کنکور

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ : یکی از مراحل مهم اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ اعلام نتایج نهایی این آزمون می باشد. در این مرحله از اعلام نتایج پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون سراسری ۹۸ مشخص می‌شوند و داوطلبان پذیرفته شده برای تکمیل فرآیند ثبت نام خود بایستی به مراکز آموزشی پذیرفته شده مراجعه نمایند.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ زمان بندی خاص خود و همچنین مراحل و فرایند خاصی را دارد و بایستی داوطلبانی که اقدام به ثبت نام کنکور سراسری ۹۸  نموده اند و در این آزمون شرکت کرده اند با توجه به این زمان بندی برای دریافت مشاهده نتیجه نهایی کنکور سراسری ۹۸ اقدام نمایند.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

آخرین مرحله در فرآیند اعلام نتایج آزمون سراسری اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ می باشد. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ مجاز به انتخاب رشته در این آزمون شده‌اند پس از تکمیل فرآیند انتخاب رشته خود بایستی در مرحله اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ رشته محل های پذیرفته شده خود را مشاهده نمایند.

به همین جهت اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ مختص داوطلبان می باشد که در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نموده اند. در ادامه مباحث مربوط به کنکور سراسری ۹۸ در این مطلب به بررسی اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ و موارد پیرامون آن خواهیم پرداخت. به همین جهت توصیه می گردد به ادامه مطلب توجه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انجام می‌گیرد. داوطلبان در بازه زمانی اعلام شده برای دریافت و مشاهده نتیجه کنکور سراسری خود بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

پس از ورود به سایت سازمان سنجش در اولین اقدام به بخش سراسری این سایت مراجعه نمایید. وود به بخش سراسری سایت سازمان سنجش از طریق منوی سمت راست این سایت صورت می‌گیرد. در این منو بر روی گزینه سراسری کلیک نمایید و وارد این بخش از سایت سازمان سنجش دید.

دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

کلیک بر روی لینک اعلام نتایج

پس از اینکه به بخش سراسری سایت سازمان سنجش وارد شدید لینک های متعددی در رابطه با کنکور سراسری را پیش رو خواهید داشت. در بازه زمانی اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری معمولا لینک های ابتدایی اختصاص به این امر دارد. به همین جهت پس از ورود به این بخش مطابق با تصویر زیر بر روی لینک اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری کلیک نمایید.

نتایج نهایی کنکور سراسری

پس از کلیک بر روی لینک اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری داوطلبان در مرحله بعد بایستی اطلاعات داوطلبی خود را در بخش‌های تعین شده وارد نمایند.

همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود برای دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری دو روش در نظر گرفته شده است .

مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

روش اول جستجو بر اساس شماره پرونده ، شماره شناسنامه و سال تولد می باشد. در این روش داوطلبان بایستی این اطلاعات را در بخش های تعیین شده باعث وارد نمایند. پس از آن کد امنیتی موجود در انتهای صفحه را در بخش تعیین شده تایپ نمایید. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک بر روی گزینه جستجو امکان مشاهده و دریافت نتیجه نهایی آزمون سراسری برای داوطلبان فراهم می گردد.

در روش دوم روش جستجو بر اساس شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد می باشد. با ورود این اطلاعات و همچنین کد امنیتی امکان دریافت و مشاهده نتیجه نهایی آزمون سراسری برای داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ فراهم می گردد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

همانگونه که در ابتدای این مطلب بیان کردیم اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ در بازه زمانی مشخص و از پیش تعیین شده صورت می گیرد. از این رو بر اساس سنوات گذشته می توان زمان تقریبی اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ را اواخر شهریور ماه در نظر گرفت.

در این بازه زمانی لینک اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ در سایت سازمان سنجش فعال میگردد و داوطلبان با توجه به روش های که در بخش قبل توضیح دادیم امکان مشاهده و دریافت نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ را خواهند داشت.

توضیحات پایانی در رابطه با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸

برای بسیاری از داوطلبان در بازه زمانی اعلام نتایج کنکور ممکن است برخی مشکلات به وجود آید و امکان دریافت و مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری را نداشته باشند. از جمله این مشکلات می توان به در اختیار داشتن اطلاعات داوطلبی اشاره نمود.

سایت سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان امکان دریافت مجدد این اطلاعات را فراهم ساخته است. برای دریافت و مشاهده مجدد اطلاعات داوطلبی خود می توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش به بخش سیستم پاسخگویی مراجعه نمایید. پس از ورود به این بخش ابتدا بایستی اقدام به عضویت در این سیستم نمایید. پس از عضویت و ورود به سیستم می توانید اقدام به دریافت مجدد شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری خود نمایید.

مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸

همچنین آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله از فرایند اعلام نتایج کنکور سراسری در یکی از رشته محل های انتخاب شده پذیرفته شده‌اند ، بایستی مطابق با جدول زمانبندی اعلام شده از سوی دانشگاه مورد نظر جهت ثبت نام حضوری خود در آن واحد اقدام نمایند. لازم به ذکر است عدم مراجعه جهت ثبت نام حضوری در بازه زمانی اعلام شده  این عدم حضور به منزله انصراف از ثبت نام می باشد.

مورد دیگر اینکه در صورتی که داوطلبان در این مرحله از فرایند نام نتایج در هیچ کدام از رشته محل‌ های انتخابی خود پذیرفته نشده اند می توانند برای مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۸ اقدام نمایند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۸ مختص آن دسته از رشته محل هایی می باشد که ظرفیت آنها کامل نشده است و ثبت نام مجدد برای پذیرش و تحصیل در این رشته محل ها صورت می گیرد.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که داوطلب در هیچ کدام از رشته محل ها پذیرفته نشده باشد می تواند برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اقدام نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه به لینک های مربوطه می توانید مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.