کنکور

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

نتایج کنکور سراسری ۹۸ اعلام شد : ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1398 بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون مذکور می رساند که نتیجه اولیه آزمون هم اکنون به صورت کارنامه تهیه و بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس: www.sanjesh.org قرار گرفته است. هر یک از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1398 می توانند به منظور اطلاع از نتیجه آزمون خود و مشاهده کارنامه نتایج اولیه و تهیه پرینت از آن به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با سه روس زیر کارنامه کنکور خود را دریافت نمایند:

  1. شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه
  2. شماره داوطلبی، نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد
  3. شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه

به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1398 از تاریخ انتشار نتیجه اولیه فرصت داده شده که کدرشته محل های انتخابی را بمدت پنج روز (از روز یکشنبه مورخ 98/05/20 لغایت روز پنج شنبه مورخ 98/05/24) بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه، کدرشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود را از رشته های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز یا گروه های آزمایشی مجاز در دوره های مختلف روزانه، شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام نور ثبت نموده و نسبت به تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده است اقدام نمایند.

جهت اطلاع از نتایج اولیه کنکور و اطلاع از توضیحات مندرج در کارنامه کنکور 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ مانند سال های گذشته در سه مرحله مختلف صورت می گیرد. در مرحله اول نتایج اولیه کنکور سراسری اطلاع رسانی می گردد و در آن داوطلبان کارنامه حاوی اطلاعات ثبت‌ نامی ، درصد دروس ، رتبه در مناطق سه گانه و تراز خود را مشاهده می نمایند. در این مرحله داوطلبان مجاز به انتخاب رشته مشخص می گردد.

مرحله بعد نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ می باشد. در این مرحله داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده می نمایند. پس از آن داوطلبان پذیرفته شده در هر کدام از رشته محل ها مشخص می گردد.

در آخر نیز کارنامه نهایی کنکور سراسری ۹۸ منتشر می گردد. با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بررسی اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ در مرحله اول خواهیم پرداخت. و در رابطه با زمان بندی و نحوه دریافت و مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸ توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

کنکور سراسری ۹۸ بر اساس روال سال های گذشته به صورت هماهنگ کشوری در تمامی شهرها برگزار می گردد. این آزمون در سال جاری و در ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ برگزار می گردد.

پس از برگزاری آزمون سراسری اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ صورت میگیرد. براساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ را 15 مرداد ماه اعلام شده است.. نتایج کنکور سراسری ۹۸ در این بازه زمانی و از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان شرکت کننده در این آزمون قرار می گیرد.

از این رو توصیه می گردد داوطلبان با توجه به دستورالعمل که در ادامه بیان خواهیم نمود در بازه زمانی مشخص شده جهت دریافت و مشاهده نتایج آزمون سراسری ۹۸ خود اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد. این مرحله نیز همچون دیگر مراحل از طریق بخش سراسری سایت سازمان سنجش صورت خواهد گرفت. به همین جهت داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش بایستی در گام نخست به بخش سراسری سایت مراجعه نمایند.

جهت ورود به این بخش همچون تصویر زیر در نوار ابزار رنگی سمت راست سایت گزینه سراسری را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی گزینه سراسری داوطلبان در این بخش به تمامی اطلاعیه ها و لینک های مختلف در رابطه با کنکور سراسری دسترسی خواهند داشت.

نحوه دریافت نتایج کنکور سراسری ۹۸

در صورتی که در مرداد ماه و در دهه اول مرداد به این بخش مراجعه نموده باشید لینک های ابتدایی سایت اختصاص به اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ دارد. به همین جهت پس از ورود به این بخش بر روی لینک اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این لینک داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند که در آن سه روش برای دریافت و مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸ در نظر گرفته شده است. داوطلبان می توانند با هر کدام از این سه روش جهت دریافت نتایج آزمون خود اقدام نمایند.

دریافت نتایج کنکور سراسری ۹۸

روش های سه گانه جهت مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید سه روش برای دریافت و مشاهده نتایج آزمون سراسری ۹۸ وجود دارد. این سروش به صورت زیر می باشند:

  • در روش اول داوطلبان بایستی شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه ، سال تولد و عبارت امنیتی را در بخش‌ های تعیین‌شده وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات جهت مشاهده نتیجه آزمون سراسری بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.
  • در صورتی که بنا به هر دلیل امکان مشاهده نتایج کنکور سراسری با استفاده از روش اول برای داوطلب فراهم نباشد می توان از روش دوم استفاده نمود. در روش دوم مطابق با تصویری که در بخش قبل مشاهده نمودید شماره پرونده ، کد رهگیری ، شماره شناسنامه و کد امنیتی را وارد نمایید. پس از ورود بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید با این کلیک نتیجه آزمون سراسری ۹۸ خود را می توانید مشاهده نمایید.
  • در نهایت در صورتی که با استفاده از دو روش قبلی امکان مشاهده و دریافت نتایج کنکور سراسری ۹۸ برای داوطلبان امکان پذیر نباشد روش سوم را می توانند امتحان نمایید. در روش سوم شماره پرونده ، شماره سریال شناسنامه ، شماره شناسنامه و کد امنیتی را وارد نمایید. پس از ورود این اطلاعات با کلیک بر روی گزینه جستجو نتیجه را مشاهده خواهید نمود.

توضیحات پایانی در رابطه با اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

در این مرحله از اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری شده اند مشخص می شوند. در صورتی که در هر کدام از گروه ها و دوره های آموزشی مجاز به انتخاب رشته شده اید می توانید در مرحله بعد و با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ برای انتخاب رشته اقدام نمایید.

لازم به ذکر است در صورتی که داوطلبان به دلیل به همراه نداشتن و یا در اختیار نداشتن شماره داوطلبی و شماره پرونده خود با هیچ کدام از روش های سه گانه امکان مشاهده نتایج کنکور سراسری را نداشته باشند می توانند با مراجعه به بخش سیستم پاسخگویی در سایت سازمان سنجش اقدام به دریافت مجدد این اطلاعات نمایند.

همانگونه که در تصویر زیر نیز می‌توان مشاهده نمود سیستم پاسخگویی در صفحه اصلی سایت و در سمت چپ آن قرار دارد. با کلیک بر روی این بخش با عضویت در این سیستم می توانید اقدام به دریافت مجدد شماره پرونده و کد پیگیری خود نمایید.

مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که داوطلبان در این مرحله مجاز به انتخاب رشته نشده باشند می توان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی جهت تحصیل در رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =