دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

زمان نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد : در طول دوره تحصیل برای برخی از دانشجویان مشکلاتی به وجود می آید که باعث می گردد به دنبال تغییر دانشگاه  خود باشند. این امر در تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد ممکن است وجود داشته باشد.به همین جهت دانشگاه آزاد برای این دسته از داوطلبان که قصد انتقالی به یک دانشگاه دیگر را دارند و یا این که به دنبال مهمان شدن در واحد دیگری را دارند سامانه ای را طراحی نموده است. این سامانه با عنوان سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی www.monada.iau.ir شناخته می شود. و تمامی داوطلبان بایستی درخواست های خود را برای نقل و انتقالات در این سامانه ثبت نمایند.

زمان ثبت درخواست واجدین شرایط نقل و انتقالات دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 99-98، از مورخ 1398/03/18 لغایت 1398/04/18 می باشد. ( روند ثبت درخواست خود را به روز آخر موکول نفرمایید.)

در این مطلب اقدام به ارائه اطلاعات دقیق در این رابطه خواهیم نمود. در ابتدا نیز به بیان شرایط لازم برای تایید درخواست این نقل و انتقالات در دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط عمومی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

برای اینکه به راحتی با درخواست دانشجویان جهت تغییر دانشگاه و نقل انتقال موافقت به عمل آید بایستی داوطلبان مورد نظر دارای برخی شرایط بوده باشند. این شرایط به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود. شرایط عموم در واقع شرایطی می باشد که تمامی داوطلبان بایستی در ابتدای این امر دارای این شرایط بوده باشند. از جمله این شرایط می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. عذوم وجود هیچگونه منع ادامه تحصیل به دلایل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه.
 2. دانشجوی متقاضی برای تغییر دانشگاه حداقل یک نیمسال تحصیلی را در واحد مبدأ ثبت نام نموده باشد. (به استثنای داوطلبان دارای شرایط میهمانی یا انتقال از بدو پذیرش).
 3. انتقال تنها برای پذیرفته شدگان با آزمون و در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی امکان پذیر است.
 4. دانشجویان دروره های خودگردان تنها امکان انتقال و میهمانی به واحدهای مجری دوره های خودگردان را خواهند داشت.
 5. انتقال تنها در صورت وجود مقطع رشته/ گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکان پذیر است.
 6. انتقال در نیمسال آخر تحصیلی هر کدام از مقاطع تحصیلی ممنوع است.
 7. در صورت داشتن مجوز میهمانی اخذ پایان نامه تنها با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد امکان پذیر است.
 8. انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی به غیر از ماده ۱۲ شیوه نامه ممنوع می باشد.
 9. برای دانشجویان واحد الکترونیکی به دلیل غیر حضوری بودن این واحدها نقل و انتقل ممنوع می باشد.
 10. انتقال از واحدهای بین الملل تنها به واحدهای بین المللی فراهم می باشد. از این رو انتقال به واحد ها ب داخلی نب ر مهمو
 11. انتقال یا حتی میهمانی از واحد های بین الملیلی
 12. انتقال و میهمانی از واحدهای برون مرزی به سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور ممنوع است.
 13. انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع می باشد.
 14. انتقال و میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت ممنوع می باشد.
 15. درخواست نقل وانتقال دانشجویان اتباع غیر ایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدأ و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل وانتقال دانشجویی دانشگاه قابل بررسی می باشد.

شرایط اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی در واقع دلایل خاص داوطلبان برای درخواست انتقال و یا میهمانی برای دانشگاه دیگر می باشد. این شرایط با توجه به وضعیت خاص هر داوطلب می تواند متفاوت باشد. در این بخش به مهمترین شرایط اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اشاره خواهیم نمود.

 1. انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه
 2.  انتقال یا میهمانی بر اساس خانواده شاهد و ایثارگران
 3. میهمانی دانشجویان باردار ، بیمار و معلول
 4. میهمانی بر اساس فوت والدین، همسر و فرزند
 5. میهمانی بر اساس چند دانشجویی
 6. انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی تمام وقت (شاغل و بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی
 7. انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی
 8. میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی
 9. انتقال و میهمانی بر اساس جدول همترازی
 10.  انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

برای کسب اطلاعات تکمیلی  در این زمینه می توانید با گروه مشاوره سبز در ارتباط باشید.

زمان شروع نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد همه ساله در دو نوبت برای دو ورودی مهر و بهمن ماه شروع می گردد.از این رو داوطلبان با توجه به نیمسال تحصیلی مورد نظر خود برای نقل و انتقال در یکی از این دو بازه زمانی اقدام نمایند. با توجه به این توضیحات برای نیمسال اول سامانه نقل انتقالات از اواسط تیر ماه فعال می گردد. برای نیمسال دوم نیز به احتمال زیاد از اواسط بهمن ماه خواهد بود. البته این بازه زمانی ممکن است تغییراتی به خود ببیند.

نحوه درخواست برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

ابتدا بایستی بیان شود که درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد صورت می گیرد. از این رو درخواست های حضوری و تمامی درخواست هایی که به غیر از روش اینترنتی مورد بررسی قرار نمی گیرد. از این رو داوطلبان دارای شرایط عمومی و اختصاصی برای درخواست انتقال و یا میهمانی در بازه زمانی شروع سایت مراجعه نمایند.پس از ورود به سامانه باتصویر زیر مواجه می شوید.

www.monada.iau.ir

ورود اطلاعات کاربردی

پس از ورود به سامانه درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ، داوطلبان مطابق با تصویر بالا در اولین اقدام بایستی نام کاربری ، ایمیل ، کد ملی و یا شماره موبایل خود را وارد نمایند. پس از ورود یکی از این اطلاعات بایستی شماره تلفن همراه خود را برای دریافت کد پنج رقمی تایید نمایید. با تایید شماره تلفن کد پنج رقمی به تلفن همراه ثبت شده در سامانه ارسال می گردد.

منادا

با ورود این کد پنج رقمی امکان ورود به پنل کاربری خود را خواهید یافت. پس از ورود به پنل کاربری بر اساس یکی از شرایط اختصاصی که در بخش قبل به آنها اشاره نمودیم درخواست انتقالی خود را ثبت می نمایند. پس از ثبت درخواست انتقالی بایستی منتظر تایید یا عدم تایید درخواست بمانند. تیجه این درخواست نیز از طریق همین سامانه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

 1. سلام ، من ورودی بهمن ۹۷ دانشگاه آزاد قبول شدم و میخوام درخواست انتقالی بدم ولی وارد سایت منادا که میشم نمیتونم ثبت کنم. میشه بگین زمان ثبت درخواست انتقالی برای وردی های بهمن ماه کی می باشد؟ ممنونم

  1. الهام عزیز متاسفانه امکان ثبت درخواست جابه جایی برای دانشجویان ترم اولی وجود ندارد و باید حداقل یک ترم از زمان ثبت نام شما بگذرد تا بتوانید درخواست انتقالی دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + هفده =