کنکور

شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی

نقل و انتقالات فرزندان اعضای هیات علمی

در رابطه با شرایط و ضوابط نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه شرایط جداگانه ای برای فرزندان اعضای هیات علمی در نظر گرفته شده است. از این رو این دسته از دانشجویان بایستی در ابتدا از شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی اطلاع حاصل نمایند. این شرایط از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تفویض شده است.

البته قبل از مطالعه شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی بایستی ابتدا افرادی را که امکان استفاده از این امتیاز را می شوند مشخص نماییم.

به طور کلی اعضای هیات علمی شامل اعضای هیات علمی وزارتخانه های علوم، بهداشت، اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به سایر وزارتخانه ها و نهادها، اعم از نظامی و غیرنظامی و همچنین موسسات غیرانتفاعی و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

این اعضای هیات علمی باید رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی اعم از شاغل، بازنشسته یا متوفی (در صورتی که گزینش علمی دو حالت اخیر به هنگام بازنشستگی یا فوت توسط وزارتین صورت گرفته باشد) و تمام وقت، ثابت و رسمی باشند.

 با توجه به این توضیحات ابتدایی در ادامه به بررسی و بیان شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی خواهیم پرداخت.

برای مشاوره شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی
شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی

شرایط نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی

در صورتی که هر کدام از دانشجویانی که جزء فرزندان اعضای هیات علمی می باشند و تمایل به نقل و انتقال به دانشگاه دیگر داشته باشند بایستی ابتدا شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی را پیروی نمایند.

با توجه به این توضیحات می توان در زمینه شرایط نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی  به موارد زیر اشاره نمود :

انتقال هنگامی امکان پذیر است که داوطلب حد نصاب علمی را برای کدرشته محل مورد تقاضا دارا باشد و از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد در همان رشته و همان مقطع انجام می شود.

پذیرفته شدگان آزمون سراسری می توانند از دانشگاه مبدا به یکی از دانشگاه های واقع در شهر محل خدمت (ترجیحاً دانشگاه محل خدمت) عضو هیات علمی و یا در صورت نبودن آن رشته در آن شهر به دانشگاه نزدیک ترین شهر به محل خدمت عضو هیات علمی با تعیین سازمان سنجش آموزش کشور در همان مقطع، گروه آزمایشی و دارا بودن حد نصاب مطابق با ضوابط اعلام شده انتقال یا تغییر رشته بدهند.

انتقال از شبانه به روزانه، از مقطع پایین تر به مقطع بالاتر، از دوره های غیرحضوری، نیمه حضوری و مجازی به دوره حضوری، از دانشگاه های غیر دولتی به دولتی وابسته به وزارتخانه های بهداشت و علوم غیر مجاز است.

در جدول زیر می توان امکان انتقال میان هر کدام از دوره ها و دانشگاه ها را مشاهده نمود :

دوره قبولیدوره معرفی
روزانهبه کلیه دوره ها
شبانه (نوبت دوم)به جز روزانه به سایر دوره ها
پیام نوربه پیام نور
غیرانتفاعیبه غیرانتفاعی
نیمه حضوریبه نیمه حضوری
مجازیبه مجازی
پردیس خودگردان (بین الملل)به پردیس خودگردان (بین الملل)

 

البته لازم به ذکر می باشد انتقال در یک شهر امکان پذیر نیست. و دانشجویان فرزندان اعضای هیات علمی حتی در صورت دارا بودن شرایط بالا امکان انتقال به دانشگاه دیگر در یک شهر را نخواهند داشت.

شرایط تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی

در این بخش به بیان و بررسی شرایط تغییر رشته برای فرزندان اعضای هیات علمی می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد :

تغییر رشته باید در همان گروه آزمایشی و همان مقطع یا مقطع پایین تر باشد و در صورتی امکان پذیر است که داوطلب حد نصاب نمره علمی برای رشته محل مورد تقاضا را دارا بوده باشد.

تبصره ۱: تغییر رشته می تواند در دانشگاه مبدا و یا دانشگاه دیگر باشد.

تبصره ۲: داوطلب نمی تواند در یک دانشگاه تغییر رشته داده، سپس به محل دیگری انتقال یابد، مگر آنکه حدنصاب تغییر رشته برای محل مورد تقاضا را داشته باشد.

تبصره ۳: دارا بودن شرایط خاص موسسه مقصد برای داوطلبان جهت تغییر رشته ضروری است.

در بخش دیگری از این دستورالعمل اجرایی آمده است که عضو هیات علمی برای استفاده از این تسهیلات برای پذیرفته شدگان آزمون سراسری باید پس از اعلام رسمی از سوی سازمان سنجش، اقدام به تهیه مدارک لازم کرده و اسکن آنها را تهیه کرده و از طریق سامانه اینترنتی مربوطه نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک اقدام کند.

در مورد تغییر رشته و انتقال به یکی از دانشگاه های شهر تهران به این ترتیب عمل می شود که سازمان سنجش پس از اخذ کلیه تقاضا ها با توجه به ظرفیت هر یک از کدرشته محل ها بر اساس نمره کل اکتسابی در آزمون و محل خدمت عضو هیات علمی نسبت به توزیع داوطلبان در بین دانشگاه هایی که آن رشته را دارند اقدام می کند.

در صورت عدم وجود ظرفیت امکان معرفی داوطلب وجود ندارد. فرزند عضو هیات علمی در صورتی که واجد شرایط باشد به صورت مازاد ظرفیت برای معرفی به دانشگاه محل خدمت والدین خود اولویت دارد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 5 =