداخت هریه وارد درگاه اینترنتی پرداخت می شود. در این مرحله با ورود اطلاعات کارت بانکی دارای رمز دوم می توان شهریه ترم جاری را پرداخت نمود.

تسهیلات مالی برای پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه آزاد

در بخش پایانی لازم به بیان است که برای داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نموده اند نیز برخی تسهیلات در زمینه پرداخت شهریه وجو دارد که در ادامه به بیان آن می پردازیم.

دانشگاه آزاد نیز به مانند دیگر دانشگاه های کشور برای رفاه حال دانشجویان خود اقدام به پرداخت وام های کمک شهریه ای می نماید. این تسهیلات اعطایی به دو طریق و از طریق صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد و صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم صورت می گیرد. داوطلبان عزیز می توانند از میزان و کارمزد این تسهیلات در تصویر زیر اطلاع حاصل نمایند.

شهریه کاردانی آزاد

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

    1. رجبیان عزیز در مقاطع مشترک میزان شهریه دانشگاه آزاد از میزان شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی بیش تر می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + پنج =