کنکور

شرایط ثبت نام آزمون دکتری سال 99

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی سال 99 لازم است دارای شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99 (شرایط عمومی و اختصاصی) به شرح ذیل بوده و از لحاظ مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

پس از شروع ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد 99 و با انتشار دفترچه ثبت نام شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این آزمون اعلام می شود . داوطلبان واجد شرایط لازم برای ثبت نام رشته های ارائه شده لازم است با آماده کردن مدارک خود در زمان مقرر شده از سوی سازمان سنجش ضمن رعایت ضوابط مندرج در دفترچه نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود اقدام نمایند .

در هنگام ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال 99 ، چنانچه داوطلب حقایق را کتمان کند و یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام نباشد ، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام ، شرکت در آزمون ، پذیرفته شدن و یا حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.

متقاضیانی که علاقه دارند تا در این آزمون شرکت کنند می بایست از روز چهارشنبه 6 آذرماه لغایت روز سه شنبه 12 آذرماه 98 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری 99

همان طور که گفتیم داوطلبانی مجاز به انجام مراحل ثبت نام آزمون دکتری هستند که شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون را دارا باشند . در جدول زیر مهم ترین شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ را ذکر می کنیم :

  • الف) اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
  • ب) عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات).
    تبصره: اقلیتهای دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.
  • ج) عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.
    تبصره: در صورتی که داوطلب سابقه عناد با نظام جمهوری اسلامی داشته باشد، باید تغییر نظر او احراز شود.
  • د) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها.
  • ه) عدم احراز فساد اخلاقی.
  • و) عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون دکتری 99

داوطلبان مقطع دکتری در صورت داشتن تمامی شرایط اختصاصی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت ‌نام آزمون دکتری 99 ، هیچ گونه محدودیتی در ثبت ‌نام نخواهند داشت . در جدول زیر مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ را ذکر می کنیم :

الف) داشتن کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی که مدرک مذکور مورد تأیید شورای
عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

تبصره 1: فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی شرکت در این آزمون، قبل از اقدام به ثبت نام باید توجه داشته باشند که از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت خود را مشخص و از نظر وزارت مذکور منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. در غیر این صورت عواقب بعدی آن، به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

تبصره 2: با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت میباشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند.

تبصره 3: رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دکتری بایستی متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی آنها و مطابق ستون مربوط به رشته های مرتبط، جدول رشته ها و مواد امتحانی آزمون (جداول شماره 3 تا 9 همین دفترچه راهنما) باشد.

تبصره 4: دارندگان مدارک تحصیلی معادل میبایست حائز شرایط « آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر » مصوبه جلسه 845 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره 77633/2 توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند. بدیهی است آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، در شمول این مصوبه قرار میگیرند.

تبصره 5: کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سالهای 1377 تا 1381 به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار میشوند.

تبصره 6: ادامه تحصیل افرادی که دارای مدارک استخدامی، داخلی و یا با عنوان « معادل » میباشند، منوط به تأیید دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میباشد. بدیهی است صرفاً تأییدیه تحصیلی و یا قبولی در آزمون جامع دارندگان مدرک معادل، مجوز ثبتنام در دانشگاه نمی باشد.

ب) بر اساس مصوبه جلسه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که بر اساس مدرک صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان دوره سطح 3 را گذرانده اند و یا تا 99/6/31 فارغ التحصیل میشوند، منحصراً میتوانند در یکی از کدرشته های امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیشنیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزههای علمیه صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.

ج) دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت نام، مجاز به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون نمی باشند. ثبت نام و شرکت در این آزمون برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی، به شرط فراغت از تحصیل در آن مقطع تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی جاری بلامانع می باشد.

د) بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی 1395 پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1398 ، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی سال 1399 نخواهند بود.

ه) داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی خود را در ردیف های مربوطه تقاضانامه درج نمایند. همچنین داوطلبانی که حداکثرتا تاریخ 99/6/31 فارغ التحصیل خواهند شد لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی خود را حداکثر تا تاریخ 98/6/31 درج نموده و نسبت به تأیید فرم معدل مندرج در صفحه 39 این دفترچه راهنما از سوی دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی خود اقدام نموده و آن را نزد خود نگهداری نمایند، تا در صورت قبولی به مؤسسه محل قبولی ارائه گردد.

تبصره 1: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا 98/11/30 و 99/6/31 در دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی فارغالتحصیل میشوند، در مرحله دریافت کارت ورود به جلسه، میتوانند نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ التحصیلی اقدام نمایند و یا میانگین واحدهای درسی گذرانده شده اقدام نمایند.

تبصره 2: دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای (به جز فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای عمومی دامپزشکی و دکترای پزشکی) که معدل آنها کمتر از 14/00 میباشد، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

تذکر مهم: داوطلب باید در زمان مراجعه به دانشگاه، معدل خود را با مدرک معتبر به دانشگاه ها ارائه دهد.

و) پذیرفته شدگان با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره دکتری، در موقع ثبت نام تعهد بسپارند تا در صورت نیاز در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین میکند به خدمت اشتغال ورزند.

ز) بهره مندان از مزایای صندوقهای رفاه دانشجویان چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را داشته باشند، میتوانند با سپردن تضمین کافی (به تشخیص صندوق های رفاه دانشجویان) به صندوق های مذکور، انجام تعهد خود را به بعد از خاتمه مقطع تحصیلی جدید موکول نمایند.

تبصره: چنانچه هر یک از فارغالتحصیلان پس از اشتغال و کسب درآمد نسبت به پرداخت اقساط وام خود اقدام ننموده باشند، مشمول تسهیلات موضوع این بند نخواهند شد و لازم است قبل از ثبتنام در مقطع تحصیلی جدید با صندوقهای رفاه دانشجویان تسویه حساب نمایند.

ح) استفاده از مأموریت آموزشی تابع مقررات مربوطه میباشد و شرکت و پذیرش در آزمون برای متقاضی بمنزله موافقت با مأموریت آموزشی نخواهد بود.

در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی به صورت جداگانه ذکر شده است و داوطلبان خارجی می توانند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری ، دفترچه مذکور را به دقت مطالعه نمایند .

در نهایت مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور آماده اند تا از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی به تمامی سوالات شما پیرامون کنکور دکتری ۹۹ پاسخ دهند .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =