کنکور

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری ورودی مهر ۹۸شروع شده است. مهلت پذیرش صرفا سوابق تحصیلی دانشگاه دانشگاه سراسری ۹۸ تا روز 28 شهریور ماه ۹۸ خواهد بود. آندسته از داوطلبانی که تمایل به شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام نمایند.

در راستای تغییراتی که در رابطه با پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری صورت گرفت، پذیرش حداقل ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام ‌شود. در واقع پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸ ، اولین دوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری می باشد.

لیست رشته های پذیرش سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در تاریخ ۱۷ بهمن ماه در قالب دفترچه پذیرش سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری ورودی مهر ۹۸ بر روی سایت سنجش  منتشر گردید که شامل تمامی رشته های ارائه شده در کلیه دانشگاه های دولتی کشور می باشد و داوطلبان میتوانند با اطلاع از لیست رشته ها و شرایط و نحوه ثبت نام ، اقدام به شرکت در این دوره ها نمایند.

جهت دریافت مشاوره شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر 98
پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸

شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ۹۸ همانگونه که مشخص می باشد بدون شرکت در کنکور سراسری ۹۸ و براساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می‌گیرد. به این صورت که داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده جهت ثبت نام متناسب با معدل خود امکان ثبت نام و تحصیل در رشته های تعین شده را خواهند داشت. از این رو آن دسته از داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشد شانس بیشتری برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸ را خواهند داشت.

با توجه به اینکه شرایط پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری متفاوت تر از شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ می باشد ، اولین اقدام برای ثبت نام ، اطلاع از شرایط شرکت در این دوره ها که در ذیل اشاره شده است می باشد :

  • تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم ، یا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، یا دیپلم نظام جدید (سال دوازدهم) بوده باشند.
  • پذیرش تمامی داوطلبان براساس سوابق تحصیلی و متناسب با معدل کتبی دیپلم داوطلبان صورت می گیرد.
  • آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی دوره روزانه می باشند باید تا قبل از ثبت نام برای انصراف قطعی خود را از دانشگاه اقدام نمایند.
  • داوطلبانی که در کنکور سراسری ۹۷ در دوره روزانه پذیرفته شده اند امکان شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸ را نخواهند داشت. این دسته از داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت درخواست رفع محرومیت از کنکور سراسری خود اقدام نمایند و با ثبت این درخواست و در صورت موافقت امکان ثبت نام را خواهند داشت.
  • داوطلبان متقاضی پذیرش رشته های صرفا سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری مهر ۹۸ نیازی به شرکت در ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ که ثبت نام آن از تاریخ ۹۷/۱۱/۲۴ لغایت ۹۷/۱۲/۰۲ می باشد ندارند.
  • پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸ در مقطع کارشناسی می باشد.

از آن جاییکه ثبت نام و پذیرش در برخی از رشته های دانشگاه های سراسری بدون شرکت در کنکور سراسری و جدای از انتخاب رشته کنکور سراسری 98 بوده و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می‌گیرد ، از این رو معدل دیپلم داوطلبان ملاک پذیرش می باشد.

داوطلبان برای اخذ پذیرش باید، طبق فراخوان دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده، مدارک لازم را در زمان تعیین شده به دانشگاه‌ ها و موسسات ارسال کنند. دانشگاه‌ها و موسسات باید با رعایت تمامی قوانین و مقررات مربوطه مانند سهمیه‌ بندی نسبت به پذیرش دانشجو در سقف ظرفیت تعیین شده توسط شورای گسترش آموزش عالی اقدام و نسبت به ثبت‌ نام مشروط پذیرفته‌ شدگان اقدام و اسامی آن‌ها را برای تایید به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمایند.

در روش پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری ورودی مهر ۹۸ داوطلبان می‌توانند به چندین دانشگاه یا موسسه پذیرنده موجود در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخواست پذیرش دهند ولی در نهایت فقط می‌توانند در یکی از رشته محل‌ هایی که با پذیرش آن‌ها موافقت شده است، ثبت‌ نام نموده و ادامه تحصیل دهند.

لازم به ذکر است تنها تفاوت ثبت نام با آزمون و بدون آزمون دانشگاه های سراسری در نحوه پذیرش داوطلبان می باشد. از این رو نحوه پذیرش این داوطلبان تاثیری در نحوه آموزش آنان نخواهد داشت. به همین جهت به طور کلی سرفصل دروس ، زمان برگزاری کلاس ها و دیگر موارد مرتبط با دانشجویان بدون کنکور دانشگاه سراسری هیچ تفاوتی با پذیرفته شدگان کنکور سراسری نخواهد داشت.

همچنین مدرک ارائه شده برای این دسته از داوطلبان از لحاظ ارزش هیچ تفاوتی با سایر داوطلبان ندارد. از این رو داوطلبان پذیرفته شده می توانند با خیال راحت در رشته های ارائه شده به تحصیل بپردازند.

مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اینترنتی

داوطلب‌ متقاضی‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) باید یکایک‌ اقدامات‌ زیر را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:

  • 1- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.
  • 2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن.
  • 3- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.
  • 4- ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (97/12/20 لغایت 98/06/06).

همچنین داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشند می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org از لیست رشته های بدون کنکور  این دانشگاه اطلاع پیدا کنند. همچنین اگر علاقمند به تحصیل در سایر دانشگاه های بدون کنکور هستید می توانید مقالات ثبت نام دانشگاه پیام نور ، ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید

دفترچه ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری ورودی مهر ۹۸

رشته های بدون کنکور دانشگاه های دولتی مهر ۹۸ در ۱۷ بهمن ماه از سوی سازمان سنجش با انتشار دفترچه ثبت نام  اعلام گردید. از این رو داوطلبان برای ثبت نام و اطلاع از رشته های پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری ۹۸ میتوانند با مطالعه دفترچه ثبت نام از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ۹۸ اطلاع پیدا کنند.

دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری مهر ۹۸ در ذیل برای مطالعه شما داوطلبان ارائه شده که میتوانید بصورت آنلاین مطالعه نمایید و همچنین با استفاده از لینک دانلود میتوانید دفترچه را دریافت نمایید.

*** لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر ۹۸ ***

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =