کنکور

ثبت نام پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی آزمون سراسری 98

ثبت نام پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی آزمون سراسری 98

زمان و نحوه ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 98 مشخص شد.

نتایج نهایی پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1398 (رشته های بدون آزمون) امروز هشتم مهر ماه اعلام می شود .داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج رشته های بدون آزمون سراسری 98 به سایت Sanjesh.org مراجعه نمیند و با وارد نمودن اطلاعات داوطلبی خود کارنامه خود را مشاهده نمایند.

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج در هرکدام از رشته های تحصیلی دوره های روزانه،‌ نوبت ‌دوم ‌(شبانه)، دانشگاه ‌پیام نور، پردیس خودگردان و مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی پذیرفته شده اند ، برای ثبت نام نهایی خود باید با در دست داشتن مدارک لازم که در ادامه مقاله اشاره شده است،  در یکی از روزهای چهارشنبه 98/7/10 یا شنبه 98/7/13 به دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی خود مراجعه نمایند.

پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی آزمون سراسری 98 توجه داشته باشید ، جهت اطلاع از زمان دقیق مراجعه جهت ثبت نام نهایی ، ابتدا به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایید، چنانچه دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، برنامه زمانی مشخصی را برای ثبت نام در سایت خود درج ننموده باشد، پذیرفته شدگان بایستی مطابق روزهای تعیین شده، برای ثبت نام به محل قبولی مراجعه نمایند. عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام، به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنها تلقی خواهد شد.

جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی آزمون سراسری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام از پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی آزمون سراسری 98

هر یک از پذیرفته شدگان کدرشته های امتحانی (پذیرش بدون آزمون ) می بایست حسب مورد ، مدارک لازم را برای ثبت نام در موسسه آموزش عالی محل قبولی تهیه و تحویل نمایند.

نظام‌ قدیم ‌آموزش‌ متوسطه

 • اصل ‌یا گواهی ‌مدرک تحصیلی دوره چهار ساله یا دوره شش ساله دبیرستان و یا هنرستان با مهر و امضای مدیر دبیرستان و یا هنرستان با درج نوع دیپلم، بخش و شهرستان محل اخذ دیپلم.
 • گواهی ‌تحصیلی ‌سال ‌ماقبل و 2 سال‌ ‌ماقبل دیپلم با درج‌ بخش‌ و شهرستان ‌محل تحصیل‌ با مهر و امضای ‌مدیر دبیرستان و یا‌ هنرستان با درج بخش ‌و شهرستان ‌سال ‌ماقبل ‌و 2 سال قبل از دیپلم.
 • اصل مدرک یا گواهی پایان دوره پیش‌دانشگاهی با مهر و امضای مدیر مرکز پیش‌دانشگاهی با درج رشته تحصیلی، بخش و شهرستان محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی.
 • اصل ‌مدرک ‌‌یا گواهی ‌‌دیپلم ‌‌متوسطه‌ ‌نظام‌ آموزشی ترمی واحدی / سالی واحدی با مهر و امضای مدیر دبیرستان ‌و ‌یا هنرستان با درج بخش و شهرستان ‌محل اخذ مدرک.

نظام آموزشی جدید (3-3-6)

 • اصل ‌مدرک ‌‌یا گواهی موقت پایان تحصیلات ‌‌دوره دوم متوسطه با مُهر و امضای مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان ‌محل اخذ مدرک.
 • فرم 602 (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه‌های دهم تا دوازدهم) قابل دریافت از دبیرستان محل تحصیل با مهر و امضای مدیر یا معاون اجرایی دبیرستان.
 • اصل کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم) با امضاء و مهر دبیرستان یا ادارت آموزش و پرورش.

دانشجویان: دانشجویان اخراجی آموزشی و یا دانشجوی انصرافی دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی حداکثر تا تاریخ 97/12/25 لازم است فرم انصراف از تحصیل و گواهی تسویه حساب کامل تأیید شده دانشگاه و اداره کل امور دانشجویان داخل ارائه نمایند.

دارندگان مدرک‌ معادل‌کاردانی: اصل مدرک و یا گواهی دانش آموختگی در دوره‌ معادل.

دارندگان‌ مدرک کاردانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی : اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی (فوق دیپلم).

 تاریخ اخذ مدرک ‌کاردانی برای رشته های تحصیلی نیمسال اول باید حداکثر تا پایان 98/06/31 و برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 98/11/30 و مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان باشد در غیر اینصورت قبولی فرد “کان‌لم‌یکن” خواهد بود.

کلیه پذیرفته شدگان:

 • اصل شناسنامه به انضمام 2 نسخه تصویر از تمام صفحات آن
 • اصل کارت ملی به انضمام دو برگ تصویر پشت و روی آن
 • 6 ‌قطعه ‌عکس‌ تمام‌رخ ‌4×3 تهیه ‌شده ‌در سال جاری
 • اصل‌ و کپی دفترچه بیمه (در صورت دارا بودن) اعم از خدمات درمانی، تأمین اجتماعی، ارتش و…
 • مدرک‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه برای برادران

تذکرات مهم

1-‌ داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون یکی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان رشته های پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی قرار گرفته اند، توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کد رشته محل های قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند؛ در غیر این صورت، مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد. بدیهی است که ثبت‌نام در یکی از کد رشته محل‌ها، به منزله انصراف از کدرشته دیگر است.

2-‌ کلیه پذیرفته شدگان باید حداکثر تا تاریخ 98/06/31 دارای مدرک دیپلم نظام‌ قدیم آموزش متوسطه، پیش‌دانشگاهی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی، دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام آموزشی 3-3-6) یا مدرک کاردانی (فوق‌ دیپلم) باشند. بدیهی است که در غیر این صورت، مجاز به ثبت‌نام نخواهند بود.

3-‌ کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه، خواه در رشته قبولی ثبت نام نمایند یا ننمایند، حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1399 به منظور انتخاب رشته‌های دوره روزانه نخواهند بود.

4- کلیه پذیرفته شدگان باید در زمان مقرر، برای ثبت نام به مؤسسه محل قبولی خود مراجعه نمایند. بدیهی است که عدم ثبت‌نام در زمان مقرر، به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 6 =