کنکور

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ : گروه آموزشی هنر از جمله گروه های آموزشی در کنکور سراسری می باشد که علاوه بر فارغ التحصیلان این رشته سایر فارغ التحصیلان از گروه های آموزشی دیگر نیز امکان شرکت در کنکور این گروه آموزشی را دارند.

با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ شروع می گردد. داوطلبان در این مرحله از فرایند کنکور سراسری بایستی از میان رشته محل های موجود متناسب با رتبه و تراز کسب نموده اقدام به انتخاب رشته نمایند.

شرایط و فرایند انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ همانند انتخاب رشته سایر گروه های آموزشی می باشد و زمان بندی انتخاب رشته گروه هنر با انتخاب رشته سایر گروه ها همراه است.

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور هنر  ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

در انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری که مجاز به شرکت در انتخاب رشته شدند بایستی از میان رشته محل هایی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ موجود می باشد دست به انتخاب زنند.

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ همانگونه که بیان کردیم از بسیاری جهات همانند انتخاب رشته سایر گروه های آموزشی از جمله انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ انتحاب رشته کنکور انسانی ۹۸ و انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸ می باشد.

  البته برخی موارد باعث ایجاد تفاوت هایی میان انتخاب رشته کنکور هنر با سایر گروه ها شده است. از جمله این تفاوت ها می توان به بومی‌ گزینی اشاره نمود.

به این صورت که تمامی رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته گروه هنر به صورت کشوری پذیرش دانشجو دارند. از این رو داوطلبان در کنکور هنر به مناطق سه گانه تقسیم بندی نمی شوند و تنها رتبه کشوری داوطلبان معیار انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ می باشد.

البته بایستی بیان نماییم که با توجه به ظرفیت های اعلام شده از سوی سازمان سنجش در تمامی مقاطع و دوره های تحصیلی می توان بیان نمود که امکان پذیرش برای تمامی داوطلبان در صورت شرکت در انتخاب رشته فراهم می باشد.

چرا که به ازای هر داوطلب دو صندلی در دانشگاه وجود دارد. اما رقابت اصلی برای پذیرش و تحصیل در رشته های دوره روزانه و شبانه دانشگاه سراسری می باشد که ظرفیت آنها بسیار محدود است.

البته در این میان در سایر دانشگاه ها رشته‌ های وجود دارد که اکثر داوطلبان به دنبال پذیرش در آنها هستند. این رشته‌ ها نیز رقابت خاص خود را دارد.

اما در مجموع می توان بیان کرد که به دلیل پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در رشته های گروه هنر شرایط پذیرش برای داوطلبان این گروه به نسبت سایر گروه ها آسانتر است. در ادامه به بیان زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ خواهیم پرداخت.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ همزمان با شروع انتخاب رشته سایر گروه های آموزشی با اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ و در انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ همراه می باشد.

براساس سنوات گذشته اعلام نتایج و انتشار دفترچه انتخاب رشته اواسط مرداد ماه خواهد بود. برای دریافت نتایج و دانلود دفترچه انتخاب رشته داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.

با ورود به این بخش داوطلبان می توانند از طریق بخش سراسری سایت سنجش نتایج و همچنین دفترچه انتخاب رشته را مشاهده نمایند. ادامه فرایند انتخاب رشته کنکور ۹۸ برای داوطلبانی که مایل به تحصیل در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه‌ های سراسری و دوره های مجازی و پردیس های خودگردان و رشته های موجود در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

اما داوطلبانی که تمایل به تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد را دارند بایستی همانند داوطلبان سایر گروه های آموزشی به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه نمایند.

این دسته از داوطلبان با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه آنان درج شده است می توانند فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را تکمیل نمایند.

بنابراین داوطلبان که تمایل به تحصیل در دانشگاه سراسری را دارند بایستی از طریق سایت سازمان سنجش و بخش سراسری آن اقدام به انتخاب رشته نمایند.

این دسته از داوطلبان پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری گروه آزمایشی هنر و مشاهده لیست رشته محل های موجود بایستی از میان رشته های ذکر شده متناسب با رتبه و تراز کسب نموده در کنکور سراسری خود اقدام به انتخاب رشته محل های مورد نظر خود نمایند.

توصیه می گردد داوطلبان رشته های انتخاب شده خود را متناسب با مواردی همچون بازار کار و آینده شغلی رشته ، میزان توانمندی و استعداد در رابطه با رشته مورد نظر ، سطح دانشگاه و میزان مسافت آن از محل زندگی خود و مواردی از این دست اولویت بندی نمایند.

لازم به ذکر است پذیرش و تحصیل در اکثر رشته های گروه هنر ۲ مرحله می باشد. به این صورت که داوطلبان پس از کسب تراز علمی بایستی در مرحله آزمون عملی نیز موفق شوند.

به همین جهت توجه به استعداد و توانایی مربوط به رشته مورد نظر اولویت اصلی داوطلبان بایستی باشد. چرا که پس از پذیرش در مرحله انتخاب رشته داوطلبان در برخی از رشته ها بایستی در آزمون عملی مربوطه نیز شرکت کنند.

در رابطه با انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ موارد تاثیرگذار دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. از این رو در صورت تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با موارد تاثیر گذار در انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ توصیه می گردد داوطلبان به ادامه مطلب توجه نمایند.

انتخاب رشته کنکور هنر

شرایط کارنامه اولیه و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

تا قبل از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری فرایند کنکور برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری یکی می باشد.

پس از این مرحله مسیر داوطلبانه دانشگاه آزاد از سایر داوطلبان جدا می گردد. اما این دسته از داوطلبان نیز بایستی برای دریافت کارنامه اولیه خود به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

با ورود به سایت سازمان سنجش و مشاهده کارنامه اولیه داوطلبان تنها در گروه آزمایشی هنر شرکت نموده باشند کارنامه خود را به صورت جداگانه می توان مشاهده نمایند.

اما آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی هنر در دیگر گروه های آموزشی نیز شرکت نموده اند کارنامه جداگانه صادر نمی گردد. در واقع این دسته از داوطلبان گروه آزمایشی هنر را به عنوان گروه شناور انتخاب نموده اند.

از این رو برای این دسته از داوطلبان تنها یک کارنامه صادر می شود که در آن رتبه و تراز کسب نموده در آزمون گروه هنر نیز مشخص می باشد.

با صدور کارنامه اولیه در این مرحله مشخص می گردد که داوطلبان مجاز به شرکت در انتخاب رشته کدام یک از دوره ها و یا دانشگاه خواهند بود. داوطلبان بایستی متناسب با اطلاعات موجود در این جدول نسبت به شرکت در انتخاب رشته هر کدام از این دوره ها و یا دانشگاه ها باعث اقدام نمایند.

جدول زیرگروه ها و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

جدول دیگری که در کارنامه اولیه داوطلبان می توان مشاهده نمود و در انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ نیز تاثیرگذار می‌ باشد جدول مربوط به رتبه داوطلبان در زیر گروه ها می باشد.

به این صورت که تمامی رشته های موجود در گروه آزمایشی هنر در ۵ زیرگروه ارائه می گردد. از اینرو رتبه و تراز داوطلبان به صورت جداگانه در این ۵ زیرگروه در جدول مربوطه ذکر می شود.

داوطلبان بایستی متناسب با رتبه کسب شده در هر کدام از زیر گروه ها اقدام به انتخاب رشته نمایند. چرا که احتمال پذیرش و قبولی در رشته هایی بیشتر می باشد که داوطلب در زیرگروه مربوط به آن رشته رتبه بهتری کسب نموده است.

لازم به ذکر است داوطلبان بایستی در انتخاب رشته خود به ظرفیت اعلام شده از سوی سازمان سنجش برای رشته های انتخابی نیز توجه نمایند و متناسب با ظرفیت اعلام شده برای انتخاب رشته اقدام کنند.

در تصویر زیر جدول مربوط به رتبه و نمره کل زیرگروه ها در گروه آزمایشی هنر مشخص می باشد.

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر ۹۸

در ادامه به بیان رشته های هر کدام از زیر گروه های گروه آزمایشی هنر به صورت جداگانه پرداختیم :

  • زیر گروه ۱: رشته های موجود در زیر گروه یک انتخاب رشته کنکور سراسری هنر ۹۸ شامل این رشته ها می باشد. در مقطع کارشناسی رشته آموزش ارتباط تصویری ، رشته ارتباط تصویری ، رشته تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ، رشته چاپ ، رشته صنایع دستی ، رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر ، رشته طراحی صحنه ، رشته طراحی لباس ، رشته عکاسی ، رشته مجسمه سازی ، رشته نقاشی ، رشته هنر های تجسمی ، رشته هنرهای صناعی. در مقطع کاردانی ، کاردانی فرش دستباف ، کاردانی گرافیک ، کاردانی گرافیک رایانه ای ، کاردانی هنر سفالگری ، کاردانی هنرهای تجسمی ، کاردانی هنر های سنتی ، کاردانی عکاسی خبری
  • زیرگروه ۲ : رشته هایی که در زیر گروه دوم قرار می‌گیرد در مقطع کارشناسی شامل رشته های باستان شناسی ، طراحی صنعتی ، مرمت و احیای بناهای تاریخی ، هنر اسلامی ، مرمت بنا های تاریخی می باشد. در مقطع کاردانی نیز در زیرگروه ۲ رشته های کاردانی باستان‌شناسی و کاردانی طراحی صنعتی قرار دارد
  • زیر گروه ۳ : در مقطع کارشناسی در انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ رشته مرمت آثار تاریخی و رشته موزه قرار دارد. در مقطع کاردانی نیز رشته کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی و کاردانی موزه قرار گرفته شده است.
  • زیر گروه ۴ : در مقطع کارشناسی زیر گروه ۴ رشته های ادبیات نمایشی ، بازیگری ، سینما ، کارگردانی تلویزیون و نمایش عروسکی قرار دارد. در مقطع کاردانی زیر گروه ۴ کاردانی انیمیشن و کاردانی هنرهای نمایشی موجود می باشد.
  • زیر گروه ۵ : رشته هایی که در مقطع کارشناسی زیر گروه ۵ برای انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ قرار دارد شامل رشته های آهنگسازی ، موسیقی نظامی ، نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی می باشد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =