کنکور

آخرین مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

آخرین مهلت ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها

مهلت ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها ۲۸ شهریور ماه جاری پایان می‌یابد.

فرایند ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه سراسری و مراکز آموزش عالی کشور بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو از ۲۰ اسفندماه ۹۷ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده و برای رفاه حال داوطلبان ورود به دانشگاه تا ۲۸ شهریور ماه جاری ادامه دارد. تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۸۸ داوطلب در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها ثبت نام کرده اند.

بنابر این داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در دوره های بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده و بر اساس راهنمای منتشر شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است داوطلبان برای شرکت در ثبت‌ نام و انتخاب رشته‌ های تحصیلی صرفاً براساس سوابق تحصیلی در مرحله پذیرش سراسری مهر 98 نیازی به ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ندارند.

داوطلبانی که در آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته نشده یا در مرحله اعلام نتیجه، قبول نشوند، حق انتخاب رشته های بدون آزمون را دارند.

آن دسته از داوطلبانی که قبلاً ثبت‌ نام و انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور خود را تکمیل و کد رهگیری دریافت نموده‌اند می‌ توانند در صورت تمایل نسبت به ویرایش کد رشته محل‌ های انتخابی خود اقدام نمایند.

جهت دریافت مشاوره شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

امکان انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل

تمام داوطلبان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط به سوابق تحصیلی در دانشگاه ها به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل) به روش اینترنتی اقدام کنند.

داوطلبانی که در آزمون سراسری ۹۸ ثبت نام کرده اند، امکان ثبت نام در دوره های بدون آزمون را دارند. بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، این شیوه پذیرش برای نخستین بار و برای مهرماه ۹۸ انجام می شود.

داوطلبان برای دریافت پذیرش باید طبق فراخوان دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده مدارک لازم را در زمان تعیین شده به دانشگاه ها و مؤسسات ارسال کنند.

دانشگاه‌ها و مؤسسات باید با رعایت قوانین و مقررات مربوطه مانند سهمیه‌بندی نسبت به پذیرش دانشجو در سقف ظرفیت تعیین شده توسط شورای گسترش آموزش عالی اقدام و برای ثبت‌نام مشروط پذیرفته‌شدگان اقدام و اسامی آن‌ها را برای تائید به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کنند.

در این روش، داوطلبان می‌توانند به چندین دانشگاه یا مؤسسه پذیرنده موجود در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخواست پذیرش دهند؛ ولی در نهایت فقط می‌توانند در یکی از رشته محل‌هایی که با پذیرش آن‌ها موافقت شده است، ثبت‌نام کرده و ادامه تحصیل دهند.

عمده پذیرش های بدون آزمون در دانشگاه های غیردولتی، پیام نور، پردیس های خودگردان و دوره های مجازی دانشگاه ها انجام می شود. به عبارت دیگر ۸۵ درصد پذیرش دانشگاه ها بدون آزمون است و رقابت پذیرش با آزمون فقط برای ۱۵ درصد رشته ها از طریق کنکور انجام می شود.

مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اینترنتی

داوطلب‌ متقاضی‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) باید یکایک‌ اقدامات‌ زیر را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:

  • 1- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.
  • 2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن.
  • 3- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.
  • 4- ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (97/12/20 لغایت 98/06/06).

همچنین داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشند می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org از لیست رشته های بدون کنکور  این دانشگاه اطلاع پیدا کنند. همچنین اگر علاقمند به تحصیل در سایر دانشگاه های بدون کنکور هستید می توانید مقالات ثبت نام دانشگاه پیام نور ، ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید.

دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری مهر ۹۸ در ذیل برای مطالعه شما داوطلبان ارائه شده که میتوانید بصورت آنلاین مطالعه نمایید و همچنین با استفاده از لینک دانلود میتوانید دفترچه را دریافت نمایید.

*** لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر ۹۸ ***

دانلود جدول کد رشته محل های جدید علاوه بر دفترچه راهنمای صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 98

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =