کنکور

مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری Ph.D

مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری

کلیه داوطلبانی که پس از دریافت کارنامه نتیجه انتخاب رشته دکتری «Ph.D» نیمه‌ متمرکز سال 1398 در کد رشته محل‌ های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌ باشند، بایستی مطابق برنامه زمانی شرکت در مرحله دوم آزمون (مرحله ارزیابی تخصصی) ، با همراه داشتن مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری Ph.D به هر یک از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مراجعه نمایند.

همچنین کلیه داوطلبانی که در کد رشته محل‌ های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستند، می‌ بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌ های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سایت sanjesh.org، از تاریخ 98/03/01 لغایت 98/03/13 ضمن پرداخت مبلغ چهارصد و چهل هزار (440.000) ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند. بدیهی است داوطلبانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌ های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

نکته : کلیه داوطلبانی که مبادرت به انتخاب کد رشته محل‌ های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در سایت azmoon.org نموده‌اند به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی از داوطلبان و سایر مراحل گزینش  و همچننین اطلاع از نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به سایت azmoon.net مراجعه نمایند.

برای دریافت مشاوره مصاحبه دکتری و اطلاع از مدارک مورد نیاز برای جلسه مصاحبه آزمون دکتری

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری
مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری

مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه دکتری Ph.D

داوطلبان برای موفقیت در مصاحبه آزمون دکتری، بایستی هم رزومه آموزشی-پژوهشی خود را تقویت کنند و هم برای جلسه مصاحبه­ حضوری که بخش مهمی از این مرحله است آماده شوند. در قدم اول توجه کنید که لازم است برای شرکت در مصاحبه، یک رزومه مختصر از سوابق آموزشی و پژوهشی خود تهیه کنید و به همراه داشته باشید. برخی دانشگاه‌ ها فرم خاصی برای این موضوع ارائه می‌کنند، اما اگر فرمی به شما ارائه نشد، حتی اگر در مدارک لازم برای مصاحبه دکتری قید نشده بود، یک رزومه آماده همراه خود داشته باشید.

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ، حد نصاب لازم را برای شرکت در مصاحبه آزمون دکتری کسب نموده اند بایستی مدارک زیر را به همراه خود داشته باشند :

1- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات .

تبصره – داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ ارشد و یا دکتری حرفه‌ ای بوده و حداکثر تا تاریخ 98/06/31 فارغ‌ التحصیل می‌شوند (اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه 99 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ های تحصیلی).

2- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره 1- آندسته از داوطلبانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2 – کسانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای 1 و 2 فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

3- اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

4- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی «رسمی- قطعی» و یا «رسمی- آزمایشی» تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

5- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

نحوه امتیازدهی در مصاحبه دکتری

در مجموع، نمره معدل و پایان‌ نامه، دانشگاه‌ های مقاطع قبلی، ارائه­ کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، سوابق تدریس دانشگاهی، مدرک زبان و نمره کتبی آزمون دکتری، مهم‌ترین و مؤثرترین نکات برای قبولی در مصاحبه دکتری هستند.

امتیاز مقاله و کتاب در مصاحبه دکتری: مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی، مقالات علمی-ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی، مقالات چاپ ‎شده در کنفرانس ‎های معتبر (داخلی یا خارجی) و تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی ازجمله مواردی است که در غالب مصاحبه‌ های دکتری برای داوطلبان امتیاز به همراه دارد. نحوه امتیازدهی به هر یک از این موارد بسته به نظر اساتید ممکن است متغیر باشد.

علاوه بر مقاله و کتاب، ثبت اختراع و نیز کسب مقام در جشنواره‌های علمی نظیر خوارزمی و فارابی و داشتن طرح پژوهشی نیز ممکن است در مصاحبه امتیازآور باشد.

امتیاز معدل و پایان‌ نامه کارشناسی ارشد: در مصاحبه برخی دانشگاه‌ ها معدل مقطع کارشناسی ارشد و کیفیت پایان‌نامه نیز اهمیت خاصی دارد و به آن امتیاز داده می‌شود و حتی ممکن است به سطح دانشگاه محل فارغ‌ التحصیلی مقطع ارشد و حتی کارشناسی نیز امتیاز تعلق گیرد.

زمان مصاحبه دکتری 98

مصاحبه های دکتری 98 دانشگاه های سراسری از نیمه دوم خرداد ماه آغاز خواهد شد و بر اساس جدول زمانی مصاحبه آزمون دکتری که در سایت سنجش منتشر گردیده داوطلبان بایستی بر اساس جدول زمانبندی ارائه شده با مراجعه به دانشگاه های دعوت شده به مصاحبه مراحل آزمون خود را تکمیل نمایند.

با توجه به اینکه برنامه زمانی انجام مراحل مختلف ارزیابی تخصصی از داوطلبان توسط برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ماه مبارک رمضان پیش بینی شده و امکان تغییر آن وجود دارد، لذا مجددا به کلیه داوطلبان معرفی‌ شده، توصیه اکید می‌گردد حتماً قبل از مراجعه برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز، به پایگاه اطلاع‌ رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزشی ذیربط مراجعه نمایند.

توجه : زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98 نیز متعاقبا از طریق سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی خواهد شد.

برای دریافت فایل برنامه زمانی انجام مصاحبه از معرفی شدگان آزمون دکتری سال 1398 کلیک کنید

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 1 =