کنکور

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 99

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 99

دفترچه راهنمای آزمون دکتری دوره های روزانه؛ نوبت دوم (شبانه)؛ پردیس خودگردان دانشگاه آزاد اسلامی؛ دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی منتشر شد:

سازمان سنجش برای متقاضیان شرکت در آزمون دکتری 99 دفترچه ای تحت عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری 99 منتشر و در آن تمامی جزئیات مربوط به فرآیند ثبت نام را درج می کند . داوطلبان در این مرحله از آزمون موظف اند ابتدا نسبت به دانلود و مطالعه دقیق این دفترچه اقدام نموده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99 نسبت به تکمیل فرم اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری 99 به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند .

دفترچه ثبت نام همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام دکتری که طبق اطلاعیه سازمان سنجش ششم تا دوازدهم آذر ماه می باشد ، بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد . دفترچه ثبت نام آزمون دکتری شامل قسمت های مختلف مانند سهمیه های موثر در آزمون دکتری ، جدول گروه های آزمایشی مختلف ، مراحل ثبت نام آزمون دکتری ، جدول کد و نام استان ها و شهرستان ها ، توضیحاتی پیرامون تفاوت دوره آموزشی پژوهشی و پژوهش محور در آزمون دکتری ، جداول رشته ها و مواد امتحانی ، فرم های مخصوص معدل و پیش نویس ثبت نام و موارد دیگر می باشد . در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکترا سراسری 99 را برای علاقه مندان قرار می دهیم .

لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یک دیگر ادغام شده و تنها یک ثبت نام برای همه داوطلبان کافی می باشد یعنی دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 به صورت مجزا منتشر نخواهد شد . علاقه مندان به ثبت نام آزمون دکتری 99 می توانند با بهره مندی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور با کارشناسان سامانه در ارتباط باشند تا فرم ثبت نام خود را کاملا دقیق و بدون اشتباه تکمیل نمایند .

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام آزمون دکتری سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای دانلود دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 99 کلیک کنید

نکات مهم مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سال 99

1- داوطلبان لازم است در درج کد ملی، نام خانوادگی و نام، مشخصات شناسنامه ای، ارسال عکس، رشته امتحانی مورد نظر، نام شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی و تمامی اطلاعات لازم دیگر دقت و توجه کافی به عمل آورند. بدیهی است درصورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، با داوطلب به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.

2- داوطلب در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین حوزه امتحانی، دقت نماید چرا که پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام و ویرایش اطلاعات ( 98/09/12) درخواست های واصله در این خصوص، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3- پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1398 ،بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال 1399 نخواهند بود.

4- بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری (به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون دکتری سال 1398 که حق شرکت در آزمون سال 1399 را ندارند)، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سال 1399 در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما میبایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون دکتری سال 1399 ، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند. بدیهی است در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل دانشجویان پذیرفته شده در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون دکتری سال 1399 ، قبولی آنان در آزمون لغو و هیچگونه اقدامی نسبت به درخواست آنان، امکانپذیر نخواهد بود.

5- فارغ التحصیلان برای درج معدل کل اکتسابی مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی و دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی برای درج میانگین واحدهای گذرانده سال تحصیلی 99-1398 به توضیحات مربوط به معدل مراجعه نمایند.

6- در پایان ثبت نام اینترنتی تأیید صحت اطلاعات ارسالی به عهده شخص داوطلب میباشد، لذا دقت و توجه کافی در این خصوص به عمل آید.

7- برای جلوگیری از مشکلات بعدی حتماً اطلاعات درج شده در تقاضانامه ثبت نامی، به دقت بررسی گردد.

8- داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت شماره پرونده و کدپیگیری به همراه اطلاعات کارت اعتباری خریداری شده، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و
پس از مطالعه مندرجات آن، به مدت یکسال نزد خود نگهداری نمایند.

9- توصیه میشود داوطلب فرایند ثبت نام را شخصاً انجام دهد و شماره پرونده و کد پیگیری دریافتی از سایت را، نزد سایرین افشا نکند.

10- آوردن تلفن همراه،ماشین حساب وهرگونه یادداشت و برگه درجلسه آزمون ممنوع میباشد.

11-  پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1399 در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مشترک و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی صورت خواهد گرفت.

12- آدرس پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور www.sanjesh.org

جدول زمانبندی آزمون دکتری 99
جدول زمانبندی آزمون دکتری 99

مفاهیم اصطلاحات بکار رفته دردفترچه ثبت نام آزمون دکتری 99

الف) دوره دکتری: بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک تحصیلی میانجامد و رسالت آن تربیت افرادی است که با نوآوری در زمینه های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای کشور و گسترش مرزهای دانش مؤثر باشند.
ب) شیوه آموزشی پژوهشی: دوره ای که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی، کارهای پژوهشی و پایان نامه است.
ج) شیوه پژوهش محور: دوره دکتری تخصصی است که با محوریت پژوهش و مشتمل بر اخذ واحدهای آموزشی محدود و ارائه رساله برگزار میشود. برگزاری دوره دکتری پژوهش محور مشروط به داشتن طرح پژوهشی تقاضا محور (طرح پژوهشی دارای کارفرمای مشخص که برابر قرارداد، اجرای آن به مؤسسه واگذار و اعتبارات کامل آن به همراه هزینههای نظارت بر آن توسط کارفرما تامین و نتیجه کار نیز تحویل گرفته میشود) با کارفرمای مشخص (شخصیت حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی است که طی یک قرارداد، انجام طرح پژوهشی را به دانشگاه/مؤسسه واگذار نموده و متعهد به تأمین کلیه هزینههای انجام و نظارت بر اجرای موضوع قرارداد است) میباشد.
د) طرحواره: منظور از طرحواره، طرح اولیه رساله متقاضیان رشته محلهای پژوهش محور است که در راستای طرح پژوهشی تقاضامحور که از طرف مؤسسه اعلام شده است توسط داوطلب تهیه و تدوین و در زمان انجام مصاحبه و بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری بصورت مکتوب ارائه میشود.
ه) پایان نامه: فعالیت پژوهشی تحقیقاتی است که در زمینه رشته تحصیلی مربوط و تحت راهنمایی و مشاوره، استادان و هیأت داوران قرار میگیرد.
و) سمینار: منظور تحقیق و تتبع نظری است که دانشجویان گرد هم میآیند و به تشریح موضوع مورد مطالعه خود میپردازند.
ز) گروه امتحانی: رشته های مختلف تحصیلی آموزش عالی با توجه به تجانس آنها به گروههای هفتگانه: 1- علوم انسانی، 2- علوم پایه،-3 فنی و مهندسی، 4- کشاورزی و منابع طبیعی، 5- هنر، 6- دامپزشکی و 7- زبان تقسیم میشود.
ح) مقاطع تحصیلی: مقاطع تحصیلی نشانگر طول مدت تحصیل و نوع مدرک اعطایی در پایان تحصیل است که عبارتند از: 1-کارشناسی (لیسانس) * 2- کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) * 3- دکترای عمومی * 4- دکتری تخصصی (Ph.D)
ط) کارشناسی ارشد پیوسته: دوره ای 5 ساله میباشد که پس ازپایان دوره متوسطه آغاز شده و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحدهای معین، به دریافت مدرک کارشناسی ارشد نائل میشود.
ی) دکتری عمومی: دوره ای است 6 ساله که پس از پایان دوره متوسطه آغاز شده و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحدهای معین، به دریافت مدرک دکتری عمومی نائل میشود.
ک) دکتری تخصصی: عالیترین دوره تحصیلی رسمی که پس از دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی آغاز میشود و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحدهای درسی معین و دفاع از رساله، موفق به دریافت مدرک دکتری تخصصی میگردد.
ل) گروه آموزشی: کوچکترین واحد سازمانی آموزشی یا پژوهشی مستقر در مؤسسه و یا دانشکده میباشد.
م) رشته امتحانی: عنوان رشته ای که داوطلب با توجه به علاقه و یا ارتباط آخرین مدرک تحصیلی خود (کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی) در آن ثبت نام مینماید.
ن) دانشجوی سال آخر: به کسی اطلاق میشود که حداکثر تا تاریخ 99/6/31 بطور قطع در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی، از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی داخل و یا خارج از کشور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فارغالتحصیل شود.
س) تعهد خدمت آموزش رایگان: افرادی که بلافاصله پس از فراغت از تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این آزمون پذیرفته میشوند و به موجب ماده 2 آیین نامه اجرایی قانون آموزش رایگان از مزایای آموزش رایگان بهره مند شده اند، تعهدات مربوط به بهره مندی از آموزش رایگان آنان در مقاطع تحصیلی گذشته پس از پایان تحصیلات دوره دکتری انجام میپذیرد. درخصوص رشتههای وابسته به وزارت بهداشت برابر با ضوابط و شرایط مربوطه عمل خواهد شد.
ع) سریال اعتباری اصلی ثبت نام: این سریال حاوی یک کد 12 رقمی با عنوان « سریال ثبت نام » میباشد.
ف) معدل: عبارت است از نمره میانگین مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی. در صورت فارغ التحصیل نشدن ملاک، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی که حداکثر تا تاریخ 99/06/31 فارغ التحصیل خواهند شد، میباشد.
ص) شماره پرونده: شماره پرونده یک عدد 6 رقمی میباشد که پس از پایان مراحل ثبت نام، به همراه کدپیگیری از طریق سایت به داوطلب داده میشود.
ق) کد پیگیری: کد پیگیری شامل یک کد 16 رقمی میباشد که پس از پایان مراحل ثبت نام از طریق سایت به هر داوطلب داده میشود.

 علاقه مندان به ثبت نام آزمون دکتری 99 می توانند با بهره مندی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور با کارشناسان سامانه در ارتباط باشند تا فرم ثبت نام خود را کاملا دقیق و بدون اشتباه تکمیل نمایند .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + هجده =