کنکور

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ : دیگر گروه آزمایشی کنکور سراسری که به بررسی فرایند انتخاب رشته آن خواهیم پرداخت انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ می باشد.

گروه آزمایشی ریاضی که به عنوان گروه علوم ریاضی و فنی شناخته می شود بیشتر رشته های مهندسی را در بر میگیرد. داوطلبان شرکت کننده در کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در کنار سایر گروه های آزمایشی با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ بایستی برای شرکت در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ آماده شوند.

جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ بایستی مواردی را رعایت نمایند و با درک درست از فرایند انتخاب رشته زمینه موفقیت در این مرحله را برای خود فراهم سازند.

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور ریاضی  ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ در دو بخش انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ دانشگاه های سراسری همچون انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸ و یا انتحاب رشته کنکور انسانی ۹۸ را دارند بایستی فرایند انتخاب رشته خود را از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org پیگیری نمایند.

اما برای شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در گروه آزمایشی ریاضی داوطلبان بایستی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت با خرید کارت اعتباری انتخاب رشته اقدام به شرکت در این مرحله نمایند.

این دسته از داوطلبان جهت شروع فرایند انتخاب رشته خود بایستی پس از دریافت کارنامه اولیه در انتهای کارنامه کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دریافت نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های غیر از دانشگاه آزاد را دارند می توانند در صورت مجاز بودن جهت شرکت انتخاب رشته دوره های روزانه و شبانه دانشگاه های سراسری ، دوره مجازی و پردیس های خودگردان و دانشگاه ها پیام نور و غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

در ادامه مطلب بررسی فرآیند و نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ و موارد موثر در این انتخاب رشته خواهیم پرداخت. به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان عزیز قبل از شرکت در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ با دقت مطالب موجود را مطالعه نمایند.

زمان و نحوه شرکت در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

همانطور که در ابتدا بیان شد انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ مانند سایر گروه های آزمایشی کنکور سراسری با اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ در مرحله اول شروع می گردد. داوطلبان در این مرحله کارنامه اولیه کنکور سراسری خود را می توانند مشاهده نمایند.

در این کارنامه مشخص شده است که داوطلب در کدام یک از دوره ها مجاز به شرکت در انتخاب رشته می باشد. دوره هایی که در این مرحله امکان شرکت در انتخاب رشته برای داوطلبان پذیرفته شده مهیا می باشد عبارتند از دوره روزانه شبانه (نوبت دوم) دوره مجازی ، پردیس های خودگردان ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه غیر انتفاعی.

پس از مشاهده کارنامه و اطلاع از نتایج آن داوطلبان در صورت مجاز بودن به شرکت در انتخاب رشته بایستی در مرحله بعد با مراجعه به پخش سراسری سایت سنجش اقدام به دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ نمایند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری به صورت جداگانه و در گروه‌های آزمایشی موجود در کنکور سراسری انتشار می یابد. با توجه به سنوات گذشته می توان زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری اواسط مرداد ماه در نظر گرفت.

پس از دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته داوطلبان بایستی از میان رشته های موجود متناسب با آیتم های زیر اقدام به دسته بندی و اولویت بندی رشته های انتخابی نمایید. این ایتم ها می توانند موارد زیر باشند :

  • علاقمندی نسبت به رشته
  • بحث بازار کار با آینده شغلی رشته های مربوطه
  • میزان برخورداری از توانمندی ها و استعداد های مرتبط با رشته های مورد انتخاب
  • سطح علمی دانشگاه پذیرنده
  • مسافت دانشگاه پذیرنده از محل زندگی داوطلب

پس از انتخاب رشته های مورد نظر داوطلبان می توانند در مرحله بعد با ورود کد رشته ها در بخش انتخاب رشته نسبت به تکمیل فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ خود اقدام نمایند.

با تکمیل این فرآیند کد رهگیری انتخاب رشته برای داوطلب صادر می گردد. دریافت کد رهگیری انتخاب رشته بدین معنا می باشد که داوطلب فرایند انتخاب رشته خود را با موفقیت به پایان رسانده است.

در ادامه به بررسی دیگر موارد موثر در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۹۸ خواهیم پرداخت.

