کنکور

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400

دفترچه راهنمای کنکور کارشناسی ارشد دوره های روزانه؛ نوبت دوم (شبانه)؛ پردیس خودگردان دانشگاه آزاد اسلامی؛ دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی منتشر شد:

سازمان سنجش برای متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400 دفترچه ای تحت عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 منتشر و در آن تمامی جزئیات مربوط به فرآیند ثبت نام را درج می کند . داوطلبان در این مرحله از آزمون موظف اند ابتدا نسبت به دانلود و مطالعه دقیق این دفترچه اقدام نموده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نسبت به تکمیل فرم اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند .

دفترچه ثبت نام همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که طبق اطلاعیه سازمان سنجش شانزدهم تا 23 آذر ماه می باشد ، بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد . دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد شامل قسمت های مختلف مانند سهمیه های موثر در آزمون ارشد ، جدول گروه های آزمایشی مختلف ، مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، جدول کد و نام استان ها و شهرستان ها ، توضیحاتی پیرامون تفاوت دوره آموزشی پژوهشی و پژوهش محور در آزمون کارشناسی ارشد، جداول رشته ها و مواد امتحانی ، فرم های مخصوص معدل و پیش نویس ثبت نام و موارد دیگر می باشد . در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 را برای علاقه مندان قرار می دهیم .

لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یک دیگر ادغام شده و تنها یک ثبت نام برای همه داوطلبان کافی می باشد یعنی دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 به صورت مجزا منتشر نخواهد شد . علاقه مندان به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 می توانند با بهره مندی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور با کارشناسان سامانه در ارتباط باشند تا فرم ثبت نام خود را کاملا دقیق و بدون اشتباه تکمیل نمایند .

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

لینک دانلود دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

دفترچه کنکور کارشناسی ارشد 99

نکات مهم مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

1- داوطلبان لازم است در درج کد ملی، نام خانوادگی و نام، مشخصات شناسنامه ای، ارسال عکس، رشته امتحانی مورد نظر، نام شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی و تمامی اطلاعات لازم در رابطه با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1400 دقت و توجه کافی به عمل آورند. بدیهی است درصورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، با داوطلب به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.

2- داوطلب در انتخاب کدرشته های امتحانی (اول و دوم) و همچنین حوزه امتحانی، دقت نماید چرا که پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام و ویرایش اطلاعات ( 99/09/23) درخواست های واصله در این خصوص، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3- بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1400  نخواهند بود.

4- بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته (به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 که حق شرکت در آزمون سال 1400 را ندارند)، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 ، در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 می بایست پس از قبولی در آزمون 1400 ، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند.

5- فارغ التحصیلان برای درج معدل کل اکتسابی و دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی برای درج میانگین واحدهای گذرانده، به توضیحات صفحه 1 دفترچه کنکور ارشد 1400 مراجعه نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل واقعی و معدل های اعلام شده در تقاضانامه ثبت نام و یا در مرحله دریافت اینترنتی کارت شرکت در آزمون، از ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون ممانعت بعمل خواهد آمد.

6- در پایان ثبت نام اینترنتی تأیید صحت اطلاعات ارسالی به عهده شخص داوطلب می باشد، لذا دقت و توجه کافی در این خصوص به عمل آید.

7- برای جلوگیری از مشکلات بعدی حتماً اطلاعات درج شده در تقاضانامه ثبت نامی را به دقت بررسی نمایند.

8- داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد رهگیری یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و پس از مطالعه مندرجات آن، آنرا نزد خود نگهداری نمایند.

9- داوطلبان لازم است اطلاعات کارت اعتباری، شماره پرونده (یک عدد 7 رقمی) و کد رهگیری (یک عدد 16 رقمی) خود را تا اعلام نتایج نهایی (حداقل به مدت یکسال) نزد خود نگهداری نمایند.

10- توصیه می شود داوطلب فرایند ثبت نام را شخصاً انجام دهد و شماره پرونده و کد رهگیری دریافتی از سایت را، نزد سایرین افشا نکند.

مقالات مرتبط:

داوطلبان عزیز برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برروی لینک کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد کلیک کنید.

مفاهیم اصطلاحات بکار رفته دردفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

الف) گروه: رشته های مختلف تحصیلی آموزش عالی با توجه به تجانس آنها به گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی ، کشاورزی، هنر و دامپزشکی تقسیم می شود.

ب) مقاطع تحصیلی : مقاطع تحصیلی نشانگر طول مدت تحصیل و نوع مدرک اعطایی در پایان تحصیل است که عبارتند از:

  1. کارشناسی (لیسانس )
  2. کارشناسی ارشد (فوق لیسانس و یا دکترای حرفه ای یا دکترای عمومی).

ج) رشته امتحانی : هر داوطلب بر اساس میزان علاقه مندی خود به رشته یا رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، میتواند حداکثر در دو کدرشته امتحانی (اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون آنها شرکت نماید.

د) دانشجوی سال آخر: به کسی اطلاق می شود که حداکثر تا تاریخ 99/6/31 بطور قطع در مقطع کارشناسی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فارغ التحصیل شود.
ه ) تعهد خدمت آموزش رایگان : افرادی که بلافاصله پس از فراغت از تحصیل در دوره کارشناسی در این آزمون پذیرفته می شوند و به موجب ماده 2 آیین نامه اجرایی قانون آموزش رایگان از مزایای آموزش رایگان بهره مند شده اند، تعهدات مربوط به بهره مندی از آموزش رایگان آنان در هر دو مقطع تحصیلی پس از پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد انجام می پذیرد.

و) معدل : عبارت است از معدل مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان دوره های مختلف کارشناسی و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده تا تاریخ 99/11/30 برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که حداکثر تا تاریخ 1400/6/31 فارغ التحصیل خواهند شد.

تبصره 1: آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 99/11/30 یا 1400/6/31 در دوره کارشناسی فارغ التحصیل می شوند، دانشجوی سال آخر محسوب شده و در هنگام ثبت نام می بایست میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده خود تا تاریخ 99/6/31 را در فرم تقاضانامه ثبت نام وارد نمایند.

تبصره 2: آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ 99/11/30 فارغ التحصیل شده و موفق به اخذ گواهی فارغ التحصیلی می شوند، می بایست معدل مندرج در گواهی فارغ التحصیلی خود را، در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، درج نمایند.

تبصره 3: آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ 1400/6/31 فارغ التحصیل می شوند، می بایست میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود تا تاریخ 99/11/30 در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، درج نمایند.

تذکر خیلی مهم: داوطلب باید در زمان قبولی، معدل خود را با مدرک معتبر به مؤسسه آموزش عالی محل قبولی ارائه دهد و لازم است مغایرتی بین معدل اعلام شده به این سازمان با معدل مدرک ارائه شده به محل قبولی وجود نداشته باشد. بدیهی است در
صورت مغایرت معدل، قبولی فرد پذیرفته شده در هر مرحله از تحصیل که باشد لغو و به درخواست وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از داوطلب سلب خواهد شد. لذا تأکید می گردد داوطلبان قبل از درج معدل نسبت به مطالعه دقیق بندهای 23 و 24 دستورالعمل نحوه تکمیل تقاضانامه اقدام نمایند.

ز) سریال اعتباری: سریال اعتباری اصلی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400(رشته امتحانی اول و دوم): این کارت حاوی یک کد 12 رقمی با عنوان سریال ثبت نام ” می باشد.

کارت اعتباری اعلام علاقمندی به شرکت در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی آزمون کارشناسی ارشد 1400: این کارت حاوی یک کد 10 رقمی با عنوان « سریال علاقمندی » می باشد.

نکات مهم: سریال های اعتباری ثبت نام و علاقمندی بصورت مجزا، منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل خریداری است.

خرید سریال و یا سریال های اعتباری ثبت نام به منزله ثبت نام قطعی در آزمون نمی باشد. بدیهی است ثبت نام داوطلبان منحصراً در صورت تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی و دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی قطعی خواهد شد.

ح) شماره پرونده: شماره پرونده یک عدد 7 رقمی م یباشد که پس از پایان مراحل ثبت نام، از طریق سایت به هر داوطلب داده می شود.

ط) کد رهگیری: کد رهگیری شامل یک کد 16 رقمی می باشد که پس از پایان مراحل ثبت نام، از طریق سایت به هر داوطلب داده می شود.

 علاقه مندان به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400 می توانند با بهره مندی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور با کارشناسان سامانه در ارتباط باشند تا فرم ثبت نام خود را کاملا دقیق و بدون اشتباه تکمیل نمایند .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 17 =