کنکور

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸

در زیر سر فصل های مطلب ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه
  2. ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸
  3. برای شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ چه شرایطی لازم است؟
  4. شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ در چه تاریخی امکان دارد؟
  5. دیگر موارد مهم در زمینه ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸

[sta_anchor id=”1″ /]

مقدمه

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ : در چند سال اخیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری تاثیر بالایی داشته است به همان نسبت بحث ترمیم معدل و امکان استفاده از این آیتم جهت بالا بردن تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری مورد توجه اکثر داوطلبان قرار گرفته است.

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ همانند سال های گذشته امسال نیز برگزار می گردد. از این رو داوطلبان کنکور سراسری می توانند با استفاده از ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ شانس خود را برای موفقیت در کنکور سراسری افزایش دهند.

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ [sta_anchor id=”2″ /]

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸

ترمیم معدل کنکور سراسری ۹۸ به حالتی اطلاق می‌گردد که در آن داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری می توانند با شرکت مجدد در امتحانات دروس مختلف نمرات خود را در افزایش دهند. به همان نسبت تاثیر مثبت سوابق تحصیلی خود را در کنکور سراسری بالا ببرند.

ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش که در ۱۵ آبان ماه صادر گردید و در آن  تاثیر مثبت معدل دیپلم برای تمامی داوطلبان خبر داد موجب ایجاد سوالات و ابهاماتی برای داوطلبان گردید.

از این رو بایستی در همین ابتدا بیان نماییم که به طور کلی امکان شرکت در ترمیم معدل دیپلم و کنکور سراسری ۹۸ برای تمامی داوطلبان و شرکت کنندگان کنکور سراسری که دوره متوسطه خود را از سال ۸۴ و بعد آن اتمام رساندند و داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ و بعد از آن دریافت کردند امکان پذیر می باشد.

اما در رابطه با شرایط و ضوابط شرکت در ترمیم معدل کنکور سراسری ۹۸ معدل داوطلبان عزیز می توانند به بخش های مربوطه که در ادامه مطلب بیان کردیم مراجعه نمایند. در بخش های مربوطه اطلاعات لازم در رابطه با ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ موجود می باشد.

برای شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ چه شرایطی لازم است؟

جهت شرکت داوطلبان در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ همانند دیگر مراحل کنکور سراسری ۹۸ شرایطی در نظر گرفته شده است. دارا بودن این شرایط برای داوطلبانی که تمایل به شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ را دارند الزامی می باشد.

با توجه به توضیحات بیان شده از جمله شرایط ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داوطلبان برای شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ بایستی فارغ التحصیل دوره متوسطه سال ۸۴ و پس از آن بوده باشند.
 • برای شرکت در ترمیم معدل پیش دانشگاهی کنکور سراسری ۹۸ نیز داوطلبان بایستی سال ۹۱ و پس از آن فارغ تحصیل شده باشند و مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت نموده باشند.
 • امکان شرکت در تمامی دروس موثر در کنکور سراسری در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ وجود دارد.
 • در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ بالاترین نمره از سوی آموزش و پرورش جهت تاثیر سوابق تحصیلی به سازمان سنجش ارسال می گردد. از این رو در مجموع به هیچ عنوان معدل داوطلبان با شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ کم نمی شود.
 • ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ تنها برای شرکت در کنکور سراسری می باشد و در کارنامه و مدرک دیپلم داوطلبان لحاظ نمی گردد.
 • ترمیم معدل کنکور سراسری ۹۸ در مدارس دولتی بزرگسالان امکان پذیر می باشد.
 • برای شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ داوطلبان تنها یکبار می توانند شرکت نمایند
 • ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ برای هر داوطلب تنها در منطقه‌ ای انجام می‌گیرد که امتحانات نهایی خود را در منطقه گذرانده باشد.

ترمیم معدل کنکور سراسری ۹۸ [sta_anchor id=”4″ /]

شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ در چه تاریخی امکان دارد؟

امکان شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ در هر سه نوبت امتحانات نهایی خرداد ، شهریور و دی ماه فراهم می باشد. و داوطلبان می توانند در یکی از این دوره ها برای این امر اقدام نمایند.

از این رو داوطلبان جهت شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ بایستی یک ماه قبل از امتحانات نهایی اقدام به ثبت نام در یکی از مدارس دولتی بزرگسال در منطقه ای که امتحانات نهایی خود را قبلاً گذرانده‌اند نمایند.

[sta_anchor id=”5″ /]

دیگر موارد مهم در زمینه ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸

در این بخش لازم به ذکر است که داوطلبان جهت شرکت در ترمیم معدل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ بایستی هزینه شرکت در این طرح را پرداخت نمایند. از این رو حدوداً برای هر درس داوطلب بایستی مبلغی بیست هزار تومان را پرداخت نمایند.

با توجه به اینکه شرکت در ترمیم معدل کل دیپلم کنکور سراسری ۹۸ هیچ تاثیر منفی در دیپلم و سوابق تحصیلی داوطلبان ندارد به همین جهت توصیه می گردد داوطلبان در این مورد شانس خود را برای بالا بردن تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸ امتحان کنند.

چرا که در صورتی که در ترمیم معدل کنکور سراسری ۹۸ نمره کسب نموده پایین تر از نمره های قبلی داوطلبان بوده باشد همان نمره قبلی لحاظ می گردد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + سه =