کنکور

مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 – 1400

مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 - 1400

آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 1400 برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد برگزار میگردد و داوطلبان بایستی برای شرکت در این آزمون ، کلیه مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400 را به درستی انجام داده تا مجوز شرکت در آزمون ورودی را داتشه باشند.

در این مقاله قصد داریم داوطلبان عزیز را با مراحل ثبت نام و شرکت در آژمون کارشناسی ارشد 99 آشنا سازیم.

هر داوطلب بر اساس علاقه حداکثر می تواند در دو کدرشته امتحانی (اصلی و شناور) ، ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.

کلیه فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی مورد تأیید (بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی ) می توانند در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته در رشته های امتحانی گروه علوم انسانی ، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی (بجز کد رشته های امتحانی که شرط عنوان مدرک تحصیلی مشخص، در آنان اعمال و در جدول رشته های امتحانی درج گردیده) ثبت نام و شرکت نمایند .

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد منوط به قبولی در آزمون ورودی و گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی مربوط بوده و هزینه دروس پیش نیاز نیز توسط دانشجو پرداخت خواهد شد.

تبصره: داوطلبان در صورت داشتن شرایط ثبت نام کنکور ارشد ، علاوه بر رشته اصلی می توانند متقاضی یکی از 63 کدرشته امتحانی (شناور) مندرج در جدول ذیل نیز باشند:

تذکر مهم: آن دسته از داوطلبانی که کدرشته امتحانی اصلی (یا به عبارتی کدرشته امتحانی اول ) آنان یکی از 63 کدرشته امتحانی مندرج در جدول ذیل (جدول رشته های امتحانی شناور) می باشد، به هیچ عنوان حق انتخاب یکی دیگر از 63 کدرشته امتحانی جدول مزبور را ندارند و سیستم ثبت نام اینترنتی اجازه انتخاب کدرشته امتحانی دوم انتخابی از بین 63 کدرشته امتحانی شناور را برای بار دوم ب ه این قبیل از داوطلبان نخواهد داد.

توضیح 1: چنانچه داوطلبی رشته امتحانی اول خود را از مجموعه رشته های امتحانی شناور ( 63 رشته امتحانی جدول ذیل) و رشته امتحانی دوم خود را از سایر رشته های امتحانی انتخاب نماید، سیستم بطور هوشمند و خودکار نسبت به جابجایی رشته امتحانی اول و دوم اقدام خواهد نمود.

توضیح 2: چنانچه داوطلبی منحصراً متقاضی یکی از کدرشته های امتحانی شناور می باشد، لازم است کد رشته امتحانی مربوط را به عنوان رشته امتحانی اول در بند 27 تقاضانامه ثبت نامی درج نموده و بند 29 (رشته امتحانی دوم) را خالی بگذارد و ثبت نام خود را تکمیل کند.

جدول رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد
جدول رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد

تذکر خیلی مهم: داوطلبانی که پس از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور ارشد 1400 ، متقاضی تغییر و یا اصلاح رشته امتحانی و یا سایر اطلاعات ثب تنامی خود می باشند، نیاز به خریداری سریال اعتباری و ثبت نام مجدد ندارند و می بایست نسبت به ویرایش اطلاعات تقاضانامه پرونده اولیه خود اقدام نمایند. بدیهی است در صورت ثبت نام بیش از یک بار مطابق ضوابط سازمان، با داوطلبان رفتار خواهد شد.

داوطلبان لازم است پس ازمطالعه دقیق دفترچه کنکور کارشناسی ارشد 1400 شخصاً به سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org به منظور ثبت نام ، مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضانامه ثب تنامی اینترنتی اقدام نمایند.

برای دریافت مشاوره در زمینه مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1401 – 1400

ثبت نام برای شرکت در آزمون سال 1400 ، منحصراً به روش ذیل امکان پذیر می باشد:

1- مراجعه به سایت سازمان سنجش

2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1) از سایت سازمان.

3- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثب تنام.

4- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال می باشد با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان و انتخاب گزینه خرید سریال ثبت نام آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته و پرداخت وجه ثبت نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی، اقدام نمایند.

5- داوطلبانی که علاوه بر رشته انتخابی یا امتحانی اصلی (رشته اول ) علاقه مند به انتخاب یکی از 63 کدرشته امتحانی مندرج در تبصره بند (الف) فوق به عنوان رشته امتحانی دوم می باشند، ضرورت دارد که کدرشته امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج نمایند. این دسته از داوطلبان میبایست برای رشته امتحانی دوم نیز یک سریال اعتباری ثبت نام دیگر دارای شماره سریال 12 رقمی، به منظور ورود به سیستم نرم افزاری ثبت نام اینترنتی، علاوه بر سریال اعتباری اول خریداری نمایند.

تذکر: داوطلبانی که متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون کدرشته های امتحانی مندرج در جدول ذیل (اصلی و شناور) می باشند و علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغی دیگر نیز برای شرکت در گزینش دوره های مذکور، برای اعلام علاقمندی اقدام نمایند.

رشته های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی در کنکور ارشد 99
رشته های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی در کنکور ارشد 99

مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1401 – 1400

مدارکی که داوطلب برای ثبت نام و شرکت در آزمون به آن نیازمند است به شرح ذیل می باشد:

1- فایل عکس اسکن شده: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

  •  عکس 3*4 یا 6*4 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)
  • تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
  • حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
  • عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG و حداکثر حجم آن 70 کیلوبایت باشد.
  • حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  • اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 300*400 و حداقل 200*300 پیکسل باشد.

تبصره 1: اسکن عکس از روی کار تهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و … ) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است بمنظور اسکن عکس، از اصل عکس مطابق توضیحات فوق استفاده نمایند.

تبصره 2: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تبصره 3: در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثب تنام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

تذکر خیلی مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که خود و یا فرد وارد کننده اطلاعات در سیستم دقت لازم را ندارند، رخ داده است تأکید م یگردد چنانچه ثبت نام شما توسط فرد دیگری انجام می شود ،

علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد.

بدیهی است در صورت ارسال عکس اشتباه، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

2 – سریال ثبت نام: این شماره سریال، شامل یک کد 12 رقمی با عنوان « سریال ثبت نام » می باشد و منحصراً از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش و با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال م یباشد، قابل خریداری است.

3 – سریال علاقمندی: این شماره سریال شامل یک کد 10 رقمی با عنوان « سریال علاقمندی » می باشد و منحصراً از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش و با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد، قابل خریداری است.

4- داوطلبان توجه داشته باشند اطلاعات سریال های ثبت نام و علاقمندی، شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی خود را حتماً تا اتمام کلیه مراحل آزمون و حداقل بمدت یکسال نزد خود حفظ و نگهداری نمایند و از قراردادن اطلاعات آن در اختیار سایر افراد جداً خودداری نمایند. بدیهی است در غیر این صورت تبعات آن متوجه داوطلب خواهد بود.

تذکر مهم: کلیه داوطلبانی متقاضی شرکت در رشته امتحانی اول و دوم و همچنین اعلام علاقمندی نیز می باشند باید سه شماره سریال اعتباری تهیه کرده باشند. (یک  « سریال ثبت نام » برای رشته امتحانی اول، یک « سریال ثبت نام » برای رشته امتحانی دوم و یک « سریال علاقمندی » برای شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی).

5-  آن دسته از داوطلبانی که نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، باید با علامتگذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند. وضعیت معلولیت این افراد از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد و در صورت تأیید آن سازمان، بند معلولیت برای آنان اعمال خواهد شد . لذا داوطلبان معلولی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، ضرورت دارد با مراجعه به ادارات بهزیستی محل سکونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تأیید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد.

6- اصل فرم تکمیل شده معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که حداکثر تا تاریخ 99/6/31 فارغ التحصیل خواهند شد. این دسته از داوطلبان باید پس از تاریخ 99/11/30 فرم مخصوص مندرج در صفحه 43 دفترچه راهنما را تکمیل و فرم تکمیل شده ر ا به تأیید مؤسسه آموز ش عالی محل فارغ التحصیلی برسانند.

تبصره 1- آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 99/11/30 و یا 1400/6/31 دوره کارشناسی فارغ التحصیل می شوند، دانشجوی سال آخر محسوب شده و در هنگام ثبت نام می بایست میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده خود تا تاریخ 99/6/31 را در فرم تقاضانامه ثبت نام وارد نمایند.

تبصره 2- آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ 99 /11/30 فارغ التحصیل شده و موفق به اخذ گواهی فارغ التحصیلی می شوند، می بایست معدل مندرج در گواهی فارغ التحصیلی خود را، در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی،درج نمایند.

تبصره 3- آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ 1400/6/31 فارغ التحصیل می شوند، می بایست میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود تا تاریخ 98/11/30 در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی،درج نمایند.

تبصره 4- فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد که منحصراً معدل اکتسابی را براساس معدل مندرج در گواهینامه فارغ التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج نمایند.

تذکرات مهم:

1- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

2-مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.

3- در مندرجات فرم تقاضانامه هیچ نوع تغییری بعداً نمی توان داد، بنابر این داوطلب باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را بکار گیرد.

4-داوطلبانی که متقاضی شرکت در 2 کدرشته امتحانی (کدرشته اصلی و شناور) می باشند، می بایست در یک نوبت ثب تنام و نسبت به تکمیل تقاضانامه اقدام نمایند و در پایان ثب تنام یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی دریافت خواهند نمود.

5- هر موقع مشخص شود ک ه داوطلب حقایق را کتما ن نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندر ج در این دفترچه نمی باشد، در هر مرحل های از آزمون (ثبت نام ،شرکت در آزمون، پذیرفته شدن ، حین تحصیل در دانشگاه و ….) محروم خواهد شد.

6- داوطلبان در درج معدل خود نهایت دقت لازم را بعمل آورند. بدیهی است در صورت مغایرت معدل اعلام شده با معدل واقعی داوطلب، و در صورت نداشتن حدنصاب نمره قبولی با معدل واقعی، مطابق ضوابط قبولی این دسته از داوطلبان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است داوطلبان در صورتی که در هریک از مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 و نحوه انجام ثبت نام در این آزمون، اطلاعات کافی نداشته باشند می توانید با کارشناسان مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور در تماس باشید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

909-907-1375

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.