کنکور

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در آزمون دکتری

شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در آزمون دکتری

داوطلبان شرکت کننده اتباع غیرایرانی در آزمون دکتری Ph.D، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط ذیل بوده و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، علامتگذاری نمایند.

قصد داریم در این مقاله به راهنمای پذیرش و ثبت نام اتباع خارجی در آزمون دکتری بپردازیم. با ما همراه باشید. تمامی نکات مهم مربوط به ثبت نام اتباع سایر کشورها در کنکور دکتری در این مقاله شرح و بسط داده خواهد شد.

داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) سال تحصیلی 1400-99 تا دوازدهم آذرماه 98 فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در آزمون دکتری

1- کلیه اتباع غیرایرانی متقاضی تحصیل در رشته ها، مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، مشمول شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان امور دانشجویان و همچنین شرایط ذیل میباشند.

2- فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی مجاز به شرکت در آزمون دوره دکتری بوده و در صورت شرکت اتباع غیرایرانی مقیم سایر کشورها، پذیرش آنان « لغو » میگردد.

3- حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع دکتری برای آن دسته از متقاضیان تحصیل که در چهارچوب ضوابط و مقررات سازمان سنجش آموزش کشور در دوره های دکتری پذیرفته خواهند شد، چهار ( 4) سال میباشد.

4- متقاضیان تحصیل، ملزم به مطالعه دقیق دفترچه راهنما و رعایت مقررات و ضوابط پذیرش بوده و هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه ها و قوانین از آنان پذیرفته نخواهد شد.

5 – متقاضیان تحصیل غیرایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون نمیباشند و در صورت قبولی میگردد و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان « لغو » در کدرشته مناطق غیرمجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال معذور خواهند بود. توضیح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این داوطلبان، در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

6- در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبتنام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه، در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تایید و تشخیص سازمان امور دانشجویان از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری به عمل میآید.

6- پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و غیرمجاز مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ممنوع میباشد.

8- جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.

9- متقاضیان تحصیل همانند پذیرش شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

10- پذیرفته شدگان غیرایرانی در دورههای روزانه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، موظف به پرداخت شهریه تحصیلی مطابق مصوبات هیات امنای دانشگاه های مربوط میباشند.

11- چنانچه پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام اولیه آزمون گزینه اتباع غیرایرانی را در بند 16 تقاضانامه ثبت نام علامت نزده باشند، پذیرش آنان لغو میگردد.

12- جهت ثبت نام داوطلبان غیرایرانی در آزمون دوره دکتری، شرط معدل لازم نیست.

13- متقاضیان تحصیل غیرایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به تحصیل بوده و تکرار مقطع تحصیلی در دوره های روزانه، شبانه، پیام نور فراگیر، جامع علمی کاربردی، بدون آزمون و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران ممنوع میباشد و چنانچه در حین تحصیل متقاضیان تحصیل ورودی آزمون دکتری، محرز گردد که دانشجو دارای یک مدرک دکتری بوده و با گواهی مدرک مقطع تحصیلی قبلی مجدداً با شرکت در آزمون مربوطه در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته شده است، از تحصیل ایشان ممانعت بعمل آمده و اخراج محسوب میگردد. دانشگاه محل تحصیل در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبتنام اولیه میباشد.

14- تحصیل متقاضیان در موسسات آموزش عالی و یا مراکز جامعه المصطفی(ص) العالمیه و مرکز آموزش عالی اهل بیت (ع) بصورت همزمان ممنوع است.

15- دانشجویان غیرایرانی به دلیل تابعیت غیرایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نمیباشند.

16 ثبت نام اتباع مذکور در این آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر زیر میباشد:

  • گذرنامه دارای حداقل شش ماه مجوز اقامت.
  • دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
  • کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در همان سال براساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
  • آخرین کارت آمایش معتبر براساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.

تبصره: پذیرش و ثبتنام اولیه متقاضیان تحصیل فرزندان طلاب مرکز جامعهالمصطفی(ص) العالمیه بر اساس گذرنامه و اقامت صادره آن مرکز بلامانع بوده و ثبتنام قطعی و ادامه تحصیل آنان منوط به اخذ گذرنامه و روادید تحصیلی و اقامت قانونی میباشد.

مطالب مرتبط:

ثبت نام آزمون دکتری 99

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99

مراحل ثبت نام دکتری 99

دانلود دفترچه ثبت نام آژمون دکتری 99

در نهایت مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور آماده اند تا از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی به تمامی سوالات شما پیرامون کنکور دکتری پاسخ دهند .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =