کنکور

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور : در انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور که با ثبت نام براساس سوابق تحصیلی نیز شناخته می شود داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط تعیین شده می توانند از میان رشته های موجود اقدام به انتخاب یا ثبت نام بدون کنکور نمایند.

اما بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش انتخاب رشته دانشگاه دولتی بدون کنکور تغییراتی را نسبت به سال‌ های گذشته داشته است. از جمله این تغییرات می توان به نحوه ثبت درخواست اشاره نمود. به این صورت که داوطلبان بایستی مدارک مورد نیاز را به هر کدام از دانشگاه ها و موسسات ارسال نمایند.

برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تمای بگیرید

تمای از طریق تلفن ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

همانگونه که در زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ و دیگر مطالبن مرتبط با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ بیان شد ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور به صورت جداگانه و اختصاصی صورت می گیرد.

در آن مطلب بیان شد که در رابطه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاهای دولتی از سوی سازمان سنجش اطلاعیه ای صادر گردید. در این اطلاعیه مشخص شد که داوطلبان برای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه دولتی بدون کنکور می توانند پس از انتشار اطلاعیه شروع ثبت نام و در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۹۸ به چندین دانشگاه یا موسسه موجود در اطلاعیه سازمان سنجش درخواست پذیرش دهند. بعد از ثبت درخواست داوطلبان می توانند در یکی از رشته محل ها یی که مورد پذیرش قرار گرفته اند ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند.

در ادامه مطلب به ارائه توضیحاتی در زمینه انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور خواهیم پرداخت

نحوه انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

انتخاب رشته دانشگاه دولتی بدون کنکور مستقل از انتخاب رشته کنکور سراسری یا ثبت نام کنکور سراسری می باشد. از این رو دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور به صورت جداگانه از طریق سایت سازمان سنجش انتشار می یابد.

داوطلبان پس از انتشار دفترچه راهنمای پذیرش صرفا سوابق تحصیلی که در اواسط بهمن ماه صورت می گیرد با شرایط و ضوابط ثبت نام و مراحل آن آشنا می‌شوند.

پس از انتشار این دفترچه داوطلبان واجد شرایط و متقاضی پذیرش بهمن ماه ۹۷ تا اواخر بهمن ماه فرصت دارند تا درخواست ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور را به همراه مدارک مورد نیاز به موسسات و دانشگاه های مورد نظر خود ارسال نمایند.

پس از ارسال درخواست از سوی داوطلبان به دانشگاه ها و موسسات تعیین شده این موسسات موظفند در بازه زمانی تعیین شده نسبت به بررسی شرایط داوطلبان مورد نظر اقدام نمایند. پس از بررسی این دانشگاه ها لیست پذیرفته شدگان را به سازمان سنجش ارسال می کنند.

در نهایت سازمان سنجش در بازه زمانی تعیین شده نسبت به اطلاع رسانی پذیرفته شدگان تبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی اقدام می‌نماید.

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون آزمون

زمان شروع انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

شروع ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه دولتی بدون کنکور به زمان انتشار دفترچه راهنمای پذیرش صرفا سوابق تحصیلی از سوی سازمان سنجش بستگی دارد.

براساس اطلاعیه سازمان سنجش دفترچه راهنما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در اواسط بهمن ماه انتشار خواهد یافت.

این دفترچه راهنما برای ثبت نام ورودی بهمن ۹۷ و مهر ۹۸ می باشد. به همین جهت زمان شروع و اتمام ثبت نام برای این ورودی ها متفاوت می باشد.

داوطلبان برای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی بهمن ماه ۹۷ تا اواخر بهمن و برای ثبت نام و پذیرش ورودی مهر ۹۸ از ۲۰ اسفند تا آخر مرداد ۹۸ فرصت دارند.

البته ممکن است با توجه به محدود بودن زمان ثبت درخواست و انتخاب رشته دانشگاه دولتی بدون کنکور ورودی مهر ۹۷ زمان این ثبت نام و ثبت درخواست تغییر یابد. به همین جهت داوطلبان به اطلاعیه هایی که در رابطه با پذیرش صرفا سوابق تحصیلی ورودی بهمن ۹۷ از سوی سازمان سنجش صادر می گردد توجه نمایند.

توضیحات تکمیلی در زمینه انتخاب رشته دانشگاه های دولتی بدون کنکور

با توجه به اینکه در حدود ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان در کل کشور صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی و ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان صورت می گیرد ، از این رو تعداد زیادی از رشته ها به صورت بدون کنکور امکان پذیرش را دارند.

داوطلبان در صورتی که رشته مورد نظر خود را در دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی مشاهده نمودند می توانند از شرکت در کنکور سراسری ۹۸ خودداری نمایند. چرا که پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری تفاوتی با پذیرش با کنکور ندارد. البته تنها تفاوت این دو شیوه پذیرش در پرداخت شهریه می باشد.

همچنین لازم به ذکر است اسامی پذیرفته شدگان مشروط توسط دانشگاه ها برای ورودی بهمن ها به احتمال بسیار زیاد اواخر بهمن و یا اوایل اسفند ماه اطلاع رسانی خواهد شد. لیست پذیرفته شدگان ورودی مهر ۹۸ که به صورت بدون آزمون ثبت نام نموده اند نیز در اواخر شهریور ماه توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =