کنکور

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۸

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ از روز پنجشنبه مورخ 98/05/17 بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منشتر شد و برای کلیه داوطلبان از تاریخ مذکور  قابل مشاهده و دریافت می باشد.

هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ گروه آزمایشی ذیربط را از طریق سایت sanjesh.org دریافت نمایند.

ضمنا لازم به تأکید است که بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همچنین آدرس و ضوابط و شرایط دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نیز در پایگاه اطلاع رسانی سنجش قرار دارد که به داوطلبان توصیه می‌شود برای انتخاب رشته کنکور و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات نسبت به مطالعه این بخش از طریق سایت سازمان اقدام نمایند.

جهت سهولت دسترسی به دفترچه ها میتوانید به لینک های زیر مراجعه نمایید . به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته ، لینک های مربوط به هر گروه آزمایشی فعال می گردد.

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 98 کلیک کنید

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 98 کلیک کنید

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 98 کلیک کنید

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر و زبان 98 کلیک کنید

جهت دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ داوطلبان تحصیل در دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد بایستی به صورت جداگانه اقدام به انتخاب رشته نمایند. به همین جهت داوطلبان تحصیل در دانشگاه های سراسری بایستی با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ نمایند.

داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد نیز بایستی جهت شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند.  این دسته از داوطلبان در این سایت فرایند انتخاب رشته خود را تکمیل خواهند نمود.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ به منظور انتخاب رشته محل های دوره های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، دانشگاه های غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس های خودگردان می باشد.

داوطلبانی که در هر کدام از این دوره ها مجاز به شرکت در انتخاب رشته شده‌ باشند می‌ توانند با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ مراحل انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ دربردارنده تمامی اطلاعاتی می باشد که داوطلبان در فرایند انتخاب رشته کنکور ۹۸ با آن مواجه خواهند بود. این اطلاعات موارد متعددی را شامل می گردد.

زمان و نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

همانگونه که در بخش ابتدایی بیان شد برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش و بخش سراسری آن مراجعه نمایند. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ و انتشار کارنامه اولیه داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ۹۸ از روز پنجشنبه 16 مرداد ماه انتشار می یابد.

در بازه زمانی اعلام شده لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته در بخش سراسری سایت سنجش جهت دانلود دفترچه فعال می گردد. انتشار این دفترچه اولین مرحله در فرایند انتخاب رشته کنکور ۹۸ می باشد و داوطلبان با در اختیار داشتن این دفترچه فرایند انتخاب رشته خود را می توانند شروع نمایند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۸

بخش های مهم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

در بخش قبل بیان کردیم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ دربردارنده تمامی اطلاعاتی می باشد که داوطلبان در فرایند انتخاب رشته خود بدان نیاز خواهند داشت. از جمله بخش های مهم و کاربردی دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بخش توضیحات اولیه در رابطه با شرایط و ضوابط شرکت در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸
  • توضیحات مربوط به سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگران ، رزمندگان و خانواده شهدا و شرایط و ضوابط استفاده و برخورداری از این سهمیه ها
  • ظرفیت پذیرش در هر کدام از رشته محل ها در دوره های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی و فرهنگیان ، دوره های مجازی ، نیمه حضوری ، پردیس های خودگردان و ظرفیت مازادبه تفکیک جنسیت و نحوه پذیرش
  • شرایط و ضوابط خاص تحصیل در هر کدام از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و امکانات خاص این مراکز

توضیحات تکمیلی در زمینه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ دربردارنده اطلاعات دیگری نیز می باشد که داوطلبان متناسب با شرایط خود بایستی نسبت به مطالعه دقیق این اطلاعات اقدام نمایند.

در این دفترچه بند های متعددی در رابطه با نحوه شرکت در انتخاب رشته و موارد مرتبط با آن گنجانده شده است که هر کدام از این بندها متناسب با شرایط خاص داوطلبان در نظر گرفته شده است.

به همین جهت آن دسته از داوطلبانی که دارای شرایط خاص می باشند و یا به دنبال استفاده از سهمیه های جداگانه هستند توصیه می گردد به طور کامل و دقیق بند های مربوطه را با دقت مطالعه نمایند.

لازم به ذکر است جهت سهولت دسترسی داوطلبان به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ با انتشار این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش لینک دسترسی به دفترچه در این بخش قرار داده خواهد شد. و داوطلبان به راحتی به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ دسترسی خواهند داشت.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + نه =