کارنامه اولیه داوطلبان و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

همنگونه که می دانید شروع فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری همراه می باشد. اطلاعات موجود در کارنامه اولیه کنکور سراسری تاثیر بالایی در فرایند انتخاب رشته کنکور ۹۸ داوطلبان خواهد داشت. چرا که در کارنامه رتبه و تراز کسب شده در کنکور سراسری برای داوطلبان مشخص می گردد. داوطلبان متناسب با رتبه کسب نموده مجاز به شرکت در انتخاب رشته دوره های مختلف خواهند بود.

انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۹۸

همانگونه که در تصویر بالا می توان مشاهده نمود داوطلب موردنظر در دوره های روزانه و نوبت دوم ، مجازی و پردیس های خودگردان و مازاد ، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی ، رشته های دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی مجاز به شرکت در انتخاب رشته می باشد. از این رو یکی از بخش های مهم در کارنامه اولیه داوطلبان شرکت کننده در کنکور ریاضی این بخش به حساب می آید.

رتبه در زیرگروه ها و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

رشته های موجود در گروه آزمایشی ریاضی نیز همانند سایر گروه های آزمایشی در زیر گروه های مختلف دسته بندی می گردد. داوطلبان با توجه به رتبه و تراز کسب نموده در هرکدام از این زیرگروه ها شانس قبولی در رشته مورد نظر را خواهد داشت.

در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ رشته های این گروه آزمایشی در زیر گروههای سه گانه ای دسته بندی می گردد. از این رو رتبه داوطلبان در کارنامه اولیه در این زیر گروه به صورت جداگانه اعلام می گردد.

تصویر زیر می‌توان نمونه ای از کارنامه داوطلب در گروه آزمایشی ریاضی را مشاهده نمود. در این کارنامه رتبه در سهمیه و رتبه کشوری داوطلب به صورت جداگانه در سه زیر گروه مشخص است.

انتخاب رشته کنکور ریاضی

داوطلبان هنگام انتخاب رشته خود بایستی به رتبه کسب نموده در هر کدام از زیر گروه ها توجه نمایند. در صورتی که در زیر گروه خاصی رتبه بهتری کسب نموده باشند احتمال قبولی در رشته های موجود در زیر گروه مورد نظر بیشتر خواهد بود.

به همین جهت در ابتدا بایستی قبل از انتخاب رشته رتبه کسب نموده در هر کدام از زیر گروه ها توجه نمایید. پس از مشاهده رتبه در زیرگروه ها بایستی رشته های موجود در هر کدام از زیر گروه ها را با دقت مطالعه کنید. در این بخش رشته های موجود در زیرگروه گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی را بیان خواهیم نمود :

  • زیر گروه ۱ : از جمله رشته های مهم در زیر گروه یک رشته مهندسی برق در تمامی گرایش ها ، رشته مهندسی صنایع در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی عمران در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی کامپیوتر در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی رباتیک ، رشته مهندسی فناوری اطلاعات ، رشته مهندسی مکانیک در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی مواد در تمامی گرایش ها ، رشته مهندسی نساجی در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی هوافضا و… می باشد.
  • زیرگروه ۲ : رشته هایی که در زیر گروه دو قرار می گیرند شامل رشته هایی همچون مهندسی پلیمر در تمامی گرایش ها ، رشته مهندسی شیمی در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی معدن در تمامی گرایش ها ، رشته مهندسی نفت در تمامی گرایشها ، رشته مهندسی اکتشاف نفت ، رشته شیمی در تمامی گرایشها و… می باشد.
  • زیر گروه ۳ : رشته های زیر گروه سه شامل رشته هایی همچون کاردانی فنی برق در تمامی گرایش ها ، رشته کاردانی فنی شیمی در تمامی گرایشها ، رشته کاردانی فنی صنایع غذایی در تمامی گرایش ها ، رشته کاردانی ایمنی صنعتی در تمامی گرایشها ، رشته کاردانی فنی عمران در تمامی گرایش ها ، رشته کاردانی فنی معدن ، رشته کاردانی فنی مکانیک در تمامی گرایش ها به جز جراحی تاسیسات الکترونیک ، رشته مخابرات هواپیما و… می باشد.

داوطلبان پس از مشاهده رتبه همچنین رشته های موجود در هر کدام از زیر گروه ها بایستی متناسب با آیتم های که در بخش های قبل بیان کردیم اقدام به اولویت بندی رشته های انتخابی خود نمایند.

در ادامه فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ توصیه می گردد داوطلبان با کمال دقت و اطمینان نسبت به تکمیل فرایند انتخاب رشته خود اقدام نموده و از مشاوره های کاربردی در این فرآیند استفاده نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =