کنکور

تغییرات کنکور 99 نسبت به 98

تفاوت کنکور 99 با 98

با تحول در نظام آموزشی کشور و تغییر آن به نظام 6-3-3 و حذف مقطع پیش دانشگاهی ، سال 99 اولین کنکوری خواهد بود که براساس تغییرات ایجاد شده برگزار می شود. براساس اطلاع رسانی سازمان سنجش مقرر شد کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید بصورت مشترک برگزار گردد اما طبق جدید ترین مصوبه این سازمان مبنی بر نحوه برگزاری کنکور سراسری 99 ، تصمیم برآن شد برگزاری کنکور 99 همانند کنکور سال 98 باشد و سوالات جداگانه ای برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم طراحی خواهد شد و حق انتخاب برای داوطلبان امکان پذیر شده است، یعنی هر داوطلبی می تواند به دلخواه انتخاب کند به سوالات کدام نظام آموزشی پاسخ بدهد.

اطلاعیه نحوه برگزاری کنکور 99 ، زمان برگزاری کنکور 99 ، شرایط شرکت در کنکور 99 در نیمه دوم مهر ماه 98 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، و داوطلبان میتوانند از آخرین تغییرات کنکور 99 اطلاع پیدا کنند که از طریق همین سایت نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه برگزاری کنکور سراسری 99

در سال 99 برای آخرین بار ، دو مجموعه سوال جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید طراحی خواهد شد. داوطلبان با توجه به این که در کدام نظام آموزشی تحصیل کرده اند می بایست در آزمون مربوط به همان نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند شرکت نمایند.د ر کنکور سراسری 99 نیز همانند کنکور سال گذشته 2 نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به صورت مجزا طراحی می شود . بر این اساس در کنکور سراسری 99 یک نوع سوال از کتاب های نظام جدید برای داوطلبان نظام جدید و یک نوع سوال از کتاب های نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم طراحی می شود .

سوالات کنکور سراسری 99 داوطلبان نظام جدید از کتاب های پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم مربوط به هر رشته طراحی می گردد و مختص داوطلبان نظام جدید می باشد و سوالات کنکور سراسری 99 داوطلبان نظام قدیم از کتاب های پایه های دوم و سوم متوسطه و پیش دانشگاهی هر گروه آزمایشی ، مختص داوطلبان نظام قدیم طراحی می گردد.

کلیه داوطلبان و متقاضیان کنکور سراسری لازم است در هر یک از دروس، با استفاده از منابع کنکور سراسری در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان از مباحث مهم آگاه شوند. دروس کنکور سراسری شامل دروس عمومی و دروس اختصاصی می باشد و در هر یک از دروس و فصول ، تعداد سوالات متفاوت می باشد. به همین دلیل با استفاده از بودجه بندی کنکور سراسری 99 ، انرژی و وقت شما تنها بر وری مباحث مهم متمرکز خواهد شد.

ثبت نام کنکور سراسری 99 به مانند دیگر ثبت نام های دانشگاهی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انجام می گیرد. از این رو داوطلبان برای ثبت نام کنکور سراسری بایستی در بازه زمانی شروع ثبت نام به سایت سازمان سنجش و بخش سراسری سایت سنجش آن مراجعه نمایند

از مهم ترین شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام قدیم دارا بودن بودن مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم ، مدرک کاردانی و یا مدرک پیش دانشگاهی و از مهم ترین شرایط ثبت نام داوطلبان نظام جدید دارا بودن مدرک پایه دوازدهم است (تمامی داوطلبان بایستی مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از 31 شهریور سال 99 دریافت نموده باشند).

 

 

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 برای داوطلبان  هر پنج گروه آزمایشی شامل رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی و هنر و زبان بصورت قطعی اعمال می شود. داوطلبان دیپلم نظام قدیم و دیپلم نظام جدید ( 6-3-3 ) که امتحانات پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی برگزار می شود به صورت 30 درصد قطعی اعمال می شود . میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های نظام قدیم که دیپلم خود را از سال 1384 الی 1397 در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که امتحانات یک‌ یا چند درس آن ها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است اخذ نموده اند ، حداکثر 25 درصد با تاثیر قطعی اعمال می شود . همچنین میزان تاثیر سوابق مدرک پیش‌ دانشگاهی ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌ دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، میزان سوابق تحصیلی موجود دوره پیش ‌دانشگاهی ( پایه دوازدهم – سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم ) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر قطعی در نمره‌ کل نهایی آنان لحاظ می شود .

اگر همچنان درمورد نحوه برگزاری کنکور سراسری 99 سوال یا ابهامی دارید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور مشورت کنید و از خدمات مشاوره تحصیلی استفاده کنید .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 1 =